Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

İNANİRSİNİZ...... ?

Senior Member

Re: İNANİRSİNİZ...... ?

istemek baX bu her seyin olacaqi demek deyil ,men hec de razi deyilem fikrinizle .1 sey var idi heddinden artiq cox istedim amma olmadi .ola da bilerdi .bilirsiniz ne qeder istedim tessuf alinmadi

Baxin...Bu cümlələri siz yazdiniz demək ki, sizinlə mənim fikrimiz eynidir.İkincisi də həmin ildən mən universitetə qəbul oldum,amma inam yolu ilə deyil, İnamim məni yari yolda buraxdi..!Demirəm ki, nəyəsə inamim yoxdu, inanmiram heç nəyə?..Amma həyatda müvəffəqiyyətsizliklərə uğrayanlar da çox olur,sizin fikrinizcə onlar inanmir?Bir var mübarizə, bir var inam..!İnsanlar doğulduğu ilk saniyədən başlayaraq mübarizə edirlər.Amma nədəsə uduzublarsa ona inamsizlig adi vermək olmaz...

Senior Member

İnanıram))
    [

Azeri.net Sevdalısı

Baxin...Bu cümlələri siz yazdiniz demək ki, sizinlə mənim fikrimiz eynidir.İkincisi də həmin ildən mən universitetə qəbul oldum,amma inam yolu ilə deyil, İnamim məni yari yolda buraxdi..!Demirəm ki, nəyəsə inamim yoxdu, inanmiram heç nəyə?..Amma həyatda müvəffəqiyyətsizliklərə uğrayanlar da çox olur,sizin fikrinizcə onlar inanmir?Bir var mübarizə, bir var inam..!İnsanlar doğulduğu ilk saniyədən başlayaraq mübarizə edirlər.Amma nədəsə uduzublarsa ona inamsizlig adi vermək olmaz...[/quote]

bilirsen canim insan ruhdan dusduyu , neyese inamini itirdiyi vaxt her seyin pisi haqda dusunur , amma onu da deyim ki her ne olursa olsun bu heyatda her sey yaxsiliqa doqru olur ,her pisliyin ardinda mutleq nese xos bir sey durur ,menim yazimin da esasi var amma inan semimiyetime bu tam ferqli 1 seydi .onu ise aciqlamaq istemirem , yazimdan da incime her sey yaxsidir ve yaxsiliqa doqru da gedir ,

Senior Member

Her sheye deyil,mueyyen sheylere nail olmaq olur.Meselen qarshina meqsed qoyursan,filan universitete qebul olacam,filan ishde ishleyecem inamla addimlayanda olur.Ozumde shexsen olub.

Senior Member

Alıntı nauthly_girl Nickli Üyeden Alıntı
    insan özünə inansa uça da bilər

Görünür forumda yaman müzakirə sevənlərdən birisiniz..! İndi mən də öz fikrimi deyəcəm sizə.Baxin...Özümdən danişacam..!2 il öncə İmtahan verirdim Tibb universitetinə tam arxayinliğla, guvənlə, inamla...Axiri nə oldu kəsildim imtahanlardan.. Amma o imtahana elə fikirlə getmişdim ki, fikirləşdim ki, mən bir başa o institutun tələbəsi olacam..!Amma inam məni yaniltdi.Siz də deyirsiniz insan istəsə uça bilər,bəli düz deyirsiniz, belə ki, pulun olarsa təyyarəyə min istədiyin yerə uç..!
    Amma pulun olarsa...Tutag ki, inamim var uçmağa,Mən indi çixim 8-ci mərtəbənin başina ki,uça biləcəm?İnam hər şeyi həll edir sizcə?Həyatda o qədər həvəsli inamina güclü insanlar var ki,bəs niyə deyirlər qismətim daşa dəydi?Sizin gözünüzlə baxsaydim indi bəlkə də haraninsa prezidenti olardim..!
    gəlin sizin xırda səhvlərinizi deyim olar? (mənə görsənən)
    1.siz fikirləşmisiniz ki ATUnun tələbəsi olACAQSINIZ(qeyri qəti gələcək zamanda,lazımdı ki indiki zamanda düşünəsiz)gülməli görsənsə də
    2.fikirləşirsiniz ALINMADI,YANILTDI. BU fikirlər də sizin istəklərin həyata keçməsini uzaqlaşdırır..
    3.qismət deyilən şeyi də mən qəbul eləmirəm..şans,təsadüf... bunlar olmur..
    inamınız gücclüdür ancaq ola bilər düşüncənizdə problemlər olsun..
    o universitetə girməmənizi də düşünmüsünüz...
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Senior Member

Xeyallarim
    bilirsen canim insan ruhdan dusduyu , neyese inamini itirdiyi vaxt her seyin pisi haqda dusunur , amma onu da deyim ki her ne olursa olsun bu heyatda her sey yaxsiliqa doqru olur ,her pisliyin ardinda mutleq nese xos bir sey durur ,menim yazimin da esasi var amma inan semimiyetime bu tam ferqli 1 seydi .onu ise aciqlamaq istemirem , yazimdan da incime her sey yaxsidir ve yaxsiliqa doqru da gedir ,
    düzdür nəsə alınmayanda pis şeylər haqda düşünürük... bax elə hər şey də burda korlanır...çoxu indiki halına baxıb düşünür.. və insan da nə düşünürsə o da olur.. indi o anda pis düşünürsə deməli pisliklər davam eləyəcək..
    bunu qəbul eləsək də eləməsək də bu təsirli şeydir və elm təəfindən də təstiq olunub....
    her pisliyin ardında xeyir var bu misal da elə belə deyil....pis şey olubsa deməli bunu düşünmüsən əvvəl,indi o haqda düşünmə .....xeyir gələcək!!
    təşəkkürlər

Senior Member

Amiqo_100M Sennen Raziyam
    [

Senior Member

Alıntı _SeDRiK_ Nickli Üyeden Alıntı
    Amiqo_100M Sennen Raziyam

Senior Member

[

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer imleri