Konu :7 Picasa Slayt, Kolaj, Klip, Film yapma , resimli anlatim
Resimlerden müzikli clip, video nasil yapilir, neticesini görmek isterseniz asagidaki klibe bakabilirsiniz
[

Picasa´da slayt olarak fotograflarinizi düzenliyebilirsiniz, film seklinde bir arada müzikli paylasabilirsiniz.
Bunun icin öncelikle bir dosya acin ve secmis oldugunuz fotograflari bu dosyaya kaydedin.
Altta görüldügü gibi ben sonbahar fotograflarimdan bir dosya olusturdum.
bu sonbahar fotograflatimizi güzel bir müzik esliginde nasil film yapariz, buyrun basliyorum.
ilk önce picasa münüde sag altta FILM yazan yer var ona tiklayin (Seciminizi kullanarak bir film sunumu olusturun)

FILM yazan yer var ona tiklayinca Picasa Movie Maker acildi

Önce menüde Film yazan yer var oraya müzik ekliyecegiz (Bu filme bir müzik parcasi ekle)
YÜKLE yazan yere tiklayacagiz, bu arada bir alt kisimda GECIS STiLi yazan yer var orayi istediginiz gibi ayarliyabilirsiniz, ben daire seklinde yaptim, film aninda fotograflar atlarken daire seklinde acilip kapanacak. Bir altta ise BOYUTLAR bölümü var, siz ne kadar büyük yayinlamak istiyorsaniz secin, ben 800*600 yaptim.

Picasa movie maker´de YÜKLE ye basinca dosyalarimiz acildi, begendigimiz bir sarkiyi yada müzigi bulup acalim

Simdi ikinci kisima geldik.
Slayt nasil yapilir
Burada FILM yazan yerin saginda SLAYT bölümü var ona tiklayin ve SABLON olan yere klibin ismini yazin.

Bu kisimda arka plan rengi yazan yer var, oraya istediginiz temayi secin

Simdi Picasa movie maker klipler bölümüne gelelim.
Secili kilipleri filmin sonuna ekle + yazan yer var arti isareti ile gösterilen (+) ona tikliyoruz.

Picasa movie maker e secili fotograflarimiz eklendi.

Picasa movie maker de fotograflarimiz eklendi artim sadece menüde FiLM OLUSTUR butonuna basmak kaldi, ona basin ve alttaki gibi klip hazirlaniyor ( TASLAK) sablonu cikacak

Bu forumun neticesi olan Picasa movie maker videosu buyrun

[

Bu konudaki grafikler ve anlatimin tamami gencer seri ye aittir
[
Gencer Seri Copyright © 2011
[