9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Platonik sevgi...

Senior Member

Platonik sevgi...

Platonik sevgi ile bagli sizin fikirlerinizi bilmek isterdim. Hemin insanin xeberi olmadan, onu yaxindan tanimadan sevmek mumkundurmu? Bu hisslerin adi nedir, sevgi yoxsa sadece kimdense xoshlanmaq? Eger birine platonik sevgi besleyirsinizse, bundan cixis yolunu nede gorursunuz, onu unutmaq, yoxsa real sevgiye chevirmek?
    Umumiyyetle qarsiliqsiz sevgi ile qarsilashmisinizmi? Ve bu zaman geri chekilmek lazimdir, yoxsa mubarize aparmaq?
    Bir sozle platonik sevgi heqiqeten movcuddurmu?

Member

Re: Platonik sevgi...

menim heyatimda hal-hazirda bele bir sevgi var.

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı susqun_dalga Nickli Üyeden Alıntı
    menim heyatimda hal-hazirda bele bir sevgi var.
    Sevgini ona bildirmeden onu qelbinden sil tulla . Cunki , sen ona bildirsen redd cavabi alsan o seni daha cox goynedecek ,amma bele daha rahat olacaq .Belede ozun ozunden utanacaqsan amma ona deyenden sonra hem ozunden ve ondan utanacaqsan ve senin hisslerin gulunc hala dusecek . Tam semimi bir cavabdir

Senior Member Tutu20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

xeyallarim gulmeli gulmeli danishma.

Senior Member

Alıntı Tutu20 Nickli Üyeden Alıntı
    Deməli sevgin ugurlu olub sənin ay Tutu. Platonik sevgi ilə uzləşməmisən buna sevindim... Ona gorə elə duşunursən. Amma o ki qaldi elə sevgiyə elə sevgi cox gormuşəm mövcuddur. Mənə belə bir sual versəydilər cavabim belə olardi: Mubarizə aparardim mumukun olsaydi yəni sevgilisi olmasaydi sevgimi bildirərdim. Burda utanilacaq nə var ki... Həyat mubarizə deməkdir, hami kimi mubarizə aparardim. Ugurla bitməsəydi o zaman uduzduğumu qəbul edərdim. Dunyada mənim kimi olan tek mən olmayacagdim ki... Təbii haldi Təkliyə qapanib həyata kusən deyiləm. Həyat davam edir, bir sinag kimi qəbul edərdim. Allah heç kimi belə bir sevgi ilə uzləşdirməsin. Əzabdan başqa bir şey deyil bu Movzuya görə təsəkkurlər

Ölmək dəhşət deyil, dəhşət yaşamaqdır

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Alıntı Tutu20 Nickli Üyeden Alıntı
    sakitlesh,bu gun sene ne olub
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Senior Member Mystery_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgini yashayana eshq olsun.sevmeyide her insan bacarmir. Sevgi, sevdiyini qarşılıqsızbelə olsa onu yenədə sevməkdir. Sevdiyin ``səni sevmədisə, yox bu olmadı qoy gedim başqasını sevim`` demək deyil, bu sevgi deyil. ``Sevgi qarşılıqlı olduğu zaman gözəldir``-bu deyimfikrimcə çox səhvdir... Sevgi əvəzolunmazdır, sevgi təkrarolunmazdır, sevgi təkdir, bir çox qüvvələrdən güclüdür...
    Qarshiliqsiz sevgi bu qisa heyatda hec kime arzulamiram. Men shexsen istemeremki menim sevmediyim meni sevib zulm cheksin.

Təvazökar ol amma özünü heç vaxt UCUZ SATMA!!!
    Geriyə bax amma heç vaxt GERİ DÖNMƏ!!!
    Bağışla amma heç vaxt UNUTMA!!!
    Arxadan vurulmaq istəmirsənsə heç kimə ARXALANMA!!!

Junior Member
    bacim qerdewim evvela platonik sozunu hami ucun deqiqlewdir ,belke bilmeyen var ?!bu adindan gorunduyu kimi Platon adli filosofun adiyla baglidir ,yaziq o vaxti xedim olmuwdu ve seks uzune hesret idi .o butun ehtirasini sozlerle ifade etmeye caliwirdi ve bu da alindi .bu da oz novbesinde qadinlarin xowuna gelmeye bawladi -axi onlar qulaqla sevirler .mence bu impotent kiwi ve frigid qadinlar ucundu!ve yaxud hereketsiz wikest adamlar ucundu

Junior Member
    umumiyyetle sevgideyilen hiss mene nedense uzaq qalir ((

Yer imleri