5 sonuçtan 1 ile 5 arası

AZERBAYCANDA ROCK !!!

Junior Member
    Yer
    mersin /TURKEY

AZERBAYCANDA ROCK !!!

Merhaba arkadaslar ben azeri değilim mersin/TURKIYE de yaşıyorum ama baktım ki hiç kimse bu konuda bir şey yazmıyor bari ben yaziyim dedim.yaklaşık 6 aydir azeri rock müziği hakkında araştırma yapıyorum benimle birlikte çalışmak isteyen arkadaşlar olursa veya benimle bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaslar varsa lütfen e mail atsin
    [email protected] veya [email protected]

öncelikle azeri rock müziğinin kralı YU-XU(Yuhu)dur.YU-XU azerbaycan sınırlarını aşmış ve istanbulda müzik yapmaya başlamıştır.ama daha sonra dağılmıştır.3 tane albümleri vardır.
    1-Hazarın Sahilinde
    2-Sumgait
    3-Ölüme Çare Yok
    Bir alıntıyla grubu tanıtıyım:YUHU(ruya-uyku anlamina geliyor) hakkinda biraz bilgi vercem.1988'de Azerbaycan'da, Sumqayit(Sumgait) shehrinde kurulmush bir rock grubu.O zamanlar Sovyetlerdeki muzik yarishmalarinda ilk yerleri kazanmishlar.Sonra Azerbaycan 1991'de baghimsizlighini kazanmish.1990'larin bashlarinda Fransa'dan davet alarak BAKU-İstanbul-Paris uchaghina binmishler.once İstanbula gelmishler ve aci kader...Adamlarin parasini soyguncular soymush.Onlarda chok dushuk fiyata Taul barda chalishmaya bashlamishlar...shimdiye kadar oralarda muzikten bashka her ish yapiyorlar...3 kasetleri var:hazar sahilinde,sumgait,olume chare yok
    Bu grubun yaranmasiyla Azerbaycanda rock yeniden gundeme gelmish..Azerbaycan rock'la 1973'te tanishmish:ASHİQLAR(Ashıklar) grubu...
    sonra en iyi gruplardan biri CharliATL 1987 ve YUHU(YUXU_AZERİCE) 1988'de...
    orxanbaycan))

Yuhu dan Sonra yine eskilerden bahsedelim.Eski grupları sayacak olursak:
    :Coldunya -
    apa jack şimdilik aklima başka gelmiyor

Şuan faaliyette olan rock grupları ise
    -UnformaL : [
    -Orient Xpress : [
    -Ferrum
    -Aprel

ve gerekli azeri rock siteleri
    : [
    : [ ( tarihi döküman )
    BURN OUT SYNDROME

Junior Member
    Yer
    mersin /TURKEY
    Yakın Zaman da album çıkarmaya hazırlanan unformal grubunun gitaristi kanada ya gitti.Albüm ün çıkma süresi uzaya bilir.
    BURN OUT SYNDROME

Junior Member

jumpin at shadows

evet dostum bende türkiyedenim azerilerin müzige bakis acilarini cok begeniyorum ve bizden daha fazla bakirler salt müzik konusunda degil her konuda biz daha dejenere bi toplumuz sanirim batiya yaklastikca böyle oluyor sanirim
    neyse ben gitar caliyorum müzisyeniz yani blues jazz falan dinliyorum ve flamenco rock hakkinda bi girisimin olmus sanirim yardimci olabilecegim birsey olursa haberim olsun en azindan paylasiriz hadi sana kolay gelisn dostum

Junior Member
    Yer
    mersin /TURKEY
    sağol dostum adresini alabilirmiyim.
    BURN OUT SYNDROME

Junior Member
    Yer
    mersin /TURKEY
    arkadaşlar Efsanevi azerirock grubu yuhu yu dünya ya tanıtıyorumm
    BURN OUT SYNDROME

Yer imleri