Fotograf ve resimlere yazi yazma picasa ile nasil yapilir, resimli anlatim

Picasa programi ile fotograf ve resimlere nasil yazi yazabiliriz, bir cok arkadasimiz bu konuyu merak ediyordu..
Picasada fotolara yazi yazma asagida grafikler ile anlatilmaktadir.

Öncelikle Picasa programini acalim ve bir fotograf secelim.

Picasa 3 prrograminda fotografimizi actiktan sonra soldaki menüde METiN yazan butona basin, picasada bu butona basinca fotografimizin üstünde METiN EKLEMEK iCiN HERHANGI BIR YERE BASIN yazisi fotografimizin ortasinda belirecektir

Picasa programinda METiN EKLEMEK iCiN HERHANGI BIR YERE BASIN yazisi cikan bölüme karismadan yaziyi fotografin neresine yazacaksak maus ile oraya tiklayin ve istediginiz yaziyi yazin

Picasada yazi rengi icin sol tarafta T harfi var ordan yazi rengini secin sagdaki T hrfi ise saydamlik icindir orayida istediginiz saydamliga getirin ve ardindan yazi tipini ayarlayin.
picasa sol menü üstte YAZI TiPi yazan yerden istediginiz yaziyi belirliyebilirsiniz

picasada yazi tipini belirledikten sonra yazinin egimini yazi üstündeki ayardan yapabilirsiniz
[

Picasada fotograf ve resimlere yazi yazma islemi bitirmek icin son olarak UYGULA butonuna basin ve islemi bitirin
Simdi sira fotografimizi nasil istedigimiz ölcüde kopyalamaya geldi.
picasada sol üstte dosya yazan yeri tiklayin,
beyaz bir pencere acilacaktir
Gri pencerede yukaridan asagiya dogru 13. sirada bulunan RESMI KLASÖRE AKTAR kismina tiklayalim

Altta görüldügü gibi RESMI AKTAR adi altinda yeni bir bölüm acildi.
Bu bölümde disa akrarilacak klasörün adi olan yere istedigimiz adi verebiliriz.
Resim boyotu olan yerde iki farkli yazi var , orjinal boyutu kullan ve suna göre yeniden boyutlandir kisimlari var.
Biz picasada suna göre boyutlandir bölümüne tikliyoruz.
picasada altta PIXEL olan yer fotografimizin boyutu orda büyüklük olan 900 pixelde resim kalitesi yazan yeride 100 olarak biraktim ve fotografi kaydettim

Bu konudaki grafikler ve anlatimin tamami gencer seri ye aittir
[
Gencer Seri Copyright © 2011
[