Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

turkiyede basimiza gelmis maraqli ehvalatlar

Junior Member

turkiyede basimiza gelmis maraqli ehvalatlar

3 ildi turkiyedeyem ve her yeni gelen telebenin burda mutlek dille ilgili bir gulmeli ehvalati olur bilenler varsa yazsin mende bildiklerimi yazim)

Junior Member
    demek burda oxumaga gelen telebelerin biri bir gun qarmoskali ekarus ile gedirmis arxa terefde ayak uste durub. avtobusda ki sallana sallana gedir. qaqasin ureyi bulanib ve qabaginda oturan qadinin basina kusub. ve arxasindan da aff edersin demek yerine deyib ki afiyet olsun hehe

Junior Member
    bu olayda izmirde olub
    bir telebe yeni gelib ve turk dilini bilmir. ozune tuman almak isteyib ve turkce ne deyirler bilmirmis. gelib evde turkceni bilen usaklardan sorusub ki qardas turkce tuman ne demekdi? o da it oynadanin biri olub deyib ki turkcesi sutyedi)neyse qaqas gedib girib dukkana satici qiz yaxinlasib ki efendim nasil yardimci ola bilirim? qaqashda deyibki mene sutye lazimdi. saticida deyib ki nasi bi sey istemisdiniz? kimin icin olucak? qaqas deyib hec kim ucun ozum ucun isteyirem. satici deyib. kardesim siz manyakmisiniz? qaqas: hayir ben azeriyim)))))))
    bilmeyenlere= sutye qadin ucundur

Junior Member
    turkiyeye ilk geldiyim il ingilisce hazirlik sinifinde ilk gun tanislik idi. azerbaycandan geldiyim ucun her kes mene sual veriri azerbaycan hakkinda melumat alir. ele bu arada bir qiz sual verdi hasan sizinde bahcede petrol kuyusu varmi? oz ozume dedim deyesen bu qizin basi xarab olub. dedim ki evet var hatda sabah kayvaltisinda annem bize cay yerine petrol veriyo hehehe)

Junior Member
    bizde bezen dusmek sozunu enmek menasinda isledirler. turkiyede dusmek yiximak demedki. yenede yeni gelen telebelerden biri avtobsda gederken enmek istediyi yerde arxadan birden bagirib sofer bey sofey ben ben dusucem durdur otobusu sofer: evladim bir az daha dayan ))

Junior Member
    atam ve dostu ankaraya gelmisdi sabah tezden kizilayda gezirik. birden bir dilenci yaxinlasdi ki abi acim bana para ver. dedim yoxumdu atamin dostuna getdiki abi acim bana para verdedi. atamin dostu da dedi ki get tullan ale) dilenci qayidib ne dese yaxsidi? abii ne olursun bana 1 sirvan ver)))

Junior Member
    2 il bundan gabak ankaranin gencler birliyi takimi ile italyanin parma si arasinda uefa kuboku oyunu var idi. her kesin dort gozle gozledyi bir oyun idi. ele coxdanki arzum idiki bir turk takimini yerinde destekleyim 2 yerlimizle getdik oyuna ve ellerimizde azerbaycan turkiye bayraklari. 2 ci yarida artik her kesin kefi yerindedi cunki takim boyuk fergle irelidedi bizde kale arkasinda oturmusk amma ellerimizde azerbaycan turkiye bayraklari ile atdanib dusuruk)) birden ne gorsek yaxsidi? stadyonda butun her kes bize teref donub ve bagirir:TURKIYE SIZINLE KURUR DUYUYOR AZERBAYCAN!!!TESEKURLER AZERBAYCAN deye. vallah ne deyim dilimiz tutuldu gozlerimizden yas geldi...

Junior Member
    kecen il istanbula getdim cempionlar ligasi final macini izlemek ucun. neyse gece getdim catdim istanbula gece saat 3 zad olar servis meni getirib taksimde endirdi. qalacagim oteli tapmaliyam taksim meydanina yaxin bir yerde olmalidi gordum ele yaxinda taksiler dayanib taksi surucusune sorusdum ki bes fln otele nece gede bilerem?taksici dedi ki atla goturiyim seni neyse mindim taksiye meni getirib otelin gabaginda endirdi. dedim borcum ne kadar 10 lira versen yeter dedi dedim cox deyil? nese istediyini verdim cixdim otaga 7. mertebe otagin penceresini acdim ki hava deyissin birde baxdim ki o nedi anaaaa taksiye mindiyim yer otelden 100 metr aralidi hehe)))

Junior Member
    Yer
    almanya
    Alıntı fantamaz Nickli Üyeden Alıntı
    kecen il istanbula getdim cempionlar ligasi final macini izlemek ucun. neyse gece getdim catdim istanbula gece saat 3 zad olar servis meni getirib taksimde endirdi. qalacagim oteli tapmaliyam taksim meydanina yaxin bir yerde olmalidi gordum ele yaxinda taksiler dayanib taksi surucusune sorusdum ki bes fln otele nece gede bilerem?taksici dedi ki atla goturiyim seni neyse mindim taksiye meni getirib otelin gabaginda endirdi. dedim borcum ne kadar 10 lira versen yeter dedi dedim cox deyil? nese istediyini verdim cixdim otaga 7. mertebe otagin penceresini acdim ki hava deyissin birde baxdim ki o nedi anaaaa taksiye mindiyim yer otelden 100 metr aralidi hehe)))
    eeeh, dikkat edeceksin, orası istanbul. bu dediğin olay istanbul'daki her yabancının başına gelebilir, ben bir istanbul'lu olarak ben bile korkuyorum Istanbul'dan. Istanbul'da baba oğlunun cebinden parasını alır ya da şeytana bile yaparlar bu anlattığın olayı.... eeh bundan sonra daha dikkatli olursun.

Junior Member
    Yer
    almanya
    Alıntı fantamaz Nickli Üyeden Alıntı
    2 il bundan gabak ankaranin gencler birliyi takimi ile italyanin parma si arasinda uefa kuboku oyunu var idi. her kesin dort gozle gozledyi bir oyun idi. ele coxdanki arzum idiki bir turk takimini yerinde destekleyim 2 yerlimizle getdik oyuna ve ellerimizde azerbaycan turkiye bayraklari. 2 ci yarida artik her kesin kefi yerindedi cunki takim boyuk fergle irelidedi bizde kale arkasinda oturmusk amma ellerimizde azerbaycan turkiye bayraklari ile atdanib dusuruk)) birden ne gorsek yaxsidi? stadyonda butun her kes bize teref donub ve bagirir:TURKIYE SIZINLE KURUR DUYUYOR AZERBAYCAN!!!TESEKURLER AZERBAYCAN deye. vallah ne deyim dilimiz tutuldu gozlerimizden yas geldi...
    ne zannettin!!!! Haydar Aliyev boşuna mı diyor biz tek millet fakat iki devletiz diye...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri