1)Oglan yataqda uzanan atasindan sorushur:
- Ata yatmisan?
Atasi:
- Nedir ki?
Oglan:
- Mene 50 dollar pul lazimdir.
Atasi:
- Bala yatmisham. Meni deng eleme...

2) Kishi:
- Arvad otaqda neche derece istilik var?
Arvad:
- 20 derece.
Kishi:
- Bes bayirda?
Arvad:
- 25 derece.
Kishi:
- Ele ise ach pencereni, qoy o 5 derece de girsin otaga...

3) Alici:
- Demeli,Satisha teze chixan parcha budur?
Satici:
- Beli fabrikden dunen almishiq.
Alici:
- Gun deyende solmur ki?
Satici:
-Siz ne danishirsiniz,duz bir aydi ki, asmishiq vitirinden hech halinda deyishiklik olmayib...

4) Ushaq:
- Ata yuxuda gordum ki, sen menimchun bir dene balaca shokalad almisan.
Atasi:
- Chox yaxshi,eger sen ozuvu yaxshi aparsan,yuxuda goreceksen ki,senin uchun lap boyuk shokalad almisham...

5) Ushaq:
- Baba dishlerin var?
Baba:
- Yox, ay bala...
Ushaq:
- Ele ise al bu yagli qogali saxla, men bir azoynayib gelirem...

7) Bir diktatordan sorushurlar.
- Olkenin 99.8 faizi size ses verir. Bashqa ne isteyirsiz?
- Qalan 0.2 faizin adlarini.

8) Kishinin arvadi normalda telefonla 2-3 saatdan az danishmirmish. Bir axsham yene telefon zeng edir. Arvad goturur yarim saatdan sonra yere qoyur.
Kishi sorushur:
-- Xeyir ola bele tez desteyi asdin?
-- Hech, sehv dushmushdu.

10) Muellim Eliden sorushur:
- Boyuyende nechi olmaq isteyirsen?
- Elbette ki, memar. Ozume kuncu olmayan ev tikecem.
- Niye gore kuncu olmayan?
- Bezdirib meni bu kuncler!

Onа bаxmа, on bire bаx.

Sen menim senden evvel ve senden sonra sevdiyim qizlarin ichinde en chox sevdiyimsen!

Menim balam bir guldu bana ne, menim balam bir candi bana ne, menim balam bir itdi. Sene ne.

Her yer zulmet, qаrаnliq. CHox qorxurаm. Gozlerim seni аxtаrir. Sen menim goren gozum idin, meni sensiz qoyub getdin. Gozumu kor qoyub getdin, GOZUMUN NURU.

Men bir qizi deli kimi sevdim, amma o meni deli olduguma gore sevmedi.

Baharin gelishinde acan guller vara, al elvan rengleri ile yashil yarpaqlari ile sevgini anlatan, bax o gullerin tikani gozune girsin.

Birini sevdim ozunu asdi, birini sevdim mashin vurdu, birini sevdim infark vurdu. Meni hirslendirme senide severem!

Sen dunyanin en axmag, en mundar, en chirkin, en bashibosh insanlari xilas ede bilecek bir insansan.

Seher yemek yeye bilmirem, chunki seni fikirleshirem. Gunorta yemek yeye bilmirem, chunki seni fikirleshirem. Axsham yemek yeye bilmirem, chunki seni fikirleshirem. Gece yata bilmirem, chunki acam.

Sehiyye nazirliyi xeberdarlig edir: mesaj oxuyarken burnunuzu qurtdalamayin.

Qulagin kar olsun, alo sozunu eshitmiyesen. Dilin lal olsun, alo deye bilmiyesen. Gozun kor olsun,
telefon uzune hesret qalasan. Elin topal olsun, nomreni yiga bilmiyesen.

Bala meymun anasindan sorushur? Ana biz niye bele eybecerik? Ay bala sen hele mesaji oxuyana bax