Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Azerbaycanli oldugumuz ucun fexr ede bilerik....

Senior Member
    Yer
    Azərbaycan,Odlar Yurdu Bakı

Azerbaycanli oldugumuz ucun fexr ede bilerik....

Qurban olum her qaris torpaginaaa
    ♥(¯`´•.¸(¯`´•.¸ ________ღ♥ღ_________ ¸.•´´¯)¸.•´´¯)♥
    ♥----==-♥°° ♥°°♥montin♥°°♥°°♥suzi333♥°° ♥°°-===----♥
    ♥(_¸.•´´(_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯ღ♥ღ¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `´•.¸_)`´•.¸_)♥

Member

Re: Azerbaycanli oldugumuz ucun fexr ede bilerik....

Fexr edirem aserbaycanimla da Naxcivanimla da! Gör bu torpaq mene neler bexs edib.
    Kainatda doqulub-yaranmis bir düsünceli insan xarakterine lazim olan bütün xüsusiyyetleri mene verib.
    Bu torpaqin suyu, cöreyi, havasi min-yüz cüre nanü-nemetleri meni gör ne yaradib. Qafqaz daqlarinin orta göbeyinde Naxcivanda böyüyüb basa catmis bir qadin, bir insan Avropanin bu basinda Berlin seherinde oxuyub, isleyir, yaradir. Ve öz emelleri ve gördüyü isleri ile necelerini heyran edir. Halal olsun bu torpaqa. Men özüm de bezen oturub düsünende cox maat qaliram, deyirem bu ne torpaqdir bele, bu ne xalqdir bele bu ne gözellikdir bele, bu ne tükenmeyen bir servetdir bele???...
    Nece ölkeleri gezdim, amma , ancaq ve ancaq öz ölkemize Azerbaycanimiza asiqam...

Senior Member
    Yer
    Baki

Azerbaycan- qelbimdesen her bir zaman. fexr olunacaq bir olkedir.
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Vetenimle Fexr edirem
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Senior Member

Hörmətli montin kim olduğunuzu bilmirəm ancaq ilk öncədən minnətdarliğimi bildirirəm!
    Çox təssüf ki, son zamanlarda istifadəçilərimiz yoxa çixib. Ancaq müzakirə olunasi mövzularimiz hədsiz dərəcədə boş qalib, guya ki, lap forumçular burda olanda vətənə aid yerləşdirilmiş mövzulari müzakirə etmişdik ki?! Yəqin biz vətənimizi sevdiyimiz kimi forumumuzu sevirik, ala başina kül-başina... Yeri gələndə boş-boş danişiriq ki, Azərbaycanli olduğum üçün fəxr edirəm və bu kimi misallar çəkirik, hansi ki, rus deməsin bir şaq belə önə atmiriğ!Fikrimizdə nə yerləşdirmişik? ancaq futbol, karate, bosketbol, voleybol, tennis və.s kimi oyunlarda erməni diğalarini udub bir addim önə getmək Şəxsən mənə qalasi olsa heç mənə o qədər də önəmi yox o köpəkləri sadəcə oyun vasitəsilə qalib gəlməkdə...Əsas nədir? Nədə qalib gəlməli idik? Bu suallara isə kim mənim yazdiğimi oxuyursa o da düşünərək cavab versin!!! Əyər desəniz ki, öz-özlüyünüzdə cavab tapsaq belə nə dəyişəcək? O zaman bu bizim hamimizin problemimizdi, hansi ki çəkmirik, sadəcə özümüz-özümüzü aldadirig kuboklar vasitəsilə fəxr etdiyimiz kimi...Amma əslində mən özüm də demişəm və deyəcəm ki Azərbaycanli olduğum üçün fəxr edirəm! Lakin bəziləri var ki, bizim Azərbaycanin adini batirir, axi onlar necə deyə bilərlər ki, mən bu vətənin övladiyam, mən ar olsun onlara deyirəm!Az öncə başqa saytlarda bu haqda oxudum və güclü müzakirə olunduğunu gördüm orada 2002-ci ildə elmi konfransda Azərbaycan jurnalist qadinlarinin ermenilerle gecelemelerini ve kef etdikleri haqqda mövzu və Dubaydan bir neçə qadinin departasiya edilməsi haqqinda mövzulari oxudum və dəhşətə gəldim. Bu da bizik və bunun qarşisini mən almayim, sən alma, o biriləri almasin, kim alsin??? Ona görədə yəqin ki ağrili-acili, həm də gülünc vəziyyətə düşmüşük!Yazdiğlarimi önəmsəməyənlərə belə üzümü tutub deyə bilərəm!Vətənə Tatu Dima Bilan və Serqey Zverev kimi gözəlçələr gələcək...Onun biletlərini oyrənməyə tələsin Ya da sevgi haqda mövzulara gülməli cavab yazsinlar ay mən onu sevdim amma məni sevmədi deyə...

Azərbaycanli olduğumuza fəxr edə bilərik? Mən hələ də fikirləşəcəm!

Senior Member
    Yer
    Baki

Azərbaycanlı olduğum üçün bəzən fəxr edə bilmirəm nə mənada çünki Azərbaycanda hələdə torpağını yəni Qarabağı satan biqeyrətlər yaşayır hansi ki,hazırda dövlətin hesabına parazit kimi yaşayırlar.O ki,qaldı Azərbaycan Hökümətinə bu o Hökümətdir ki onun keçmiş lideri atəşkəs əldə etmək bəhanəsi ilə 7 rayonu ermənilərə verdi və Azərbaycan xalqı da hazırda onu dahi şəxsiyyət və lider adlandırır və bu o liderdi ki,hər il onun ad günündə minlərlə dollar pul vəsaiti xərclənib Hollandiyadan və ya başqa Avropa ölkəsindən xüsusi bəzədilmiş güllər gətirilir bu kimə lazımdı?Və bu o hökümətdir ki,20ildi öz qanuni torpağını ala bilmir çünki neyinə lazımdı nefti satır ondan əldə olunan vəsaitin çox hissəsi məmurların ,xüsusən də Kəmaləddin Heydərovun və Ramiz Mehdiyev kimilərinin cibinə axır Qarabağı düşünmək kimin nəyinə lazım və həmçinin bizim bəzi adlaranı kişi qoyan biqeyrətlərimiz əsgərlikdən qaçıb Dubayda orda burda 100 cür hoqqalardan çıxır.Bəzən bunları düşünəndə hər şeyə nifrət edirsən amma yenədə yaxşı da olsa pis dəolsa bu bizim vətənimizdi onu sevmək onunla fəxr etmək hər bir Azərbaycanlının borcudu .Mövzuya görə təşəkkür
    Zaman daralır......

Senior Member Tutu20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Alıntı nauthly_girl Nickli Üyeden Alıntı
    Hörmətli montin kim olduğunuzu bilmirəm ancaq ilk öncədən minnətdarliğimi bildirirəm!
    Çox təssüf ki, son zamanlarda istifadəçilərimiz yoxa çixib. Ancaq müzakirə olunasi mövzularimiz hədsiz dərəcədə boş qalib, guya ki, lap forumçular burda olanda vətənə aid yerləşdirilmiş mövzulari müzakirə etmişdik ki?! Yəqin biz vətənimizi sevdiyimiz kimi forumumuzu sevirik, ala başina kül-başina... Yeri gələndə boş-boş danişiriq ki, Azərbaycanli olduğum üçün fəxr edirəm və bu kimi misallar çəkirik, hansi ki, rus deməsin bir şaq belə önə atmiriğ!Fikrimizdə nə yerləşdirmişik? ancaq futbol, karate, bosketbol, voleybol, tennis və.s kimi oyunlarda erməni diğalarini udub bir addim önə getmək Şəxsən mənə qalasi olsa heç mənə o qədər də önəmi yox o köpəkləri sadəcə oyun vasitəsilə qalib gəlməkdə...Əsas nədir? Nədə qalib gəlməli idik? Bu suallara isə kim mənim yazdiğimi oxuyursa o da düşünərək cavab versin!!! Əyər desəniz ki, öz-özlüyünüzdə cavab tapsaq belə nə dəyişəcək? O zaman bu bizim hamimizin problemimizdi, hansi ki çəkmirik, sadəcə özümüz-özümüzü aldadirig kuboklar vasitəsilə fəxr etdiyimiz kimi...Amma əslində mən özüm də demişəm və deyəcəm ki Azərbaycanli olduğum üçün fəxr edirəm! Lakin bəziləri var ki, bizim Azərbaycanin adini batirir, axi onlar necə deyə bilərlər ki, mən bu vətənin övladiyam, mən ar olsun onlara deyirəm!Az öncə başqa saytlarda bu haqda oxudum və güclü müzakirə olunduğunu gördüm orada 2002-ci ildə elmi konfransda Azərbaycan jurnalist qadinlarinin ermenilerle gecelemelerini ve kef etdikleri haqqda mövzu və Dubaydan bir neçə qadinin departasiya edilməsi haqqinda mövzulari oxudum və dəhşətə gəldim. Bu da bizik və bunun qarşisini mən almayim, sən alma, o biriləri almasin, kim alsin??? Ona görədə yəqin ki ağrili-acili, həm də gülünc vəziyyətə düşmüşük!Yazdiğlarimi önəmsəməyənlərə belə üzümü tutub deyə bilərəm!Vətənə Tatu Dima Bilan və Serqey Zverev kimi gözəlçələr gələcək...Onun biletlərini oyrənməyə tələsin Ya da sevgi haqda mövzulara gülməli cavab yazsinlar ay mən onu sevdim amma məni sevmədi deyə...

sag ol sara menim demeye sozum qalmadi

Azərbaycanli olduğumuza fəxr edə bilərik? Mən hələ də fikirləşəcəm!

Senior Member
    Yer
    RUS

HeYaTiN DoZuLmEz OlMaMaSi UcUn 2 ShEyE aLiShMaQ LaZiMdIr : ZaMaNiN VuRdUgU YaRaLaRa ve iNsAnLaRiN EdAlEtSiZlIyInE...

Moderlər

Qurban olum vətənimə!!!!!!!!!! Qurban olum Qara baxtlı Qarabağıma!!!! Atanın unudulmuş şikəst oğluna!!!!! Qafqazın konservatoriyası adlandırılan Yaralı Şuşama!!!! Atsız qalan Cıdır düzümə!! Ağacsız qalan Topxanama!!!! Yetim qalan İsa bulağıma!! Dığaların ayaqları altında əzilən Xankəndimə, Üzüqara Xocalıma.Utancdan qaralmış Ağdamıma .....
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Senior Member

Elbetde fexr edirem.mence artiq werhe ehtiyyac yokdu...
    EAST or WEST HOME is BEST..!!!!!!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri