Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
51 sonuçtan 21 ile 30 arası

Diş Sağlamlığı

Azeri.net Sevdalısı

Re: Diş Sağlamlığı

Alıntı Amiqo_100M Nickli Üyeden Alıntı
    dişsiz qalanda da həkimə gəlirlər. amma dişli getmək lazımdır ki sonra gec olmasın!
    imtahanlarim qurtarib bir az ozume gelim soz verirem hekime gedecem

Moderlər GLAMOURKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Germany/Berlin

en yaxshisi can rahatligidir. hekime getmeyede ehtiyac olmur.
    Yollar uzak, mevsim soğuk, hava kar...
    Yüzyüze gelmeden ölmek de mi var..?

Moderlər

Alıntı suzi333 Nickli Üyeden Alıntı
    tşk bilgi için,aynısını yapıyorum,bir sarkıyı züm züme ederek 3-4 dk olur,zaman da belece tez geçir,allah meni diş fırçamdan ayırmasın

Ağzın dolu pasta nece oxuyursan anlamadim Ama o 3 deqiqe var e mene ele uzun gelir ki bitmek bilmir ki Gözəllik qurban tələb edir də neyniyək..
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Moderlər

Alıntı GLAMOURKA Nickli Üyeden Alıntı
    en yaxshisi can rahatligidir. hekime getmeyede ehtiyac olmur.
    canim sene hekim lazımsa de bilirsen də
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Senior Member

Mən şirniyatı çox sevirəm. Buna görədə dişlərimdə tez çürümələr yarandı. Birinci diş ağrım 3-cü kurs tələbəsi olarkən ağrıdı. Bir həkimə getdim ki, malicə alım. Həkim, dişin çəkiləsi olduğunu bildirib dişimi çəkdi. O zaman elə əziyyət çəkdim ki, " Stomotoloq" yazısını görəndə yolumu dəyişirdim. Bu səbəbdən Dişlər bir-bir çürüyüb sıradan çıxdı. axırda 6 adet dişim xarab oldu.
    "Ölüm gözəl şeydir, budur pərdə ardından xəbər
    Gözəl olmasaydı, ölürmüydü Peyğəmbər"

Senior Member

Alıntı Secde Nickli Üyeden Alıntı
    Mən şirniyatı çox sevirəm. Buna görədə dişlərimdə tez çürümələr yarandı. Birinci diş ağrım 3-cü kurs tələbəsi olarkən ağrıdı. Bir həkimə getdim ki, malicə alım. Həkim, dişin çəkiləsi olduğunu bildirib dişimi çəkdi. O zaman elə əziyyət çəkdim ki, " Stomotoloq" yazısını görəndə yolumu dəyişirdim. Bu səbəbdən Dişlər bir-bir çürüyüb sıradan çıxdı. axırda 6 adet dişim xarab oldu.
    başınız sağ olsun. qalanları qoruyun. şirniyyatı azaltsaz yaxşı olar ya hər dəfədən sora heç olmasa yaxalamaq məsləhətdi.
    belə çox sevirsinizsə şirniyyatı: təmiz şokolad tapın onu tünd təbii çayla için dişlərin birinci dostudur.
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Senior Member

Re: Diş Saglamlıgı

Dişlə bağlı problemlərinizi də bura yaza bilərsiniz. Bildiyim qədər kömək etməyə çalışacam.
    Men dislerimi gunde 4-5 defe fircalayiram, amma sabahlari agzimda aciliq hiss edirem. bu neye goredi.Yatarken de fircalamadan yatmiram.Tez-tez de agzimi yaxalayiram

Senior Member

Re: Diş Saglamlıgı

Alıntı alena Nickli Üyeden Alıntı
    Dişlə bağlı problemlərinizi də bura yaza bilərsiniz. Bildiyim qədər kömək etməyə çalışacam.
    Men dislerimi gunde 4-5 defe fircalayiram, amma sabahlari agzimda aciliq hiss edirem. bu neye goredi.Yatarken de fircalamadan yatmiram.Tez-tez de agzimi yaxalayiram
    Dişləri 4-5 dəfə fırçalamaq lazım deyil, 2 dəfə düzgün fırçalayın bəs eləyər, çox fırçalamaqla acılığı apara bilmərsiniz.

1ci məsləhətdi diş həkiminə görsədəsiniz dişlərinizi, çünki diş ətinin(paradontun) vəziyyətinə baxmaq lazımdır amma dediyiniz acılıq adətən öd kisəsinin iltihabı (xolesistit) zamanı olur. USM- ə də getməyiniz lazımdır.
    ümumiyyətlə daxili orqanlarda baş verən hər hansı bir xırda dəyişiklik özünü ağız boşluğunda biruzə verir, ona görə də diş həkimi baxmalıdı ağız boşluğuna. baxıb ayırd etmək lazımdır ki yerli prosesdi yoxsa ümumi.
    şikayətlərinizi tam yazın:

-axırıncı dəfə diş həkimində nə vaxt olmusunuz?
    -neçə vaxtdır ki acılıq hiss elıyirsiniz?
    -acılıq hissiyatın ancaq səhər yuxudan oyananda hiss eləyirsiniz?
    -şirniyyat çox yeyirsiniz?
    -zədəli dişləriniz var?
    -diş əti müalicəsi götürmüsünüz?.......
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Member

Diş sağlığında en önemli husus 7-8 saat uyku uyuyup ve kalkar kalkmaz hiç bir şey yemeden fırçalamaktır. Çoğu insan günde 2 kere fırçalıyorum der ve sabah yemekten sonra dişlerini fırçalar ama o fırçalama aslında hiç bir işe yaramaz sabah uyanır uyanmaz veya günün herhangi bir saati uyandıktan sonra fırçalarsanız sigara bile içseniz en fazla 1 hafta içinde dişlerinizin ne kadar beyazladığına siz bile inanamazssınız yeterki en az 6 ila 8 saat uyuyup kalktıktan sonra fırçalamanız gece çalışan birisi içinde akşam uyanır uyanmaz fırçalaması iyi olur. Buradaki maksat vicut uyku halinde iken her zaman kendini yeniler ki dişlerde bir sıvı salgılar onlarda dişleri temizler biz bu temizliğe katkıda bulunmak için uyanır uyanmaz dişlerimizi fırçalamalıyız

Çoğunuzun bildiğinden eminim sadece hatırlatmak istedim
    bir gün aşık olmuş serçe güle
    gül demiş anlat aşkını hele
    serçe bir göz yaşı dökmüş güle
    gül demiş aşkın bumuydu serçe

serçe güle son bir kez bakmış
    bu göz yaşı kalbilden bir kanmış
    serçeler dünyada bir kez ağlarmış
    bu göz yaşı sonunda ölüm varmış

gül anlamış serçenin aşkını
    gül serçe koymuş aşkının adını
    gül hala tutmakta serçenin yasını

ben seni serçe kadar seviyorum
    aşkımı herkese ilan ediyorum
    sana bir demet gül değil
    bir damla göz yaşı sunuyorum

Senior Member

Alıntı alena Nickli Üyeden Alıntı
    Dish hekimlerinden qorxuram zedeli dislerim azdi,aciligi uzun zamandi hiss edirem ve bu yalniz seher yuxudan oyananda bash verir,sirniyyati sevmirem,sakalad hec yemirem, dish eti problemim hec olmayib.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer imleri