3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Qəlbim Ağrıyır....

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    I Am From Azerbaijan

Qəlbim Ağrıyır....

İnan sənə yalvarmiram, qürurumu bəlkədə yerlərə atıram ona görə yox ki, sən onu tapdalayasan, ona görə ki, dilim danışmasada danşan qəlbim dinclik tapsın deyə. Sənə dön deyirəm, qəlbindəki bütün ağrıyı acıyı atıb, keçmişdə yaşanan o bədbəxt günləri unudub dönməni istəyirəm. Bilirsən indi mənim qəlbim ağrıyır.

O qədər ağrıyır ki, o ağrını hiss eləmirəm. Bilirsənmi niyə? Çünki mən artıq necə illərdiki bu ağrıyla yaşayıram. Bax ona görə. Sanki qəlbimdə bir yara var və bir mələk oturub yaramın üstünə duz səpir, yaram dahada ağırlaşsın deyə. Çöldə bahar olsada mənim qəlbimdə həmişə buzlar üzür. Elə istəyirəm ki, ağacdan bir yarpaq düşüb yaramın üstünü örtsün. İstəmirəm yaram qanasın mənim gözlərim qan ağlayır bu mənə bəsdi. Həzin bir küləyə möhdacam sən getdiyin gündən. Qəlbimdə burulğanlar rəks edir, fırtınalar qopur sən getdiyindən.

Sanki mən taxta parçasıyam sevgisə ağacdələn. Hər sevgi sözünü eşitdiyimdə bilmirlm nə edim, sənəmi nifrət edim, yoxsa özümə. Mən sevdim bəlkədə başqalarından dahada çox sevdim bəlkədə... amma onu bilirəm ki başqalarından daha çox yandım. Sevgim nə qədər böyük idisə yanıb tutuşmağımda bir o qədər böyük oldu. İndisə gəl söndür bu yanğını.

İndi sənə dön deyirəm dön deyirəm ki sadaladığım bütün bunların sonu gəlsin. Qəlbimdə çiçəklər açsın quşlar uçsun. Sevinc nəgmələri oxuyum sən gəldin deyə. Sənə qəlbimin bütün qapıları açıqdı. Qəlbim ağrısada mən o qapıları öz əlimlə açmışam sənin üçün. Birdaha deyirəm sənə yalvarmıram amma səni gözləyirəm. Dönki bu ağrıyan qəlbim viranəlikdən xilas olsun.
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye

Re: Qəlbim Ağrıyır....

İndi sənə dön deyirəm dön deyirəm ki sadaladığım bütün bunların sonu gəlsin................inanıyormusun o geri gelince her sey eskisi kimi olacak senın ona olan sevgın hala aynı mı ya onun sana olan sevgisi eger ortada bir sevgi varsa onun geri gelemsini gözdeme ozun get yanına movzu eladı cox sag ol
    HaKKım heLaL,Sewqim haRam oLsun

Member

Re: Qəlbim Ağrıyır....

Terk edene ne don demek lazimdir,nede yalvarmaq.Sadece yashanmish gunleri xosh xatire kimiyaddashda saxlayib,heyata davam etmek lazimdir.

Yer imleri