3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Bir az da kimsəsiz körpələrdən danişaq..

Senior Member

Bir az da kimsəsiz körpələrdən danişaq..

Aramızda elə insanlar varki, ata-ana qayğısı olmadan böyüyür, başa çatır. Beləsi günahsız uşaqların bizim qayğılarımıza ehtiyacları var. O uşaqlar hərgün bizim yolumuzu gözləyir, bizlər üçün gözləri yol çəkir amma bəziləri heç bunu anlamırda. O körpələr anlamırki, qarşıda onları ata-ana himayəsi olmayan həyat gözləyir. Əslində onların heç bir günahı yoxdur, sadəcə bu həyata məcburdur. Allah rizası üçün, öz mənlik əqidən üçün, canımız Azərbaycanımız üçün bunu etməyək!!!
    Uşaq evləri barədə nə bilirik,ümumiyyətlə bu gün siz kimsəsiz körpələrə dəstək olmusunuzmu!?

Ölmək dəhşət deyil, dəhşət yaşamaqdır

Senior Member

Re: Bir az da kimsəsiz körpələrdən danişaq..

Allah yâr ve yardımcıları olsun. Güzel bir konuya değinmişsin. Zor bir durum anasız babasız büyümek yaşamak. Neler gelir neler insanın başına. Güvendiğin bir ailen olmaması çok kötü. Elimizde olsa da yakınlaşsak yardımcı olsak. Mevlâ hepsini tüm herkesi her türlü tehlikeye karşı muhafaza eylesin inşallah.
    Kahvenden bir yudum bile almamışsın, korktunmu beni 40 yıl sevmekten.

Senior Member Tutu20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Re: Bir az da kimsəsiz körpələrdən danişaq..

Movzuya gore chox sag ol birdenem bizim yashadigimiz yerde internat var,ordaki ushalari gorende chox pis oluram.Hetdda bir gun ishden gelende bir anani ana demek olarsa ushagin korpeler evine qoydugunu gordum ushaq hech anasindan ayrilmaq istemirdi,ushaq ele yalvaridiki ne olar meni qoyub getme axi o korpelerin ne gunahi var men choc yazmayim chox pis oluram allah özü kömek olsun o ushalqara AMİN

Yer imleri