Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

BİR TANEM...HİÇ BİR TANE' NİZ OLDU MU ?

Junior Member

BİR TANEM...HİÇ BİR TANE' NİZ OLDU MU ?

::Bitanem canım ve gönlüm uzun zamandır sende kalmıştır. Sende canım olduğu sürece sen benim herşeyimsin. İnan kelimeler anlatamıyor sana karşı hissettiklerimi. Gülüşün, sesin, bakışın hepsi hatırımda üstelik hiç aklımdan çıkmazcasına. Seni öyle seviyorum ki sen benim dünyamsın sevdiğim
    SAYGILARIMLA/ERCAN1955

[email protected]
    yasin sevinç

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye/Adana
    bu neydi şimdi anlamadım ama Allah kavuştursun ne diyelim
    BiRi BeNi DurDurDrsNNN ! !!

Junior Member

MERHABA..

TABİİKİ ÖNCELİKLE VATAN,MİLLET VE İSLAM SEVGİSİ GELİR.ANCAK BU FORUMDA BU KONU İŞLENMEDİĞİ İÇİN BENDE BİR BAŞLIK ATIP YAZMAYA ÇALIŞTIM.İNSAN SEVGİSİNİ,HER İNSANIN BİR TANE SEVDİCEĞİ OLMASINI DİLE GETİRMEYE ÇALIŞTIM.BUNDA ANLAŞILMAYACAK NE VAR ARKADAŞIM.

İNSANLARA NASIL BAKARSAN ÖYLE GÖRÜRMÜŞSÜN ! sende böyle bir arkadaşsın herhalde...

Görgü kuralları; toplumların inanç, eğitim, ekonomik güç, teknolojik seviye, örf ve âdetlerine göre farklılıklar gösterir. Dünyadaki toplumların görgü kuralları, değişik olabildiği gibi, zamanın geçmesi ve teknolojik ilerlemeler de bazı görgü kurallarını kaldırıp, yerlerine yenilerinin konulmasına sebep olur.

Görgüden maksat; bir toplumdaki insanların birbiriyle münasebetlerinde olgun, medenî davranışlar içinde bulunarak, fert ve toplumun huzurunu, rahatını temin eder. Ayrıca bunlar, çok sık karşılaşılan günlük işlerde bir nizam ve intizamın hâkim olmasını sağlar. Böylece toplum, belli bir rahatlığa kavuşur.

Türkler, Müslüman olmadan önceki hayatlarında görgüye çok önem vermişlerdir. Obalardan meydana gelen göçebe Türk boyları, beşeri münasebetlerini organize eden seviyeli ve ciddi görgü kuralları geliştirmişlerdir. Diğer bir adı töre olan bu davranışlar, örf ve âdetler olarak toplumda uyulan kurallardır. Uymayanlar çeşitli cezalara çarptırılırdı. Müslüman olduktan sonra, eski inanışlarının yanı sıra, görgülerinden dinimize uygun olmayan tarafları da bırakarak uygun olan davranış şekilleri almışlar, uygun olanlarını ise dinin verdiği aşk ve şevkle iyice pekiştirmişlerdir. Bu bakımdan milletimiz arasında yakın zamana kadar bu kurallar, âdeta yazılı olmayan birer kanun hüviyetini muhafaza etmiştir. Böylece seviyeli, huzurlu ve sistemli bir toplum hayatı yaşanmıştır. Bugün milletimizin çocuklarına büyük bir ihtimamla öğrettiği görgü kurallarının çoğu, asırlar öncesinden gelmektedir.
    yasin sevinç

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye/Adana
    bişey demedik ya sakin ol
    herkes farklı şeyler düşünür aşk öyle bi konudur
    saygı duyarım

Junior Member

BEN SAKİNİM ARKADAŞIM..

SAYIN doktorT;
    BU FORUM ARKADAŞLIK VE SEVGİ FORUMU DEĞİL Mİ ?..TABİİKİ TÜM ARKADAŞLAR FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEYECEK.SEN İNANMAYABİLİRSİN..YAŞAMAYAN BİLMEZ MİŞ ?...AMA SEN TUTTURMUŞSUN
    VATAN,MİLLET,SAKARYA...BEN EMİNİMKİ BU SİTE VE FORUMLARINDA..
    SENİN DĞÜŞÜNDÜĞÜNDEN DAHA FAZLA MİLLETİ VE VATANINI KAYBETMEYECEK O KADAR ÇOK ARKADAŞ VARDIR Kİ ???
    saygılarımla
    yasin sevinç

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye/Adana

Re: BEN SAKİNİM ARKADAŞIM..

Alıntı ercan1955 Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN doktorT;
    BU FORUM ARKADAŞLIK VE SEVGİ FORUMU DEĞİL Mİ ?..TABİİKİ TÜM ARKADAŞLAR FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEYECEK.SEN İNANMAYABİLİRSİN..YAŞAMAYAN BİLMEZ MİŞ ?...AMA SEN TUTTURMUŞSUN
    VATAN,MİLLET,SAKARYA...BEN EMİNİMKİ BU SİTE VE FORUMLARINDA..
    SENİN DĞÜŞÜNDÜĞÜNDEN DAHA FAZLA MİLLETİ VE VATANINI KAYBETMEYECEK O KADAR ÇOK ARKADAŞ VARDIR Kİ ???
    saygılarımla
    aksini idda ettiğimi hatırlamıyorum

Junior Member

SAYIN ARKADAŞIM;

AKSİNİ İDDİA ETTİĞİNİ SÖYLEMEDİM...BİRZ HOŞGÖRÜLÜ OLSAN DAHA İYİ OLMAZ MI ???
    yasin sevinç

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    ercan niye bukadar sinirlendin
    anlayamadık doğrusu sana kötü bişey diyen yok
    sakin ol biraz

Junior Member

NE CEVAPLAR AMA ????

BİRİNİZ DİŞLERİNİZİ, BİRİNİZDE ASLAN KÜKREMESİNİ GÖSTERMİŞSİNİZ ???
    SİZİ BU VERDİĞİNİZ CEVAPLARDAN KUTLUYORUM.DEMEKKİ İŞİNİZE GELMEDİĞİNDE HEMEN DİŞ GÖSTERİP HIRLAYACAKSINIZ...
    NE GÜZEL BİR SİTEYE GİRMİŞİMDE HABERİM YOK....
    yasin sevinç

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye/Adana

Re: NE CEVAPLAR AMA ????

Alıntı ercan1955 Nickli Üyeden Alıntı
    BİRİNİZ DİŞLERİNİZİ, BİRİNİZDE ASLAN KÜKREMESİNİ GÖSTERMİŞSİNİZ ???
    SİZİ BU VERDİĞİNİZ CEVAPLARDAN KUTLUYORUM.DEMEKKİ İŞİNİZE GELMEDİĞİNDE HEMEN DİŞ GÖSTERİP HIRLAYACAKSINIZ...
    NE GÜZEL BİR SİTEYE GİRMİŞİMDE HABERİM YOK....
    onlar imza size karşı bişey değil sadece imza
    da siz neden böyle davrandınz anlamadım bilmeden bi kusur mu ettik onuda anlamadım
    ama bi kusurumuz olduysa affola
    ha bu arada demeyi unuttum biz ne yaparsak yapalım bunu bütün siteye mal etmek dorğru mu sizce

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri