3 sonuçtan 1 ile 3 arası

azerbaycan tıp üniversitesine nasıl başvurabilirim?

Junior Member

azerbaycan tıp üniversitesine nasıl başvurabilirim?

ben azerbaycan tıp üniversitesinde okumak istiyorum ama bazı konularda sizden bilgi almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim özellikle yök denkliği var mı yani diplomam türkiyede geçerli olacak mı? ve mutlaka öss puanı isteniyor mu? öss puanını hesaba katmadan direkt para ile okusak olmuyor mu? diğer ülkelerde danışmanlık şirketleri var (okumak için;belge hazırlamak ,ev tutmak için ...) sizin ülkenizde de var mı? bize yardımcı olması için ayrıca üniversiteye başvuru şartları nelerdir?ve nasıl başvurabilirim ? şimdilik bu kadar. LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!!! :!: :!:

Junior Member
    slm kardes ben ankarada okuyan azerbaycanli ogrenciyim. osym nin size verdiyi tercih klavuzu var. orda azerbaycan tib unv kontenjan ayrilmis ola bilir amma tam emin diilim yani o klavuza baksan bula bilirsin. oss den aldigin puanla bakude okuya bilirsin eger o klavuzda olan bolumu tercih etdiysen dogal olarak denklik veriliyor eger sen kendin gelib burda her hangi bi ozel unv kayit yaptirmak istiyorsansa denklik problem ola bilir ve ya hic alamazsin osym nin klavuzunda olan bolumleri tercih etmeni tavsiye ederim. eger kazanirsan bakuye gelib kayid islemini tamamliyorsun bunun icinde osym den bilgi ala bilirsin.

Junior Member
    ozel unıversıtelerde okumak ıcın gerekıyormu acaba oss?

Yer imleri