10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Siz eleştiriyi ne kadar kabulleniyorsunuz?

Azeri.net Sevdalısı

Siz eleştiriyi ne kadar kabulleniyorsunuz?

Düşünce çatışmaları beni ne kırar, ne yıldırır, sadece dürtükler, kafamı çalıştırır. Eleştirilmekten kaçarız: Oysa ki bunu kendiliğimizden istememiz, gelin, bizi eleştirin dememiz gerekir: Hele eleştirme bir ders gibi değil de bir karşılıklı konuşma gibi olursa.

Biri çıkıp bizim düşüncemizin tersini söyledi mi, onun doğru söyleyip söylemediğine değil, doğru yanlış, kendi düşüncemizi savunmaya bakarız. Bizi düzeltmek isteyene kollarımızı açacak yerde, yumruklarımızı sıkıyoruz. Ama ben dostlarımın bana sert davranmasını istiyorum. Sen bir budalasın, saçmalıyorsun, desinler bana. Ben, dostlar arasında açık, yiğitçe konuşulmasını isterim; dostların düşünceleri neyse sözleri de o olmalı.

Kulaklarımızı öyle sert öyle kaba birer kulak yapmalıyız ki, salon konuşmalarının yumuşak seslerini duymaz olsunlar.

Ben, biraraya gelen insanların, sertçe, erkekçe konuşmalarını isterim. Dostlar arasındaki bağlar sert, yırtıcı olmalı: Dostluk kavgacı olmadı mı, sağlam ve
    cömert de değildir. Nazlı, yapmacık bir hava, birini kırma korkusu dostluğa rahat nefes aldırmaz:

Alıntı....

Azeri.net Sevdalısı
    Eleştirmek eleştirilmekten sanırım daha kolay geliyor bizler

Junior Member
    Yer
    İSTANBUL
    doğru söylemişsen... eleştirilmeyi kabullenemz insanlar...
    halbuki eskiler öyle değilmiş... kendisinin hatasını söyleyene para çıkarıp verirlermiş.. bu zamanda nerde öyle insanlar...
    Dün geçti, yarın var mı? Gençliğine güvenme, ölen hep ihtiyar mı?

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı enesktk Nickli Üyeden Alıntı
    doğru söylemişsen... eleştirilmeyi kabullenemz insanlar...
    halbuki eskiler öyle değilmiş... kendisinin hatasını söyleyene para çıkarıp verirlermiş.. bu zamanda nerde öyle insanlar...
    Sanırım eleştirilmek istememek aslında kendinle yüzyüze kalmak istememekten kaynaklanıyor.herkez kendinin en dogru oldugunu düşünür.olmadıgı yönünde bir eleştiriyi kabul edemiyor olabilirler.kendiyle barışık uyarıldıgında ders alabilmeyi bilebilen insanlar sanırım eleştirilmekten sıkıntı duymuyorlar.

Junior Member

:)

YAPICI ELEŞTİRİ İYİDİR

Senior Member
    Yer
    From the hell
    evet yapıcı eleştiri iyidir en azından hataları görebiliriz yıkıcıda aslında yapıcı eleştiriye yakındır sadece biraz yıpratıcıdır

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    ben eleştirilmeyi severim farkında olmadan yaptığım yanlışları öğreniyorum bazen ben karşımdaki insandan isterim beni eleştirmesini tabi bunu yapabilecek kabiliyete sahip insanlardan :-D
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Member
    Yer
    kktc

özeleştiri

etrafında sürekli problemler yaşayan insanlar tarafından eleştirilirsem karşılık vermişimdir git hayatını düzelt ondan sonra gel beni eleştir demişimdir bilirsinsiz herkes futbol yorumcusu olmayı çok sever bedava iştir bundan anlarsınız herhalde
    Savaşırken ölenleri kahraman yapan, ölümleri değil; ölümlerinin sebepleridir

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye

Re: özeleştiri

Alıntı ademcan Nickli Üyeden Alıntı
    etrafında sürekli problemler yaşayan insanlar tarafından eleştirilirsem karşılık vermişimdir git hayatını düzelt ondan sonra gel beni eleştir demişimdir bilirsinsiz herkes futbol yorumcusu olmayı çok sever bedava iştir bundan anlarsınız herhalde
    herşeye muhalefet etme adem aralarında gerçekçi biri vardır heralde dimi
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Senior Member
    Yer
    Berlin
    BEN YAPICI ELEŞTİRİYE ACIGIM ELESTIRI IYDIR OZAMAN YANLISLARININI GÖRE BILIYORSUN O HATAYI BIR DAHA YAPMASIN

Yer imleri