Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Arşın mal alan

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Arşın mal alan

"Arşın mal alan" filmi-böyük Azerbaycan bestekarı ve dramaturqu Üzeyir Hacıbeyovun mehşur musiqili komediyasının esasında ekranlaşdırılmışdır. Genc tacir esger evlenmek qerarına gelir. O gelini özü seçmek isteyir. Lakin o vaxtın qanunu beye gelini toya qeder görmeye icaze vermir. Dostu Suleymanın mesleheti ile, esger arşınmalçı paltarı geyinib evden-eve gezir ve parçalar satır. esgerin gözel sesi olur ve bu da qizların diqqetini celb edir. Axır ki, Sultanbeyin evinde o, gözel Gülçöhreni görür ve ona aşiq olur. esger öz xalası ile Gülçöhrenin elçiliyine Sultanbeyin evine gedir. Sultanbey esgeri evden qovur. esger öz dostu Süleymanı elçiliye yollayır. Sultanbey qızına onu varlı tacire vermek qerarini deyir. esger Gülçöhreni qaçırdır. Sonra her şey melum olur; arşınmalçı başqası yox hemin varlı tacirdir. Böyük sevincle eyni anda 4 toy; esgerin Gülçöhre ile, Süleymanın Asya ile, Velinin Telli ile ve Sultanbeyin Cahan xala ile keçirilir.

Azerbaycanfilm 1945
    Ssenari muellifi - S.Rehman
    Quruluşçu rejissorlar - R.Tehmasib, N.Lescenko
    Operatorlar - A.Atakişiyev, M.Dadaşov
    Bestekar - Ü.Hacıbeyov
    Ressam - Y.Svets

ROLLARDA:
    Esger - R.Behbudov
    Güçöhre - L.Bedirbeyli
    Süleyman - İ.efendiyev
    Sultanbey - A.Hüseynzade
    Veli - L.Abdullayev
    Cahan - M.Kelenterli
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Guest

.))

[size=18]defelerce baxsam gene bezmerem o kinoya baxmaxdan.
    neyin ki o köhne filimlerin yerini heç bir yeni filimler tutabilmez...[/
    size]

Junior Member
    salam bu filim daxil olmaqla kohne filimlerimiz cox qiymetli ve seviyyli cekilib hec bir film onu evez ede bilmez.kaski indinin ozundede bele filmler cekilsin tesuf ki indi ele filmler ceke bilmirler. o kinolara ne qeder baxsan yenede doymursan

Moderator

slm

Ela kinodur azerbaycani xaricde tanidan en guclu filmlerden biridir

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    çok büyük zevkle seyrettiğim azerbaycan sinemasının büyük yapıtlarından bir filmdi ve oradaki müzikler halen ıslığımda sizin huzurunuzda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Junior Member
    bu formda yazan herkese selamlar ben türkiyede yaşayan bir azeriyim rica etsem bana 1965 yılında çekilmiş başrollarında hasan memedovun oynadığı arşın mal alanı bulabilirmisiniz ben download edeyim sevgili form yöneticisinden ricamdır sygılar yaşasın azerbaycan ve türkiye kardeşliği..

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Alıntı azeri1907 Nickli Üyeden Alıntı
    bu formda yazan herkese selamlar ben türkiyede yaşayan bir azeriyim rica etsem bana 1965 yılında çekilmiş başrollarında hasan memedovun oynadığı arşın mal alanı bulabilirmisiniz ben download edeyim sevgili form yöneticisinden ricamdır sygılar yaşasın azerbaycan ve türkiye kardeşliği..
    0 söylediğin film bende var ama nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.

Moderator
    Alıntı zafercan Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı azeri1907 Nickli Üyeden Alıntı
    0 söylediğin film bende var ama nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.
    CD'leri kargoyla göndere bilersin
    [
    Ya da
    [

Junior Member
    zafercan kardesıme saygılar ve sevgıler bu fılmın sende oldugunu yazmıssın rıca etsem bana ulastırabılırmısın yada buradan gonderebılırmısın download edeyım cevabını beklıycem sevgıyle kal

Junior Member
    cox olupdu baxmisam, cox gözeldi,,,.
    indir bilmirem o filimi hardan tapim,,,, bileniniz varsa deyin görüm hardan endirim... sagolun,,,,

salamlar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri