6 sonuçtan 1 ile 6 arası

İnformasiya Texnologiyaları Universiteti

Azeri.net Sevdalısı Baku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnformasiya Texnologiyaları Universiteti

Ölkəmizdə yeni bir universitet açılır. Adı da İnformasiya Texnologiyaları Universiteti. Bu haqqda fikriniz nədi? Sizcə yeni universitetə ehtiyyac var? Ya digər universitetlərdəki təhsil səviyyəsini yüksəltsinlər?

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba
    Bizim universtetleri bitirib savadli kadr olmaq chox chetindir, kim savadli kadr kimi bitiribse onda o onun oz emeyidir, universitetin yox. Meselen ele meim oz ixtisasimda men universitet biliklerine arxalanib elave hec bir shey oxumasaydim indi ishsizler ordusunda olardim. Fikrimce savadli kadr olmaq isteyen varsa ya xaricde oxusun, ya da ki, bizim universtetlerde oxuyaraq mutleq elave hedden artiq bilikler oyrensin, chunki, universitet demek olar ki, telebelere chox az bilik verir. Her halda men xaricde bitiren telebelerin bilik seviyyesini gormushem, bizim universtetleri bitirenlerin de bilik seviyyelerini gormushem, ferq daglar qederdir. Bizimkiler ishe girib sonra oyrenirler ishi, xarici universtetlerde oxuyanlar hazir kadr kimi gelir. Universitet bax bele olmalidir. Qisasi men bizde hele xaricde oxuyan telebelerle reqabet apara bilecek universitet telebeleri gormurem. Goren olsa xeber elesin.
    Konu Kralica_ tarafından (02-02-2013 Saat 02:09 PM ) değiştirilmiştir.
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Alıntı Kralica_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim universtetleri bitirib savadli kadr olmaq chox chetindir, kim savadli kadr kimi bitiribse onda o onun oz emeyidir, universitetin yox. Meselen ele meim oz ixtisasimda men universitet biliklerine arxalanib elave hec bir shey oxumasaydim indi ishsizler ordusunda olardim. Fikrimce savadli kadr olmaq isteyen varsa ya xaricde oxusun, ya da ki, bizim universtetlerde oxuyaraq mutleq elave hedden artiq bilikler oyrensin, chunki, universitet demek olar ki, telebelere chox az bilik verir. Her halda men xaricde bitiren telebelerin bilik seviyyesini gormushem, bizim universtetleri bitirenlerin de bilik seviyyelerini gormushem, ferq daglar qederdir. Bizimkiler ishe girib sonra oyrenirler ishi, xarici universtetlerde oxuyanlar hazir kadr kimi gelir. Universitet bax bele olmalidir. Qisasi men bizde hele xaricde oxuyan telebelerle reqabet apara bilecek universitet telebeleri gormurem. Goren olsa xeber elesin.
    Çox düzdü.

Junior Member
    salam dostlar men yeni qatildim sizlerin sohbetine..umudvaramki xosh olr....Men Texniki universitetini bitirmisem Telekommunikasia fakultesin...menim qrup yoldaslarimdan helede ishsiz olanlar vr...yeqinki nese anlashildi))

Alıntı roman romanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salam dostlar men yeni qatildim sizlerin sohbetine..umudvaramki xosh olr....Men Texniki universitetini bitirmisem Telekommunikasia fakultesin...menim qrup yoldaslarimdan helede ishsiz olanlar vr...yeqinki nese anlashildi))
    Başa düşdüyüm odu ki, yeni universitetin açılmağı boş şeydi. Esas odu ki, tehsil güclü olsun.

Junior Member
    Alıntı Baku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çox düzdü.
    bende katılıyorum, xaricde tahsil daha avantajlı ama hangi üniversitede okuyacağınızı bilmeniz gerek
    xaricde de her üniversite aynı değil verdiğiniz para da zamanınız da boşa gider sonra
    bu çox önemli
    bu arada İnformasiya Texnologiyaları Universiteti ile kastettiğin "bilişim teknolojileri" bölümü Türkiye deki üniversitelerde var
    al bak aşağıda detayları
    Programın öğretim süresi dört yıldır. Programın mesleki yapısal bileşenleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri ve İşletmedir. Bölümde öğrencilere, Bilgisayar temelli sistemler, yazılım yaklaşımları, telekomünikasyon kavram ve altyapıları alanlarında, bilişim sistemleri organizasyon ve yönetimi konusunda formasyon kazanacakları, işletmeciliğe dönük derslerle de sosyal bilim formasyonu kazanmalarına yönelik güncel konuları içeriren dersler yeralmaktadır.
    Konu pınar abla tarafından (05-02-2013 Saat 03:01 AM ) değiştirilmiştir.

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri