Sayfa 1/6 123 ... SonSon
55 sonuçtan 1 ile 10 arası

EREVIZYON!!!

Junior Member
    Yer
    kas ki Baki olardi!!!

EREVIZYON!!!

Her kese salam!!!
    Direkt olaraq mövzuya kecmek isteyirem!!!
    Turkiye,
    Sizi öz dogma vetenim kimi cox isteyirem. Inanin ki hec ayriliq hiss elemirem aramizda. Amma sizden hec gözlemezdim!!!
    Insan da öz qan dusmenine ele bir yarismada 10 xal vere biler????
    Növbe Turkiyeye catanda sevindim ki, indi ermenilere hec xal dusmeyecek!!! Amma aparici 10 xal deyende sok oldum!!!
    Men Turklerden bir aciqlama isteyirem, bizim basimiza getirdiklerini ne tez unutdunuz???? O gunahsiz insanlari vehsicesine öldurduklerini nece unutdunuz?????
    Vetenini delice seven
    Ermenilere de bir o qeder nifret eden
    AZERBAYCAN ÖVLADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    YASASIN VETEN,
    QIRILSIN DUSMEN
    AZERBAYCANA ESQ OLSUN!!!!!!!!!!

Junior Member
    merhaba, istanbuldan murat ben..biliyorusunuz eurovision yarismasında oylar sms ile verilior cep telefonundan ve Türkiyede bir cok ermemi yaşamakta..dolayısıyla kolayca görülüyor ki giden oylar burda yasayan erminelerin verdiği oylardır. Rahat olun arkadaşlar size yapılanları unutmadık

Junior Member
    mrh arkadaşlar bende türkiyeden yazıyorum sitenize yeni üye oldum ve böyle tatsız bir konuyla tanışmayı istemezdim ama arkadaşıma katılıyorum türkiyede yaşayan ve türkleri sevmeyen o kadar çok halk varki ve bunların bizler için düşündükleri kötü düşünceleri değiştirmek ne yazıkkı elimizde değil yapmamız gereken birliğimizi bozdurmamak.ben azerileri ve azerbaycanı çok seviyorum.

Junior Member
    Yer
    TÜRKİYE-İSTANBUL
    İNANIN Kİ BENİDE ÇOK ÜZDÜ VE ŞAŞIRTTI ERMENİLERE VERİLEN OYLAR. ANCAK EMİNİM Kİ ERMENİLERE VERİLEN OYLAR TÜRKLERE AİT DEĞİLDİR.TÜRKİYEDE YAŞAYAN ERMENİLERE AİTTİR. TÜRKİYEDE RUM VE ERMENİ İNSANLAR HALA YAŞAMAKTADIR. ONLARIN OYLARIYLA BU PUANI ALMIŞTIR ERMENİLER.

TEK MİLLET 2 DEVLET. KARDEŞ ÜLKE CAN AZERBAYCAN A SELAMLAR.
    TEK MİLLET 2 DEVLET. KARDEŞ ÜLKE CAN AZERBAYCAN A SELAMLAR..

Junior Member
    BENİ de şaşırttı ve kızdırdı bu olay !

ermeni rum kürt... alayından nefret ediyorum ! ... :evil:

Junior Member

Neyin düşmanı?

Arkadaşlar kendimizi kandırmayalım! Dünyanın sorun çözmek için kullandığı yeni yöntemlere biz de alışalım! Herkes biliyor ve anayasada da yazılı olduğu üzere "Türkiye Ülkesi, devleti ve Milletiyle bölünmez bir bütündür" Bunu herkes biliyor. Ama millet kim? Bu topraklarda yaşayan, bu kültürü paylaşan herkes! Cebinde türk pasaportu taşıyan ermneileriyle, rumlarıyla, kürtleriyle çerkezleriyle, güney kıyılarımıza yerleşip akdenize kendini adayan İngiliz,fransız Alman ve bu topraklardaki herkestir millet. Kimse bu ülkenin başka kökenden gelen vatandaşlarını uzaylı gibi göstermesin. Ve kimse bu sınırlar içinde yaşayan fakat farklı kökenden gelen toplulukları başka ülkelerin kültürleriyle karşılaştırmasın. Ne bu ülkedeki Ermeniler Ermenistan'dakilere benzer, ne de bu ülkenin rumları Yunanistanlılara... Onlar da bizim insanımız, komuşumuz arkdaşımız. Ve biz onlarla birlikte olduğumuz için buyuz. Bu yüzden adımız Türkiye Cumhuriyeti!

Junior Member

Re: Neyin düşmanı?

Alıntı comic Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar kendimizi kandırmayalım! Dünyanın sorun çözmek için kullandığı yeni yöntemlere biz de alışalım! Herkes biliyor ve anayasada da yazılı olduğu üzere "Türkiye Ülkesi, devleti ve Milletiyle bölünmez bir bütündür" Bunu herkes biliyor. Ama millet kim? Bu topraklarda yaşayan, bu kültürü paylaşan herkes! Cebinde türk pasaportu taşıyan ermneileriyle, rumlarıyla, kürtleriyle çerkezleriyle, güney kıyılarımıza yerleşip akdenize kendini adayan İngiliz,fransız Alman ve bu topraklardaki herkestir millet. Kimse bu ülkenin başka kökenden gelen vatandaşlarını uzaylı gibi göstermesin. Ve kimse bu sınırlar içinde yaşayan fakat farklı kökenden gelen toplulukları başka ülkelerin kültürleriyle karşılaştırmasın. Ne bu ülkedeki Ermeniler Ermenistan'dakilere benzer, ne de bu ülkenin rumları Yunanistanlılara... Onlar da bizim insanımız, komuşumuz arkdaşımız. Ve biz onlarla birlikte olduğumuz için buyuz. Bu yüzden adımız Türkiye Cumhuriyeti!

ermenistandakiler bize düşman !
    yunan bize düşman !

ermeniler Türkler soykısım yaptı dedirtmek için neler yaptığı da ortada !

ayrıca kürt sorunu en büyük sorun !

bi ayaklanma oluyor birbirine giriyor heryer!..

önlem alınması şart !..

Junior Member
    Yer
    Diyarbakır/ Türkiye
    Alıntı Lf1907 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşım sen şu cümlelerle bölücülüğün en büyüğünü yapıyorsun
    Faşist bir yaklaşımla olayı ele alıyorsun.
    Ayrıca senin nefret etmen bişey değiştirmez
    Ateş olsan kendini yakarsın

Junior Member

Dost Ülkeden Bir Barış Hikayesi!

Özellikle Azeri dostlarımıza bir hikaye anlatmak isterim: 1919-1923 arası Türkler'le Yunanlılar arasında geçenleri bilirsiniz. İki ülke tam bir savaş halindeydi. Türkiye'nin batısı Yunanistan tarafından işgal edildi. Daha sonra 4 yıl süren mücadelede çekilmek zorunda kaldılar. Çok kan aktı, bir sürü Türk ve Yunan askeri öldü. İki halk arasındaki o zamanki durum tahmin edersiniz ki tam bir nefretti. 1923'den sonra Cumhuriyet kuruldu. Şimdi dikkat edin; bu savaş ve nefretten tam 11 yıl sonra, Yunan Başbakanı Venizelos, kendisine karşı savaşmış olan Mustafa Kemal Atatürk'ü Nobel Barış Ödülüne aday gösteriyor. Birkaç yıl sonra Türkiye ve Yunanistan'ın başkanlığında Balkan Dostluk Paktı imzalanıyor. Kıbrıs gibi birçok "ayırma" girişimine rağmen, 1999'daki Marmara Depremi'nde Türklerin yardımına ilk koşan Yunan kurtarma ekipleri oluyor. Aynı yıl Yunanistan'da yaşanan depremlerdeki kurtarma çalışmalarına Türkler bütün ekipleriyle katılıyor. Bugün ise Yunanistan ve Türkiye üyesi oldukları uluslararası kuruluşlarda birbirlerinin en büyük destekçileri ve Yunanistan, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ndeki en büyük destekçilerinden biri. Karşılıklı ulusal nefret ortamından gelinen yer neresi? Birçok sorunun varlığına rağmen, karşılıklı destek, ortak kültür ve yaşam biçimi. Yani sizin deyiminizle; aşağı yukarı tek millet iki devlet!
    Bu barış öyküsünün ışığında Azeri dostlarımızın, Ermeni olayına daha farklı bakmalarını umuyorum. Peki ülkelerindeki Ermeni işgalini kabul mu etsinler ? Hayır! Ama unutmasınlar ki; 1918'de burada da işgal vardı. Fakat bakın bugün ne var ?

Junior Member
    Alıntı Kai1905 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Lf1907 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşım sen şu cümlelerle bölücülüğün en büyüğünü yapıyorsun
    Faşist bir yaklaşımla olayı ele alıyorsun.
    Ayrıca senin nefret etmen bişey değiştirmez
    Ateş olsan kendini yakarsın

sesimizi duyurabileceksek ne mutlu !

[

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Yer imleri