2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Bakü'den bir iş teklifi aldım.

Junior Member

Bakü'den bir iş teklifi aldım.

Merhaba
    Bakü'de bir firmada iş teklif ettiler. Kabul etmeden önce oralarda yaşayan birilerine danışmak istedim.
    Tek başıma yaşayacağım. İş yerinin nerde olduğunu yada oradaki hayat standartlarını bilmiyorum.

Sizden ricam aşağıdaki sorularıma cevap vermeniz

1 - Tek kişinin kalabileceği, temiz, sadece buzdolabı bile olsa yeterli bir evin kirası ne kadardır?
    2 - Tek başıma kalacağım için yüksek ihtimalle sürekli lokantalardan-restoranlardan porsyon yemek sparişinde bulunacağım.
    Bir öğünlük yemek ücreti nedir? yada bunun yerine bir bakıcı işe alıp yemek yaptırmayı mı önerirsiniz?
    3 - Tüm işim internet olduğu için, sürekli ve kaliteli internet bağlantısına ihtiyaç duymaktayım. Teknik alt yapı konusunda bilgi verebilirmisiniz (kısaca)
    4 - Elektroniğe çok meraklı olduğum için, sürekli tablet, telefon, bilgisayar (Notebook yada Desktop) derdindeyim. Elektronik fiyatları konusunda bir örnek verebilir misiniz?
    5 - Türkçem akıcıdır, ingilizcem de var. Ancak bana rusça öğrenirsem Azeri arkadaşlar ile daha rahat anlaşabileceğimi söylediler. Türkiye türkçesi ile Azeri türkçesi arasında çok bir farklılık yok gibi geliyor. Rusça öğrenmeye ihtiyacım var mı?
    Bir Türkiye vatandaşı Bakü'de dil konusunda bir sıkıntı yaşar mı?

Teşekkürler

Azeri.net Sevdalısı Baku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 - Tek kişinin kalabileceği, temiz, sadece buzdolabı bile olsa yeterli bir evin kirası ne kadardır? - 300 - 500 TLden başlar. Şehir merkezinde çok daha pahalıdır.
    2 - Tek başıma kalacağım için yüksek ihtimalle sürekli lokantalardan-restoranlardan porsyon yemek sparişinde bulunacağım.
    Bir öğünlük yemek ücreti nedir? yada bunun yerine bir bakıcı işe alıp yemek yaptırmayı mı önerirsiniz? - Baküde orta halli bir geçim için ortalama 1500 - 2000 TL gözden çıkarman gerekiyor.
    3 - Tüm işim internet olduğu için, sürekli ve kaliteli internet bağlantısına ihtiyaç duymaktayım. Teknik alt yapı konusunda bilgi verebilirmisiniz (kısaca) - Hızlı internet bulabilirsin.
    4 - Elektroniğe çok meraklı olduğum için, sürekli tablet, telefon, bilgisayar (Notebook yada Desktop) derdindeyim. Elektronik fiyatları konusunda bir örnek verebilir misiniz? - Türkiye ile hemen hemen aynı fiyatlar.
    5 - Türkçem akıcıdır, ingilizcem de var. Ancak bana rusça öğrenirsem Azeri arkadaşlar ile daha rahat anlaşabileceğimi söylediler. Türkiye türkçesi ile Azeri türkçesi arasında çok bir farklılık yok gibi geliyor. Rusça öğrenmeye ihtiyacım var mı?
    Bir Türkiye vatandaşı Bakü'de dil konusunda bir sıkıntı yaşar mı? - Rusça öğrenmene gerek yok. Türkçenle çok iyi iletişim kurabilirsin.