5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Böyle sevebiliyormuyuz!!

Junior Member

Böyle sevebiliyormuyuz!!

Fahr-i Kainat Efendimiz(S.A.V) yüce davasını aleme ilan etmeden önce, çevresinde gençlerden meydana gelen bir nur halkası oluşturulmuştu. Öyle ki o kahramanlar halkasının %80 i 10 ile25 yaş arasındaydı. Hz. Ali, Hz. Zübeyr, Hz. Talha ve Hz. Saad (R.A) gibi sahabeler, o cennet ordusuna daha çocuk yaşlarda katılmışlar ve bazıları daha dünyada iken cennetle müjdelenmişlerdi... Bu gençlerden biri olan Zeyd(R.A) peygamber sevgisiyle güneşi dahi söndürebilecek bir aşka sahipti. O öyle bir aşktı ki ,Taif'te taş yağmuruna tutulan Efendimiz'e (S.A.V) kendizini siper ettiğinde aldığı yüzden fazla yara, ona acı yerine lezzet veriyordu... O sıralarda 22 yaşında olan bu genç sahabe, O Zat'ı(S.A.V) muhafaza eden melaike ordusunu bile kıskanıyor ve kendisi gibi genç olan diğer sahabeler tarafından O'nun etrafında oluşturulan koruyuc etten duvarın en önünde yer alıyordu. Bu yüce sahabe, güneşin ortalığı kavurduğu bir günde gazve'ye hazırlanırken. Peygamberimizin alnında parıldayan ter damlacıklarını gördü. Her bir damla, Zeyd'in kalbine bir hançer gibi saplanmıştı. Dayanamadı, başını öfkeyle yukarı kaldırarak güneşe çevirdi ve hiç kımıldamadan ona bamaya başladı. Fahr-i Kainat Efendimiz(S.A.V) bütün alemleri kuşatan nuraniyetiyle bir şeyler olduğunu hissetmişti. Hemen Zeyd'e döndü ve kolunu tutarak:
    -Zeyd,dedi.Ne yapıyorsun.? Güneşi söndüreceksin...
    Zeyd,bakışlarını yere çevirdi. Ve peygamberler peygamberinden yansıyan bir nur, güneşi ona muhatap etti.Güneş:
    -Ya Zeyd,diyordu. Ben Efendimizi(S.A.V)incitmek istermiyim hiç.? Sadece O'na daha yakın olmayı arzu etmiştim. İman ve sevgi sırrındaki bu akılalmaz hikmet, Mekke sokaklarından bir sevda bestesi gibi bütün alemlere yansıdı ve O'nu sevenlerin gönlüne ulaştı.
    Zeyd'den bütün gençlere bir mesajdı bu. Ve''Onu benim gibi sevmelisiniz!'' diyordu.
    ''Onu benim gibi sevmelisiniz!'

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    nekadar güzel bir konu kardeşim bu konuyu buraya yazdığın için sana çok çok teşekkür ederim efendimizi bukadar çok seven bu insanların hürmetine rabbim günahlarımızı affetsin,taş gibi kalpleri efendimizin aşkı hürmetine yumuşatsın inşallah.okadar duygusal bir konuki açtığın konu beni çok etkiledi.
    keşke onun bastığı yollarda bir kum tanesi olsaydım veya rüyada tek bir dakika onu görmüş kullardan birede ben olsaydım.

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    sağol kardeşim eline sağlık allah razı olsun
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Azeri.net Sevdalısı
    Mehmet emeğine sağlık.güzel paylaşımdı teşekkürederiz

Senior Member
    Tefekkur, tezekkur. Allah korkusu, hata, gunah ve isyanlardan dolayi gozden dokulen bir damla yash'in insana vermish oldugu ashk, heyecan ve cazibenin hazzini gonul erbabina sorun!
    Bulbule sorun, gulun askini.......
    Eger o sevda ve ask olmasaydi o nazli bulbul hic oyle icli icli oter miydi?
    Insan bir bulbul misali asik ve dertlidir.
    Allah'a, rasulullah'a, evliya, ulema ve sehidlere muhabbeti vardir. Allah'in rahmetini umit edip siddedtli azabindan korkmaktadir.

Yer imleri