Sayfa 1/14 12311 ... SonSon
134 sonuçtan 1 ile 10 arası

Köhnə və təzə Bakı

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Köhnə və təzə Bakı

Bilirsiniz Bakıda sürətli inkişaf gedir. Yaxşı və pis tərəfləri nədi? Bakımız gözəlləşir yoxsa hər tərəf sadəcə binaya çevrilir?
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Moderator
    Kaş bakıda olardım görerdim

Senior Member owen20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    baki

Re: Köhnə və təzə Bakı

Alıntı Azerbaycanli Nickli Üyeden Alıntı
    Bilirsiniz Bakıda sürətli inkişaf gedir. Yaxşı və pis tərəfləri nədi? Bakımız gözəlləşir yoxsa hər tərəf sadəcə binaya çevrilir?
    Hesen qardashim deyim da kim harda bosh yer tapdi 16 mertebe bina tikir yol kenarlari martekler piyadalar ucun yer qalmayib..
    calishin ki,sevilesiniz.....

Senior Member
    Köhne Bakı yaxşıdır, o geder tikinti 16 mertebeli neye lazımdır? Şeher estetigi kalmayıb teze binalardan. Bakının bagrında bir hançer kimi durur teze tikintiler...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Hündür binalardan dünyanın her yanında var, ama köhne Bakı heç yanda... Güzgülü binalardan zehlem gelir... Bakının estetik xarakteri pozulmasın!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Baki
    Bakimiz gozeldir kohneside yeniside.dogrudur ele seyler varki onun kohnesi yaxsidir,amma Bakimizin gozellesmesinide nezerden qacirmaq olmaz.binalar mence heddinden artiq cok tikilir bu gorunuse ve rahatlik baximindan pisdir.ama tikilen fevvareler salinan parklar ve binalarin teiri cok yaxsidir,xususile milli parkdaki asilmis bayraq mene lezzet eledi Bakimizin gzelliyi bizim elimizdedir.
    cox gozel ovzudur tesekkurler size Azerbaycanli
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Moderator
    Yeni Bakımız inşa edilmiş teze körpülerle

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UQUglS0wpv8[/youtube]

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Fidan eline sağlık... Baküdeki değişimleri bize aktardığın için teşekkürler...

Yollar değişiyor... herşey yenileniyor... Allah rızası için bir de şu 'maşın sürenler' değişse... Değişseler de, men de Bakıya gelende maşın sürmekten korkmasam...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Baküde hissettim kendimi fidanın aktardığı videoyu izlerken ve şu anda İrade İbrahimovadan yaşa azerbaycan şarkısını dinliyorum. Şarkıyla beraber gezdim bakü caddelerinde, yeni yollara evet fakat yeni binalara hayır...
    maşın sürenlerse nasıl sürerler men heç başa düşebilmedim orada

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Bacanak sen Bakıda maşın sürmüşsen?
    Ben bir nece defe sürmek istedim, amma başa düşdüm ki, 10 km erzinde ya avaraya düşerem ya da bir kesle dalaşaram... Bakı trafiğinin öz ritmi var... ve bu ritm me'emçün bir az qarmaşıq! Ye'ni belke de problem mendedi!

Sayfa 1/14 12311 ... SonSon

Yer imleri