Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

SƏHV ETMƏYƏK

Senior Member

SƏHV ETMƏYƏK

1. İNSAN ÖZ SƏHVLƏRİ ÜZƏRİNDƏ ÖYRƏNMƏLİDİR!!!

2. İNSAN BAŞQASININ SƏHVLƏRİ ÜZƏRİNDƏ ÖYRƏNMƏLİDİR!!

SİZCƏ HANSI DAHA MƏNTİQLİDİR? NİYƏ?
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Senior Member

Re: SƏHV ETMƏYƏK

Insan yalniz ve yalniz oz sehvleri uzerinde oyrene biler,basqalarinin sehvlerinden mueyyen miqdarda netice cixarmaq olar,amma onu basa dusmek olmaz,yalniz bu sehvleri ozun eledikde ise elediyin sehvlerin gec basa dusursen ,ve zamanla ondan ders cixarirsan,calisirsanki bu sehvleri bir de tekrarlamiyasan,yeni bu sexsin bilavasite oz basina geldikde ise ferq deyisir,demeli basqalarinin sehvlerinden hec ne oyrenmek mumkun deyil,yalnizca mueyyen miqdarda netice cixarmaq olar,cunki evvelce sehv eden sexsi anlamaq ve basa dusmek lazimdi

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Amiqo_100M Nickli Üyeden Alıntı
    1. İNSAN ÖZ SƏHVLƏRİ ÜZƏRİNDƏ ÖYRƏNMƏLİDİR!!!

2. İNSAN BAŞQASININ SƏHVLƏRİ ÜZƏRİNDƏ ÖYRƏNMƏLİDİR!!

SİZCƏ HANSI DAHA MƏNTİQLİDİR? NİYƏ?
    Insan ancaq ve ancaq oz sehvleri uzerinde oyrenir , cunki her hansi 1 hadise bizimle yox lap en yaxin adamimizla bas verende deyirik ki ,men ele etmezdim ki , bu gun de bu gune qalim ,inanin ki ,ele hemin adamlar bele sitiuasiyalardan daha pis cixirlar , kimse yixildiqda nece aci cekdiyini biz hec vaxt hiss ede bilmerik ,ozumuz yixilsiqda ne deqer acidiqini hiss edirik .Insan ancaq oz sehvleri uzerinde oyrenir .

Senior Member

fikirlərinizə hörmətim var. İkiniz də eyni fikirdəsiniz.

mənim fikrim bir balaca fərqlidi, razıyam ki insan öz başına gəlməmiş bir az çətin dərk eləyir. Ancaq çalışmalıdır ki başqasının səhvi üzərində öyrənsin.
    misal: sağlıq olsun 60 yaşınız var amma yenə də siz səhv eləyirsiniz, çünki siz hələ də öz səhvinizlə öyrənirsiz. Bəlkə də başınıza gəlib, yaşlı adam səhv eləyəndə baxıb demisiz ki, bunun yaşına bax elədiyi hərəkətə....
    Düzdür səhv eləyib düzəltmək də bir cəsarətdi ancaq yaxşı deyim var:
    "Agıllı adam odur ki çətinlikdən asanlıqla çıxsın, Kamil adam odur ki çətinliyə düşməsin!"

Azeri.net Sevdalısı

60 yasinda sehv eden insan hec cure kamil insan sayila bilmez ,sehv yasla elaqelidir mene gore ,bax mene ele gelirdi ki , men hec vaxt sehv etmeyecem ,ancaq ele menasiz bir sehvin qurbani oldum . amma bu sehvin uzerinde cox sey oyrendim ,en esasi odur ki , men bildim ki ,menim sehv etmeye ixtiyarim yoxdu ,cunki hec bir sehv baqislanilmir , ozu de hec bir kes terefinden ,yeni bura valideyinler de ,dostlar da , umumiyetle cemiyyet de ,SEHV EDENI CEMIYYET BELE BAQISLAMIR.

Senior Member

Alıntı Xeyallarim Nickli Üyeden Alıntı
    60 yasinda sehv eden insan hec cure kamil insan sayila bilmez ,sehv yasla elaqelidir mene gore ,bax mene ele gelirdi ki , men hec vaxt sehv etmeyecem ,ancaq ele menasiz bir sehvin qurbani oldum . amma bu sehvin uzerinde cox sey oyrendim ,en esasi odur ki , men bildim ki ,menim sehv etmeye ixtiyarim yoxdu ,cunki hec bir sehv baqislanilmir , ozu de hec bir kes terefinden ,yeni bura valideyinler de ,dostlar da , umumiyetle cemiyyet de ,SEHV EDENI CEMIYYET BELE BAQISLAMIR.
    düzdü 60 yaşda səhv eləyən kamil deyil, kamil olmaq üçün başqalarının səhvilə öyrənmək lazım.
    indi ərafa baxsanız görərsiz ki siz elədiyiniz səhvdən gündə 3-4ü gözünüzün qabağında eləyir.Artıq görürsüz o səhvləri.
    bir az dərinliyinə vardınız. insan kimdi(QUL) ki bağışlamasın...? Cəmiyyət.....???? bilirsiz cəmiyyətin hələ düz və səhv olması bilinmirsə nə bilirsiz ki səhv eləmisiz...?

Senior Member

Qusursuzluq yalniz allaha mexsusdu, qaldi sehvlere ferqine varmadan her gun yeni bir gunah isleyirik

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Amiqo_100M Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Xeyallarim Nickli Üyeden Alıntı
    düzdü 60 yaşda səhv eləyən kamil deyil, kamil olmaq üçün başqalarının səhvilə öyrənmək lazım.
    indi ərafa baxsanız görərsiz ki siz elədiyiniz səhvdən gündə 3-4ü gözünüzün qabağında eləyir.Artıq görürsüz o səhvləri.
    bir az dərinliyinə vardınız. insan kimdi(QUL) ki bağışlamasın...? Cəmiyyət.....???? bilirsiz cəmiyyətin hələ düz və səhv olması bilinmirsə nə bilirsiz ki səhv eləmisiz...?
    men sehvi nede etdiyimi yazsam bu cox uzun sohbet olacaq ve yeni 1 movzunun baslanqici da ola biler ,amma bu gun ureyim ,nefesim cox daralir hec ne haqda yazmaqa hec bele gucum yoxdur .onu bilirem ki , en yaxin adamimiz bele ureyini bizlere bosaldanda biz hec vaxt hadiseni olduqu kimi qebul ede bilmirik ,heremiz bir cure qinayiriq ,ve deyyirik "gerek etmeyeydin","gerek inanmayaydin" "OZUNSEN GUNAHGAR OZUN DE ALTINI CEK" .hec 1 defe de olsun onu basa dusmeye cehd gostermisiniz ,yox bizler ancaq ve ancaq kimise qinaya bilirik ,basa duse bilmirik bu faktdi ve gercekdi ,bununla razilasin .

Senior Member

siz niyə özünüzə inanmırsınız ki? siz qəbul eləyirsiniz ki səhv eləmisiniz. bəlkə heç elədiyiniz SƏHV DEYİL.?!!!!

Azeri.net Sevdalısı

yox sehvdir gerek ki ,olmayaydi ,amma oldu , bir daha hec vaxt olmayacaq .

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri