5 sonuçtan 1 ile 5 arası

YAŞANMAMIŞ SEVGİ

Senior Member

YAŞANMAMIŞ SEVGİ

Bəzən dostlar yığışır doyunca gülürəm mən,
    Tək qalanda yenə də səni düşünürəm mən!
    Hə, səni tamam unutquğumu sanıram.ama xatirən pusquda duran yırtıcı kimi təkliyimi,tənhalığımı gözləyir və bu fürsəti bulduğu an hücum çəkir üstümə.və bu an bu an nələr çəkdiyimi mən özüm də bilmirəm... əzbər bildiyim bir şerin bir misrası düşür yadıma “sənin xatirən də əzizdir mənə” yox mənə əziz deyil nə xatirən nə də özün çünki içimdə sənə qarşı yalnız hirs var,övkə var.Yox mən sənə pis şey arzulamıram.ama neyləyim sənə bəslədiyim sevginin yerini üstümə hücum çəkən xatirənlə birgə hirs övkə tutub.Bəlkə də mən səni heç əvvəldən sevməmişəm. hə hə sevməmişəm!Sevməmişəm səni!..Nədən bəs dönməni istəyirəm?.. bilmirəm...Şəklin əlimdə, gözlərim qaranlıqlarda... Səndən xəbərsiz götürmüşdüm rəsmini.
    Ama baxmıram:
    Baxsam közü qopar yaralarımın
    İçimdə bir həsrət hönkürüb ağlar
    Gözlərin od olub yandırar məni
    Məlul baxışların qəlbimi dağlar!..
    Nə olub mənə? Bu mən deyiləm,yox, axı mən səni unutmuşam.Unutmuşam bəli.Yalnız bu yirtıcı xatirən təkliyimdən istifadə edir.Ama mən seni istəmirəm yox istəmirəm. Və bilirem ki bir gün geri dönüb “mən gəlmişəm” desen cavabin “gecikmisen ” olacaq və heç kecikməsən də “niyə gəlmisən?Seni unutmuşam,qayıt get” deyəcəm. Bəs onda niyə mümkün olmayan geri dönüşünü istəyirəm?İçimdəki hirsdən boğulmamaqçün,gəlişinə baxıb “get” demək üçünmü? Və sən o zaman getməsəydin yenə də özüm daha doğrusu ürəyim istəmədən ağlım “bitsin” deyəcəkdi və bitirəcəkdim. Bəs onda niyə mümkün olmayan geri dönüşünə ümid bəsləyirəm! “İnsan ümidlə yaşayır” dedikləri üçünmü?hə insanı yaşadan ümidləridir Ama böş böş ümidlərə qapılmaqlamı?
    Yox yox mən geri dönüşünü içimdəki hirsi,övkəni boşaltmaqçün istəyirəm. Yalnız bunun üçün. Bu hirs o qədər çox ki... ...Yox şəklinə baxmalı olacam...elə bil şəkildəki “sən” də bir təbəssümlə qəzəbimin əriyəcəyini bilir.elə bununçün də baxıram şəklinə. Sənə olan qəzəbim ərisin deyə...çünki istəmirəm sənə övkəli olum.
    Mən özüm özümü aldadıram deyəsən...sevmişəm səni.
    Nə ürəklə sevmişim səni!
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Azeri.net Sevdalısı

Re: YAŞANMAMIŞ SEVGİ

Nə ürəklə sevmişim səni!

bir gün geri dönüb “mən gəlmişəm” desen cavabin “gecikmisen ” olacaq

tesekkurler

Moderlər Deli_UREK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Latvia Riga

SEVGI YOXDU!

Senior Member

Alıntı Deli_UREK Nickli Üyeden Alıntı
    SEVGI YOXDU!
    sən sevməyi bacarmaya bilərsən. bu normaldır ki insanlar bacara bilməyəcəyi şeyləri qəbul etmirlər çünki qəbul etsələr özlərin bacarıqsız saymış olarlar.
    razıyam ki çətindir. çox çətindir.
    REALLIĞI XƏYALLARDAN AYIRMAĞI BACAR.
    XƏYALLARI İSƏ REALLIQ ETMƏK ÜÇÜN ƏLİNDƏN GƏLƏNİ ET (r.a.)

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Nədən bu qədər cətin səni sevmək və tapmamaq. Toxunmaq istədikcə uzaqlaşmaq, duşundukcə unutmaq, səni sevdiyim halda soyləyə bilməmək, hər bir şeyi gizlətmək, sənə sahib olacağım yerdə səni itirmək
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Yer imleri