Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
36 sonuçtan 31 ile 36 arası
Like Tree1Beğenme

Cemiyyet, din, mentalitet: Coxarvadlılıq

Member Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GLAMOURKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kishinin 4-cu, 3-cu veya 2-ci yoldashi !!!

Burda bir qadin varki bu yerlerin birinde olmaga razi olsun ??? Eger yox, onda ne ucun??

Menim yoldaşım deyirki usaqligdan arzum olubki iki arvadim olsun.Her arvaddanda 6 usaq.Edaletli xosh davranacam ikinizede deyir.Hec bir seyden ehtiyaciniz olmayacaq.
    Men askımın bu arzusunu ureyinde nece qoya bilerem axi.Dedim gözle menim 45 yaşım olanda birini alarsan.

Azeri.net Sevdalısı Baku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Menim yoldaşım deyirki usaqligdan arzum olubki iki arvadim olsun.Her arvaddanda 6 usaq.Edaletli xosh davranacam ikinizede deyir.Hec bir seyden ehtiyaciniz olmayacaq.
    Men askımın bu arzusunu ureyinde nece qoya bilerem axi.Dedim gözle menim 45 yaşım olanda birini alarsan.
    Eger yaxşı baxa bilecekse niye olmasın. Amma her iki qadına da yaxşı baxabilmeyi herkes bacarmır.

İslam dininde çoxarvadlılıq var. Bu düzdü. Ancaq şertleri çox ağırdı. Mehz buna göre de İslam qanunları ile idare olunan Osmanlı Dövleti vaxtında çoxarvadlılıq çox az olub.

Çünkü önce indiki heyat yoldaşından razılıq almalısan. Sonra her ikisine de yaxşı baxa bilmelisen. Heç bir ayrıseçkilik qoymamalısan. ve.s ve.s

Senior Member Regina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Deep Cove, Beautiful
    Alıntı Baku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger yaxşı baxa bilecekse niye olmasın. Amma her iki qadına da yaxşı baxabilmeyi herkes bacarmır.

İslam dininde çoxarvadlılıq var. Bu düzdü. Ancaq şertleri çox ağırdı. Mehz buna göre de İslam qanunları ile idare olunan Osmanlı Dövleti vaxtında çoxarvadlılıq çox az olub.

Çünkü önce indiki heyat yoldaşından razılıq almalısan. Sonra her ikisine de yaxşı baxa bilmelisen. Heç bir ayrıseçkilik qoymamalısan. ve.s ve.s

Senior Member Regina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Deep Cove, Beautiful
    Alıntı Rose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    necede ureyi aciqsaneee.45 yashina kimi sen o kishinin ureyini cekib oldureceksen bundaN arxeyin ol.

Member ebdussemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    tebriz
    İslamda çoxarvadlılıq xisusi şərtlərdə cayiz olmuşdu, nə inki indi hər kimin canı istədi gedib üç-dörd qadınla evlənsin. bu məsələ buna bənzir ki biri su olan yerdə gedib təyəmmüm ala. soruşanda ki niyə belə edirsən cavab verə : islam təyəmmüm almağı cayiz bilib. yazıq bimir ki (ya da özünü bilməməzliyə vurub) yalnız sudan istifadə etmək mümkün olmayan yerdə təyəmmüm edərlər.
    Konu ebdussemed tarafından (10-27-2013 Saat 12:02 PM ) değiştirilmiştir.

Junior Member Nicole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İslam ölkəsi olmadiğimiza görə bir çox qadinlarimiz çox arvadliliği , ikinci və ya üçüncü ledy olmaği həzm edə bilməz.
    Allah heç bir qadina nəsib etməsin.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer imleri