7 sonuçtan 1 ile 7 arası

INTAHAR

MLL
    MLL çevrimdışı
    Senior Member

INTAHAR

SON ZAMANLAR, INTAHAR EDENLERIN ORTAQ NOQTESI VARDIR:, SIZCE ONLARIN ORTAQ NOQTESI NEDI?

MLL
    MLL çevrimdışı
    Senior Member

Re: INTAHAR

GORUREM HEC KIM TAPA BILMIR.
    ONLARIN ORTAQ NOQTESI ,,,,,,,,,,,, HEYAT AMACLARININ BITMESIDI

Azeri.net Sevdalısı

heyatdan bezmeleri
    bir aralar mende ele olmuşdum
    amma çox şükür Allaha

Junior Member

Her kese salamlar! Beli son zamanlar intahar saylari artir,bu hec de yaxsi hal deyil.Mence bunlari birlesdirem yalniz ve yalniz bir sebeb var:iradesizlik.Mueyyen behaneler getirilir,ancaq hamisi bos seylerdi.Guya kimin problemi yoxdu ki?Hamida,neinki Azerbaycanda butun dovletlerde problem var.Bu hec de intahara sebe olmamalidi.Gerek guclu ve iradeli olub,hr bir cetinliyin ohdesinden leyaqetle gelesen!

Moderlər

Mənə görədə zəiflik.... Allahin verdiyi cani ancaq allah ala bilər.İntihar hər şeydən əvvəl günahdı.Düşünmək lazimdı..Bir başa cəhənnəmlikdi özlərinə qiyanların yeri...
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Moderator

Iki il once dayim oglunu otaginda asili veziyyetde gorende bu cur hereketin ne qeder anlamsiz, aci verici oldugunu anladim

Member
    Yer
    Azerbaijan, Baku

Dostlar, men uzun muddet bir radioda aparici olara fealiyyet gosterdim. Oz verilisimde bu movzunu qoymaga mecbur olmusdu. Cunki, verilisden bir gun qabaq inanilmaz bir faktla qarsilasmisdim. Bir xestexanaya getmisdim. Orada bas hekimden oyrendim ki, 1 hefte erzinde xestexananin reanimasiya sobesinde yerlesdirilen xestelerin her 10 neferinden 7-si intahardan getirilir. Bu meni cox qiciqlandirdi. Ve yas dovru 80% genc, cavan insanlardir. Bu movzu menim ucun cox derindir. Umumiyyetle intaharin en boyuk sebeblerinden biri yalnizliqdir, tenhaliqdir. Yeni insanlarin oz ozlerine yaratdiqlari tenhaliq. 26 yasdan asagi insanlarin intahar edirlerse bunun da 95%'i boyuklerin cavanlari basa dusmemeleri ve onlarin oz iclerine qapanmalaridir. Cunki, boyuklerimiz sovet terbiyesi gorubler, onlarin ekseriyyeti ister-istemez koservativ dusuncelidirler. men bunun menfi ve ya musbet olmasi barede hec bir sey demirem. tebii ki, fikirler muxtelifdir. 26 yasdan yuxari insanlarin intahar sebebleri ise ya kulli miqdarda borc, ya aileni dolandira bilmeyen kisiler (bu da tebii ki,aile qadininin oz kisisine duzgun sekilde sahib cixmamasi neticesinde olur.), ve ya tecavuze meruz qalan qizlarimiz ve qadinlarimiz. Men esas sebeb bunlari gorurem. Tebii ki, sebebden cox sebeb ola biler. Ama yene qeyd edirem. ESAS SEBEBELERDEN bir necesini qeyd etdim... Ama son olaraq bunu deyim ki, intahar edene meslehet veren cox olr. Etme, gunahdir, heyat yasamaq ucundur ve s. Ama bir tek onu deye bilerem ki, Allah hec kimi o veziyyete salmasin. men o veziyyeti yasamamisam cox sukur. Ama hemise hamiya meslehet veren insanin sonda intahara cehd etmesinin qarsisini almisam zamanla. Tesekkurler...
    Sebuhi M. Yasifoglu/SMY_Production

Yer imleri