4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Like Tree2Beğenme
  • 2 Gönderen Regina

Məşhur ateist Allahın varlığını qəbul etdi.

Senior Member Regina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Deep Cove, Beautiful

Məşhur ateist Allahın varlığını qəbul etdi.

Hokinqin Allahın varlığı barədə verilən suala cavabı öz köməkçilərini də təəccübləndirbDünyanın tanınmış ateistlərindən olan məşhur fizikaçı Stiven Hokinq Allaha inandığını açıqlayıb. Kanal “D”-nin London nümayəndəsinə müsahibə verən 70 yaşlı fizikaçının açıqlaması öz köməkçilərini də təəccübləndirb. Belə ki, Hokinq Allahın varlığı barədə verilən suala, “Kainatın meydana gəlməsi elmin həqiqətlərinə söykənir. Amma bu heç də elm qaydalarını qoyan və onları yaradan Tanrı olmadığı mənasını verməz” – deyə cavab verib.

Xatırladaq ki, Stiven Hokinq daha əvvəl, “Kainatın meydana gəlmək üçün bir yaradıcıya ehtiyacı yoxdur” – deyərək Allaha inanmadığını bəyan etmişdi.
    Azerbaycanli and Gin like this.

Junior Member
    Kiçik bir kənddə olmuş bir hadisə .Kəndin ən varlı və pis insanı hər gün kəndliləri yoldan cixarmaqa çalışırmış .Allahın olmadığını hər şeyin öz özünə yarandığını deyir. Adam kəndliləri ətrafına yığıb bağırmağa başlamış Allah varsa əgər mənə göstərin .Çoban ortaya çıxıb sənə Allahın var olduğunu sabah isbatlayacam .Sabah olmuş amma coban gəlməmiş.2 gün keçmiş yenə coban gəlməmiş. 3 gün coban gəlmiş. Pis insan çobana gülərək qoxduqun üçün gəlmirdinmi? Coban cavab verdi qoyunları otararkən güclü yağış yağdı çay daşdı və körpünü yuyub apardı. Kəndə gəlmək ücündə körpüdən kecməliydim.Pis adam soruşdu bəs necə keçdin çayı .Çoban cavab verdi bir yaşlı çinar ağacı vardı getdim ağacın yanına ağac öz — özünə qayıq oldu və mən qayıqa minib qarşı tərəfə keçdim. Zalım adam qəh-qəhə ilə gülmüş heç qoca çinarda qayıq olarmı .Sən bu dünyanın yerin göyün və hər şeyin öz-özünə bir təsadüf nəticəsində əmələ gəldiyinə inana bilirsən amma bir ağacın öz-özünə qayıq ola biləcəyinə inanmırsan .Zalim adam buna cavab tapa bilməz. Coban deyər indi hundurde oturduğun yerdən dur gəl bura mən orda oturum Allahım var olduğunu isbatlayım .Zalım adam ordan düşər və çoban yuxarıda oturduqdan sonra deyər, bizi yaradan Allah sən axmaqı ordan düşürüb məni ora qaldırdı .Adamın başında bir an şimşəklər çaxmış heç bir şey deyə bilməmiş .

Junior Member
    Movzuya göre cox sagol.

Member Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xristianlar Allaha inananlara cahil deyirler,amma esl cahil ozleridi.

Yer imleri