Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Yalani niye sevirler

Senior Member

Yalani niye sevirler

Goresen insanlar neycun yalan danisirlar, buna ne vadar edir,dogru danismaq bu qeder cetindi goresen,neycun lazim gelende sag ol demeyi ,dogru bir is gormedikleri zaman uzr istemeyi,ohdesinden gele bilmeyecek isler baresinde soz vermemeyi, aci cekdirmemeyi,basqalarinin bedbextliyinden istifade etmemeyi, bacarmirlar.Neycun insanlar bu qeder acizdiler,niye qorxurlar,niye yalan danisirlar.Hardasa oxumusdumki bezen yalan danisan sexs yalan dediyi insani itirmemek ucun yalandan istifade edir,amma bezi yalanlar varki o yalani anlamaq basa dusmek cetindi,ne qeder fikirlesirsen ama menasini derk ede bilmirsen,men belelerine yazigim gelir,cunki bu qorxaqliq ve acizlik elametidir.Men hec bir zaman hec neden qorxmadim,ne olursa olsun, dogrusunu demeyi, heqiqet ne qeder aci olsada onun uzune dik baxmagi bacardim.Bir meshur filosof demisken en boyuk biclik duzlukdur,sizce?BELKE DEYESIZ INSANLAR YALANI NIYE BU QEDER SEVIRLER?

Member
    Yer
    Azərbaycan

Re: Yalani niye sevirler

yalanı sverlerde çünki yalan insanları ezen çmox şeyden xilas edir axı bilzer yalnız bugünümüze düşünürük sabahımızı yox düşünmürükki bugün bu yalanı burda desek belke biz üçün yaxşı olacaq amma sabah bu bizim başımıza neler getirecek menim özümünde yalanlarım olub amma ele güclü yalanlar yox neyse çalışaq yalandan uzaq olaq ve herşeyi düşünek Allah bu ağlı bize neye göre verib
    Good Bye My Lover Good Bye My Friend

Senior Member

Mwn de ele bilirem movzuya fikir bildirmisiz

Senior Member

[quote="Firuz-Nayomnik"][color=#BF4000][b][i]cunki yalan insani ucaldir axshamin xeyir alena xanim necesen seni tapmaq cox asandi bunu bil sadece men sene demishdim ki men yoxa cixacam menim bashim qarishiqdi bilirem meni cox axtarmisan men bura gelmekde meqsedim o di ki bilesen ki men hele varam oki qaldi sesimi eshidmek istesen cin nomrevi aciq tut men sene zeng edecem
    100% emin ol Yalan seni ucaldir duzdu amma meni her gun dahada yerin dibine batirir,men her gun heyatimda yaxsi ne varsa itirirem, depresiyadan cixa bilmirem, mualice aliram, hekim yollarinda qalmisam,sene zeng ele demirem desemde , ureyim demir,ve utanmadan deyirem, bu formda her kesin gozu qabaginda etiraf edirem SENI COX SEVDIM,buna gore de ozume nifret edirem, qorxmuram nede utanmiram, ama sen her defe heyatima gelib sora yoxa cixanda men ozume gele bilmirem,ama ele bir saniye yoxduki sen yadimdan cixasan,hec musiqi dinlemirem hekim icaze vermir,buna gore sen gunahkar deyilsen,ozu yixilan aglamaz, movzuya geldikde ise senin bu movzuya cavab yollayacagin aglimin ucundan bele kecmezdi,meni tapmaga geldikde ise men gizlenmiremki meni tapasan,zeng eledin dilim tutuldu , ozumden getdim sanki,ama artiq cox gecdi , inan cox,bir deki seni axtarmiram artiq ,serbestsen goyde ucan quslar kimi,hec neye mecbur deyilsen,ne de zeng elemeye mecbur deyilsen,men daima bir vaxtlar tanidigim FIRUZU sevecem,bu gun mene zeng eden FIRUZU ise tanimiram,MENIM YOLUM ARTIQ YOL DEYIL,SENIN YOLUN ISE ACIQ OLSUN,ELVIDA

Junior Member

MEN DE ARTIQ 1 SEYI YEGIN BILDIM, INDI HAMI YALAN DANISIR ,HER KES KIMINSE HISLERI ILE OYNAYIR ,CANIM ALENA SEN AXI NIYE BU QEDER HESSASLIQ GOSTERDIN , AXI HEC KES HEC 1 KES BUTUN SENIN YASADIQLARINA DEYMEZ,BU QEDER ONUN UCUN YANMA ,SENI UNUDANI BIR DEFELIK SIL AT VE INAN KI ,O ,SENDEN DAHA COX YANACAQ ,UNUT ,DOQRUDAN DA BEZEN UNUT DEMEK ASANDIR AMMA OLMUR ,BILIRSEN BIR SEYI UREKDEN ISTESEN HER SEYI BACARARSAN YETER KI ,.ISTE UREKDEN ISTE ,NE DE BUNU YENI 1 SEVGI MACARASI AXTARMAQLA DEYIL BASQA CURE UNUT ,CUNKI ONUN YERINE GELEN ONDAN DAHA IYRENC DAHA QORXUNC ,DAHA DERIN IZ BURAXIB GEDEN OLACAQ ,

Senior Member

Alıntı xeyallarin Nickli Üyeden Alıntı
    MEN DE ARTIQ 1 SEYI YEGIN BILDIM, INDI HAMI YALAN DANISIR ,HER KES KIMINSE HISLERI ILE OYNAYIR ,CANIM ALENA SEN AXI NIYE BU QEDER HESSASLIQ GOSTERDIN , AXI HEC KES HEC 1 KES BUTUN SENIN YASADIQLARINA DEYMEZ,BU QEDER ONUN UCUN YANMA ,SENI UNUDANI BIR DEFELIK SIL AT VE INAN KI ,O ,SENDEN DAHA COX YANACAQ ,UNUT ,DOQRUDAN DA BEZEN UNUT DEMEK ASANDIR AMMA OLMUR ,BILIRSEN BIR SEYI UREKDEN ISTESEN HER SEYI BACARARSAN YETER KI ,.ISTE UREKDEN ISTE ,NE DE BUNU YENI 1 SEVGI MACARASI AXTARMAQLA DEYIL BASQA CURE UNUT ,CUNKI ONUN YERINE GELEN ONDAN DAHA IYRENC DAHA QORXUNC ,DAHA DERIN IZ BURAXIB GEDEN OLACAQ ,
    BILRSEN MEN SADECE HISS ETDIKLERIMI YAZDIM,CUNKI O BUNU ESITMEK ISTEYIRDI,EYER BELE OLMASAYDI MENE SEXSI MESAJ YOLLAYARDI,BURA YAZDIKI YENI BUTUN BU ESQ ETIRAFLARI ONA AID OLDUGUNU BILSINLER,BUNDAN ZEVQ ALIR,DAHA BILMIRKI NE QEDER SEVSEM DE ARTIQ HER SEY UCUN GECDI,ONU BAGISLAMARAM

Moderlər
    Yer
    Azerbaycan

Yalan insanlarin bir coxunun qaninda var. Bezen insan basqasi haqda ele sozler deyir fikirlesirsenki her halda buna nese pisliyi deyib ki bu onun ucun ondan bu qeder nifret edir. Sonra baxirsan girdiler qol qola Turklerin bir gozel seeri var:
    Insan Oglu yalancidir Kimse bilmez kendini
    Kime iyilik Etdiysen ondan koru kendini!
    Bir günah etsən əgər,
    Minbir gün aahh etmən gərək.
    Minbir gün aahh etsən əgər,
    Heç bir günahın yox sənin.

Senior Member

Sadece bu movzunu umumi fikr ucun yazmisdim ,onun bura cavab yazacagini tehmin elemezdim,oxuyub gozlerime inanmadim, yaxsiliga geldikde ise men daima kimi cox sevdimse ondan mene zerer gelib,ona gore de bundan sonraki heyatimda men yalan danisacam, izin vermeremki mene danishsinlar

Moderator

yalan bezi insanlarin ishine yarayir ona gore sevilir

Azeri.net Sevdalısı

yalanlari gordukce doqrulara da inana bilmirsen

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri