Sayfa 3/3 İlkİlk 123
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Namıq Qarachuxurlu

Moderator
    Alıntı mystrey Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı turkmaya Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Hay Allah... Kör okuyamaz, uydururmuş... ben de 'burnu' ve 'bumu' sözcüklerini yanlış okudum... daha doğrusu uydurmuşum...

Bir gün bir binaın önünde koca bir tabela gördüm. Üstünde şöyle yazıyordu: BUBİNA SATILIKTIR.

Uzun bir süe BUBİNA'nın ne olduğunu düşündüm... Acaba BOBİNAJ falan mı diye düşündüm... Çokkkk sonra anladım ki, BUBİNA demek BU BİNA demekmiş... BU BİNA SATILIKTIR!
    Allah sizi güldürsün. Bu yazıyı okudum yarım saat güldüm, çünki aynı yanlışlıkları bende yapıyorum. Elektronik tamircisiyim çırak erken geldiği için müşterinin adresini yazıp masa üzerine koydum, yarın sabah oldu zil çaldı çırak bizim kapıda ne işin var burada? Çocuğa sordum. çocuk: Ya abi sen bu adresi masa üzerine yazıp bırakmışsın dedi. Anladımki müşteri yerine kendi adresimi yazmışım.
    Bence de Abi nasıl yaptın böyle bişeyi demeyecem çünkü ben hep yaparım böyle şeyler.
    Bu benim dünki telefon-gelen mesajlar-kıskançlık hikayeme benziyor bacı. Aklıma geldikçe gülüyorum.
    [
    Ya da
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Birgün masamın üstünde bir personelimiz tarafından bırakılmış bir not gördüm. Şöyle yazılıydı: 'Ben Hacı Badem'e gidiyorum'... Allah Allah diye düşündüm... Önce pastane falan sandım gittiği yeri, ama biraz sonra ayıldım: Personelimiz Hacı Badem'e değil, Acıbadem'e gitmiş...

---------------

Başka bir komik olayda arkadaştan:

Şirketin çeşitli ayak işlerini yürüten arkadaşa bir dosya verirler ve 'acil olarak Eyüp'e götür' derler. Arkadaş çıkar gider. Bir saat sonra dosyayı veren kişi ofisboyu arar: 'Ya nerdesin, neden dosyayı vermedin'... Ofisboy cevap verir: 'Abi, Eyüp'e gidiyorum, trafik var biraz.'

-Nereye gidiyorsun?
    -Eyüp'e!
    -Ya ben sana üst kattaki Eyüp beyi dedim, ne işin var Eyüp'te...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı mystrey Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı turkmaya Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Hay Allah... Kör okuyamaz, uydururmuş... ben de 'burnu' ve 'bumu' sözcüklerini yanlış okudum... daha doğrusu uydurmuşum...

Bir gün bir binaın önünde koca bir tabela gördüm. Üstünde şöyle yazıyordu: BUBİNA SATILIKTIR.

Uzun bir süe BUBİNA'nın ne olduğunu düşündüm... Acaba BOBİNAJ falan mı diye düşündüm... Çokkkk sonra anladım ki, BUBİNA demek BU BİNA demekmiş... BU BİNA SATILIKTIR!
    Allah sizi güldürsün. Bu yazıyı okudum yarım saat güldüm, çünki aynı yanlışlıkları bende yapıyorum. Elektronik tamircisiyim çırak erken geldiği için müşterinin adresini yazıp masa üzerine koydum, yarın sabah oldu zil çaldı çırak bizim kapıda ne işin var burada? Çocuğa sordum. çocuk: Ya abi sen bu adresi masa üzerine yazıp bırakmışsın dedi. Anladımki müşteri yerine kendi adresimi yazmışım.
    Bence de Abi nasıl yaptın böyle bişeyi demeyecem çünkü ben hep yaparım böyle şeyler.
    Bu benim dünki telefon-gelen mesajlar-kıskançlık hikayeme benziyor bacı. Aklıma geldikçe gülüyorum.
    Bidaha dikkatli ol kadının yüregine indirecektin nerdeyse

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer imleri