Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Ne edim?

Junior Member

Ne edim?

Salam,gozel ALLAHIMIN gozel ulemalari mene 1 meslehet verin,mene yol gosterin ki men bedbext ne edim xahiw edirem,men 1 neferi ccox cox sevirem,onunla da olduqca munasibetimiz ciddidi,amma teessuf ki,biz hele bir birimizle real wekilde uz-uze oturub sohbet etmemiwik,sadece uzqadan gormuwuk 1-1mizi,menim bu oglanla daniwdigimi ailem bildi,telimi aldilar elimden,doyuldum de,cox eziyyet cekirem ozumu oldurmeye de cehd etdim amma o da alinmadi haqqimda sehv fikirlewerler deye ede bilmedim,zulmle de olsa yawayiram,1 tel tapdim evden xebersiz bawladim yene de o oglanla daniwmaga,insanin ozunden asili deyile birini dogurdan sevirsense onsuz yawaya bilmersen,onun sesini ewitmeyende men sanki bu heyatda yawayan bir olu oluram,o da meni sevdiyini,menimle daniwmayanda eziyyet cekdiyini deyir,ne ise ailem bununla daniwdigimi bilenden sonra mene deyirler ki ona de ki bir adam gonderib seni istesin eger bele duzgun ciddi fikirli insandisa,men ise ona curet edib deye bilmirem,evde ele bilirler ki biz goruwmuwuk men evde deye bilmirem ki,biz onunla cemi bir defe uzaqdan gormuwuk 1-1mizi,hem men evde demiwem ki,guya o meni iw yerimde gorub,halbuki bele deyil.indi men ne edim deyin mene evde elci gozleyirler men ise ona deye bilmierm,sizce ona ne deyim?ya daniwim ya daniwmayim?axi men de insanam menim de hisslerim,duygularim var,uwaq deyilem 23 yawim var,vallah muellime olmasaydim.ailem taninmiw olmasaydi terk ederdim evi,ya oldurerdim ozumu,amma aileme etrafin etdiyi hormeti gorub buna curet ede bilmirem.mene yol gosterin xahiw edirem,butun bu olanlarin hamisini o oglan bilir.

Junior Member

Re: Ne edim?

Tekce 2 setiri oxudum , axira kimi oxumaqa sebrim catmadi , ancaq onu diye bileremki Allah etivi toksun

Junior Member

Etin tokulsun.
    23 yasındaymis,yox muellimeymish. Yalan yazanda inandırıcı yalan uydurub yazın.
    Bu olsa olsa 17 yawinda olan bir yaw dovru keçiren yeniyetme yazısı olar.
    Xecaletti yazı.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    I Am From Azerbaijan

Komedia
    [

Member

salam ruyan

Həyata mənasını qazandıran tək şey sevgidir. nə qədər çox sevə bilər və özümüzü sevgi uğrunda nə qədər çox gözdən çıxarma gücünü göstərib, həyatımız o qədər çox məna qazanar.bu oğlan sənə dəyər vermir
    məncə əgər dəyər versəydi gəlir səni istəyərdi sənin üçün heç bir şey etməmiş
    sənin ona deməyin lazım deyil o seni sevseydi edər səni qadını edərdi
    Allah etivi toksun sen bu oğlanı buraxanın ,muallimliğe davam et zamanla qarşına daha yaxşı oğlanlar çıxır

Junior Member

seni her kes qinadi gulenlerde oldu.cunki bilmirik ki sen doqru diyirsen ya yox...ama bu kimi hadiseler heyatda cox olur...
    bizim meslehetlerimize qulaq asma niye cunki her kes oz heyatinda ede bilmediklerini sene diyecek ve belkede sen bu fikirlerden delide olacaqsan...validiyenlerine qulaq as...pewman olmazsan...
    ve onda onun sene ciddi olmaqini bileceksen...inan........................

Senior Member

SUALINA BAREDE CAVAB YAZA BILMEYECEM, BU BAREDE TECRUBEM ELE DE COX DEYIL...AMA DIQQERIMI CEKEN SENE YAZILAN CAVABLARDADI KI HECH CUR QEBUL ELEEYE BILMEDIM ONA GORE DE YAZDIM....
    MENE BU BIZIMKILERIN (AZERILERIN) BU CUR DUSHUNCELERI HECH CUR CHATMIR. KIMSE BIR MESLEHET ALMISH ISTESE HAMI YA GULUR YA DA ONUN BOSH BIR SHEY OLDUGUN RAHATCILIQLA DEYIR... MISAL VAR: HER KESIN DERDI OZUNE DEVE BOYDADI.
    EGER MESLEHET VERMEK IQTIDARINDA DEYILSENSE ,KOMEKLIK ELEYE BILMEYECEKSENSE KONKRET YA CAVAB YAZMAYA BILERSEN YA DA ELEYE BILMIREM DEYERSEN.
    MENCE BUNLAEI DEMEYE CESARETIMIZ CHATMIR
    UGURLAR
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Junior Member

Hic bir sey senden ailenden ve de qururundan önemli diyil ilk önce bunu unutma.buna benzer hatta daha kötüsü benim basima da geldi.hayattan küsmüstüm yemeden icmeden kesildim,varsa yoksa oydu benim icin.onu görünce yasiyor onu duyunca gülüyordu yüzüm.her seye rest cektim, ker kese karsi onu savunur oldum.Annemi babami birak hatta esimden bile ayrildim,yasadigim devleti bile deyistim,sirf ona yakin ola bilmek icin.her kesi düsmanim gibi görüyordum,cünki her kes bana pisman olucagimi söylüyordu.söylediyin gibi bunlarin hepsini oda biliyordu ama kilini bile kipirdatmadi.zora düstüyünde kolayca arilmayi istedi,yüce Allahim yüzüme o zaman güldüki bende caresizce ayrilmayi kabul ettim.simdi Allahima sükürler olsun ki iyiyim.ama qururum ayaklar altinda hic kimse bir sey söylemiyor ancak ben onlarin yüzüne bakamiyorum sanki hepsi benden konusuyor.sana tavsiyem o kahr olasi telefonu birak ve bir an önce dinine yönel,ve bak görki sevmeyi asik olmayi o zaman öyreniceksin.bu zamana kadar yasadiklarin hepsi yalan olucak,inan bana.kaldiki yukarda yizilanlara, umursama onlari.baskasi düsünce gülmek en kolayi.burada sende kötü olanlarda var ama hic kimse bunu kabul etmiyor ve kimsenin hayati laylaylom diyildir her kesin derdi var aptalca gülmelerine bakma.benciller o kadar.Insallah beni bir ablan gözünde görür anlarsin.yoksa bunlari yasamis birisi olarak söyleye bilirimki Allah yardimcin olsun.
    Akilli olmak da bir sey degil muhim olan o akli yerinde kullanmaktir.

Senior Member

Alıntı runya Nickli Üyeden Alıntı
    Salam,gozel ALLAHIMIN gozel ulemalari mene 1 meslehet verin,mene yol gosterin ki men bedbext ne edim xahiw edirem,men 1 neferi ccox cox sevirem,onunla da olduqca munasibetimiz ciddidi,amma teessuf ki,biz hele bir birimizle real wekilde uz-uze oturub sohbet etmemiwik,sadece uzqadan gormuwuk 1-1mizi,menim bu oglanla daniwdigimi ailem bildi,telimi aldilar elimden,doyuldum de,cox eziyyet cekirem ozumu oldurmeye de cehd etdim amma o da alinmadi haqqimda sehv fikirlewerler deye ede bilmedim,zulmle de olsa yawayiram,1 tel tapdim evden xebersiz bawladim yene de o oglanla daniwmaga,insanin ozunden asili deyile birini dogurdan sevirsense onsuz yawaya bilmersen,onun sesini ewitmeyende men sanki bu heyatda yawayan bir olu oluram,o da meni sevdiyini,menimle daniwmayanda eziyyet cekdiyini deyir,ne ise ailem bununla daniwdigimi bilenden sonra mene deyirler ki ona de ki bir adam gonderib seni istesin eger bele duzgun ciddi fikirli insandisa,men ise ona curet edib deye bilmirem,evde ele bilirler ki biz goruwmuwuk men evde deye bilmirem ki,biz onunla cemi bir defe uzaqdan gormuwuk 1-1mizi,hem men evde demiwem ki,guya o meni iw yerimde gorub,halbuki bele deyil.indi men ne edim deyin mene evde elci gozleyirler men ise ona deye bilmierm,sizce ona ne deyim?ya daniwim ya daniwmayim?axi men de insanam menim de hisslerim,duygularim var,uwaq deyilem 23 yawim var,vallah muellime olmasaydim.ailem taninmiw olmasaydi terk ederdim evi,ya oldurerdim ozumu,amma aileme etrafin etdiyi hormeti gorub buna curet ede bilmirem.mene yol gosterin xahiw edirem,butun bu olanlarin hamisini o oglan bilir.
    Salam runya sizin yazınızı forumda oxudum sözün düzü laqeyid qala bilmedim bu yazıya. Eyer gerçeydende kömey isteyirsizse meslehet anlamında onu yazacamki en böyük kömeyi Allaha sığınaraq ondan gözlesez pis olmaz çünki en doğru ve xeyirli olanı yalnız Allah bilr. Birde menim üçün sadece insan olaraq 1 nuans diqqetimi çekdi yazınızdakı bes siz tanış olub sevdiyiniz oğlanla realda görüşmeyibsiz onda bu delicesine sevdiyiniz şexsi uzaqdan uzaqa 1-2 defe görmeyle nece olubki bele güclü sevib etibar edib inanıb hemde telefonlarınızın nömrelerini bilirsiz baxx bu menim çox maraqımı çekdi bağışlayın eyer bu meseleni aydınlatsaydız size çox sade ve realda 1nin başına gelenin heyatından olan keçeni anlatardım sizde ona göre özünüz düşdüyünüz bu veziyyetin yolunu Allahın kömeyile tapardız yeqinki. Yenede Allahdan size ve bütün çetnliyi olan insanlara yardımçı olmasını arzulayıram.
    Asıl azmaz, bal kokmaz, kokarsa yağ kokar, onun da aslı ayrandır

Azeri.net Sevdalısı

men coxdandir ki hec 1 movzuya fikir bildirmirdim.ancaq bu yazi menim bu gun fikir bildirmeyime mecbur etdi. .
    bu cur yanawma ???bu nedi axi ?? ne olub sizlere?? yeni bu qedermi insanliq itib icinizde .
    yeni ona irad tutanlar hecmi heyatinizda bele hallar olmayib?? hecmi cixilmaz veziyete duwmemisiniz???
    bu insan sadece cixilmaz 1 veziyete olduqundan bele yazdi . men inaniramki zaman gelecek o da sizler kimi kiminse bu cur durumuna gulecekl.sadece bu gun o bu durumdadir .meger mutleqdimi onu qinaq obyektine cevirmek ?
    kimi dedi : etin tokulsun , kimi dedi guldum doyunca ,en axrinci yazan ise 1 ve ya 2 defe gormekle bu sevgi ola bilmez dedi .meger sevmek ucunb iller lazimdi??axi her kes bilir ki sevgi aniden gelir hec gozlemediyimiz anda qapimizi doyur.inani ki aramizda eleleri var ki hec uzunu bele gormeden virtual ama delicesine sevib ve ele bilib ki ,bu onun iler boyu axtardiqi sevgisidir.meger bele weylernen hec rastlawmamisiniz???bes ele ise niye her kese gulursunuz???

movzunu yazansa ancaq bunlari deye bilerem: sen cox adamla boluweceksen,coxlarindan meslehet alacaqsan ama esl doqru cavabi ozun tapacaqsan .inwallah ki buna illerin getmez tezlikle sen de sene bu heyatda ne lazim olduqunu bileceksen.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri