3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Flashta Dijital Saat Yapalım

Moderator

Flashta Dijital Saat Yapalım

Flashta yeni bir sayfa açın File > New (Ctrl+N) Ben 300x100 px yaptım boyutunu.

Insert > New Symbol deyin. "Saat_mc" ismini verin ve "movie clip" olarak işaretleyin.

Rectangle Aracını seçin, dolgu rengini siyaha ayarlayın bir dikdörtgen seçin boyutunu ben 275x75 px yaptım

Text tool seçin ve yazı boyutunu 30, yazı rengini beyaz ayarlayın. Dinamic text olmasına dikkat edin. Ekrana "SA" yazın, bu kısım ekranda saatin görüneceği kısım. Onun için siyah zeminin soluna doğru yerleştirin. Var: kısmına da "varsaat"
    yazın.

Aynı şekilde yine bir text alanı oluşturun, ekrana bu kez "DA" yazın, bu kısım ekranda dakikanın görüneceği kısım. Ortaya yerleştirin. Var: kısmına da "vardakika" yazın.

Yine aynı şekilde oluşturduğunuz text alanına bu kez "SN" yazın, bu kısım ekranda saniyenin görüneceği kısım. Sağ tarafa yerleştirin. Var: kısmına da "varsaniye" yazın.

Şimdi text tool'u seçin tekrar ve az önce oluşturduğunuz 3 metin kutusunun arasına iki nokta ( : ) ekleyin

Şimdi movie klipten çıkarak sahneye gelelim. Üstteki resimde oklarla işaret ettiğim yere (scene1) tıklayın.

Az önce oluşturduğumuz "saat_mc" dosyasını library'den tutup çekerek sahneye alalım. (library sağda görünmüyorsa F11'le çağırabiliriz) Sembolü Sahnenin ortasına hizalayın.

Son olarak F9'la Action Script sayfasını açıp aşağıdaki kodyaları yapıştırın

Kod:
    onClipEvent (enterFrame) {

gunler = new Date( year, month, date, hour, min, sec, ms );

varsaat = gunler.getHours();

vardakika = gunler.getMinutes();

varsaniye = gunler.getSeconds();

}
    Ctrl+Enter'la ön izleme yapabilirsiniz. Saatiniz kullanıma hazırdır kolay gelsin
    [
    Ya da
    [

Member
    Yer
    Avusturya / Tirol
    cox güzel
    Geldigimiz Yer DedeKorkut,
    Adim benim KutluBozkurt,

Junior Member
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler

Teşekkürler peki bu proğramı nereden bulacağız.
    İmzam Yok

Yer imleri