7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Mənim Üçün...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Mənim Üçün...

Mənim üçün Sevgi,
    Gözlərinə baxıb "səninəm"sözünü oxumaqdır.
    Mənim üçün Dostluq,
    Tərəflərin tam səmimi fikirlərini düşündüyü anda söyləyə bilən,onun da sənin kimi düşündüyünü bildiyin biridir.
    Mənim üçün Səmimiyyət,
    Həyat səhnəsində və səhnə arxasında da özü kimi olandır.
    Mənim üçün Hörmət,
    Öz qərarlarını verməyin üçün hər zaman yanında olub,səhv etdiyində əlindən möhkəmcə tutub sənə dəstək olandır.
    Mənim üçün Xoşbəxtlik
    Allahın aynası ola bilməkdir.Sahib olduqlarımıza sevinib şükr etmək sahib olmadıqlarımızı düşünməməkdir.
    Mənim üçün Güvənmək,
    Kiməsə güvənmək ikinci sənini tapmaq deməkdir.Əslində çoxlarının sahib olmadığı bir hissdir.
    Güvənmək üçün sevmək,sevmək üçünsə saf təmiz ürəyə sahib olmaq lazımdır.

Mənim üçün Qaçmaq,
    "Sənə ehtiyacım var" deyib ona qaçmaqdır.
    Mənim üçün Həsrət,
    Ya əlçatmaz olan ,ya da əlində olmayandır .Həsrət sevgidir eyni zamanda kədərin də özüdür.
    Mənim üçün Nifrət
    içindəki sevgiyə məğlub olmaqdır. Çünki elə sevirsən ki, nifrət edərkən belə onu nə qədər sevdiyini göstərirsən.İçində sevgisi olmayan bir insanın nifrətidə olmaz.Hər nifrətin bir səbəbi olur ancaq hər sevginin bir səbəbi olmur...
    Mənim üçün Ümid
    Hər şeyini itirdiyin anda səninlə olan,onu itirdiyin anda isə həyatın bir mənası olmayandır.
    Mənim üçün Həqiqət
    Dürüst və cəsur olandır.Həqiqət insanların görmədiyi və ya qəbul etmədiyi səhvlərdir.
    Həqiqəti qəbul etmək çətin olsa da, bəlkə də qəbul etməyi asanlaşdıran amillərdən biridir.
    Mənim üçün Yalan
    Onun olmasını istəmədiyimiz amma onsuz da olmayan bir şeydir. Yalan nə qədər sürətli olsada həqiqət gecdə olsa gəlib onu keçər.
    NuriyeV Production

Junior Member

Re: Mənim Üçün...

Sevgi menim ucun cox ilahi bir hissdir sevgi menim ucun her sheydir onsuz hec ne tesevvur eliye bilmerem o menden uzaqdadir hesretini cekirem sanki sevgi sozu menim ucun isledilirdi her seyi de olmasa bir cox seyleri vererdim sevgi denizinde durmadan uzdum, sevdim sevildim, yasadim yasatdim, onunla kecen her anin bir dunya oldugunu dusunurdum ilk defe qarsilasanda senin gozlerinde sevgi, menim gozlerimde umud vardi heyatda menim ucun en deyerli seyi sene vermek isterdim sen menim üçün... sevgilim gel dusunme ki yoxlugunla barısmisam sevgi insana ne yuxarıdan gonderilen bir guc ne de insanlara zorla qebul etdirilen bir duygudur menim ucun sevgi sonsuzligdur o sonsuzlug ki ona omur boyu catmag mumkun deyil her kese sevgisine catmagi arzulayiram.

Senior Member

Haladi NuriyeV Senede Rozalinda_ yaxsi yazmisiz
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Alıntı rozalinda_ Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgi menim ucun cox ilahi bir hissdir sevgi menim ucun her sheydir onsuz hec ne tesevvur eliye bilmerem o menden uzaqdadir hesretini cekirem sanki sevgi sozu menim ucun isledilirdi her seyi de olmasa bir cox seyleri vererdim sevgi denizinde durmadan uzdum, sevdim sevildim, yasadim yasatdim, onunla kecen her anin bir dunya oldugunu dusunurdum ilk defe qarsilasanda senin gozlerinde sevgi, menim gozlerimde umud vardi heyatda menim ucun en deyerli seyi sene vermek isterdim sen menim üçün... sevgilim gel dusunme ki yoxlugunla barısmisam sevgi insana ne yuxarıdan gonderilen bir guc ne de insanlara zorla qebul etdirilen bir duygudur menim ucun sevgi sonsuzligdur o sonsuzlug ki ona omur boyu catmag mumkun deyil her kese sevgisine catmagi arzulayiram.
    yeter artıq bele sözler yazıb meni deli eleme menimde üreyim var off bu bele olmayacaq mene yazarsan gözleyecem mobilniye gözleyecem ha

Senior Member
    Yer
    Baki

hegigeten cox gozel sozlerdi.
    sen kimsen? Ana qucagında dunyaya goz acan korpe usaqmi, caylar kimi caglayan cosgun bir gencmi, beli bukulmus zavallı qocamı, yoxsa mezara gomulmus meyidmi.

Senior Member
    Yer
    Baki

menim ucun sen... bu sualin cavabini cox dusunmeye ehtiyac yoxdur cunki sen menim ucun bir kitabsan o kitabki onu oxunmasi mumkun deyil, sen menim ucun bir dunyasan o dunyaki orda men yasamiram,sen menim ucun heyatsan o heyat ki sen mene canım qeder sirin heyat qeder menalı urek qeder vacib nefes qeder deyerli sen menim ucun sevgisen o sevgi ki sozler catmaz seni anlatmaga sen uzaq bir vusalsan sirin duygusan meni yasadirsan sessiz-semirsiz sen menim ucun yasamagsan o yasamag ki seni sensiz yasayıram bir daha bir yerde ola bilmesek de sen menim ucun dunenler baxcasında ekdiyim bir arzusan men senin ucun uzaqdan sevməyi baxmadan gormeyi toxunmadan hiss etmeyi esitmeden dinlemeyi oyrendim.sen menim ucun bir royasan eslinde tek gercek olan royalardi cunki sadece orda birlikde ola bilirik hec kim bize mane olmadan bir yagis damcisi sene olan arzumu dasisaydi bil ki ...senin yanina adimlayaraq yox qacaraq gelerdim. ama bu yalniz ve yalniz royalarda ve xeyallarda ola biler... ah bu bir ureyimin... gozlerimden axan qemli bir kederin feryadidir.bu feryadim daglardan axan selalenin siriltisindan suzulen goz yaslarimdir.ne etmek olar ancaq susub lal dinmez olaraq etrafima baxaraq ancaq mene yaxin olan ureyimin sesine ses vermekle sene olan sevgimi .....
    sen kimsen? Ana qucagında dunyaya goz acan korpe usaqmi, caylar kimi caglayan cosgun bir gencmi, beli bukulmus zavallı qocamı, yoxsa mezara gomulmus meyidmi.

Senior Member

Mənim üçün Sevgi,
    Mənim üçün o yanımda olmayanda onun nəfəsini duymaqdır..Onu hiss etməmdir...Onun gözlərinə baxıb xəyallara dalmaqdır..Sevgi o yanımda olmasa da belə ona qarşı gələcəyə dair ümidlər qurmaqdır..Sevgi hər gecə soyux divarlara qısınıb onun üçün göz yaşı axıtmaxdır..Yaşanmayacaq qədər gözəl, dərk edilməyəcək qədər sadə, doyulmayacaq qədər doyulmaz duyğudur..Sevgi peşmançılıq duymamaqdır. Çünki o anları istəyərək yaşamısan. =((
    Sevgidə son yoxdur. Sevginin heç bir zaman sonu olmaz. Bitən sevgilər yoxdur, bitmiş kimi görünən sevgilər vardır. Sevgidə vaz keçmək də yoxdur. Yaşandıqca yaşadılar sevilər. Amma bəzən sevgili üçün bəzən isə sevginin bir gərəyi olaraq saxlanılar bu sevgi. Vaz keçmək yoxdur, vaz keçmiş kimi görünmək vardır. ...

Yer imleri