Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
63 sonuçtan 31 ile 40 arası

İSTİFADƏÇİLƏRİ TANIYAQ - ELİF

Moderator
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    Elif en belirgin kişilik özelliklerin nelerdir?

Mesela kendine hangi ifadeleri daha yakın bulursun?

İnatçı, duygusal, romantik, iyi niyetli, yumuşak, kararlı, asabi, ciddi, sempatik, idealist, hırslı, özgür, kavgacı, kararsız, barışçı, karamsar, hoş görülü, katı, olumlu v.b.
    Sabırsız, Neşeli, Sempatik, Kararsız, Affedici, Huysuz, Nazlı... (ilk anda aklıma gelen bunlar)
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Yer
    Berlin
    salam bacim necesen ? sene bir sualim var nasil bir esin olmasini istiyorsun hangi özelikleri olsun ? birde yasini bilmek isterdim

Moderator
    Alıntı bakilibalasi Nickli Üyeden Alıntı
    salam bacim necesen ? sene bir sualim var nasil bir esin olmasini istiyorsun hangi özelikleri olsun ? birde yasini bilmek isterdim
    Aleyküm selam bakilibalasi sağol yaxşıyam.

Şöyle bir eşim olsun isterdim;
    Dinine bağlı, evini geçindirebilecek kadar kazancı olan bir iş sahibi, görgülü, saygılı, anlayışlı, düzenli, benim nazımı çekebilecek kadar sabırlı, çocukları seven , cimri olmamakla beraber savurgan da olmayan, lükse düşkün olmayan, televizyon karşısında çok vakit harcamayan (özellikle dizi izlemeyen),
    Çocuklarını şımartmayacak, terbiyeli yetiştirecek, kendi ailesine ve benim aileme karşı saygılı olacak, aynı şeyi benim yapmam gerektiğinin ve neden yapılması gerektiğinin bilincinde olacak, neşeli olacak ki ben de neşemi kaybetmeyeyim, üzüntüsünü, sevincini ilk benimle paylaşıp her anında yanında olacağımı bilecek, ev işine karışmayacak, para işine beni karıştırmayacak, hesabını bilecek, evde otoritesini hissettirecek, yeri geldiğindinde ondan çekinmemi sağlayacak, fikirlerime saygı gösterecek, güven duyacak ve güven verecek,
    Beni Azerbaycan'a gezmeye götürecek, çikolata getirmeyi ihmal etmeyecek, bıktım senin ağrılarından hastalıklarından demeyecek, annesinin yemeklerini özlemeyecek, meşhur çorap fırlatma işini yapmayacak, takım elbise giyinirse iyi olur (aman elif onun ütüsüyle mi uğraşacaksın demişti 2 yıl önce bir ablam -olsun ütüleriz ama ütüsünü bozmasın-), haa bir de az kök olacak,
    Aslında İslam Ahlakı ile ahlaklanmış, çocuklarını da böyle yetiştirecek biri olsun isterim de diyebilirim.

Benim yaşımı soruyorsan 23, (24 derlerse inanma). Ama tam anlayamadım eşim olacak kişinin yaşının ne olmasını istediğimi sorduysan benden 2 ila 6 yaş arası büyük olabilir
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Elif dört çocuk istiyorsun, Allah gönlüne göre versin, peki çocuklarının cinsiyetleri ile ilgili bir isteğin var mı? Bunu şunun için sordum bir gün kayınpederim 'Allah'tan dört çocuk istedim, ilki kız olsun sonraki erkek, sonraki kız ve en küçük erkek olsun diledim ve Allah gönlüme göre verdi demişti. Üçüncü çocuğu ve ikinci kızı olan şu an benim eşim. Senin çocuklarının cinsiyetiyle ilgili bir arzun var mı? Mesela dört erkek, dört kız yada karışık gibi

Moderator
    Elif dört çocuk istiyorsun, Allah gönlüne göre versin, peki çocuklarının cinsiyetleri ile ilgili bir isteğin var mı? Bunu şunun için sordum bir gün kayınpederim 'Allah'tan dört çocuk istedim, ilki kız olsun sonraki erkek, sonraki kız ve en küçük erkek olsun diledim ve Allah gönlüme göre verdi demişti. Üçüncü çocuğu ve ikinci kızı olan şu an benim eşim. Senin çocuklarının cinsiyetiyle ilgili bir arzun var mı? Mesela dört erkek, dört kız yada karışık gibi
    Biz iki kardeşiz. Bir kız bir erkek... Bir bacım olsun isterdim, kız kardeş bambaşka bir şey, kardeşim de eminim erkek kardeşi olsun isterdi. Ben teyze olamayacam kardeşim de amca...
    Bu yüzden 4 çocuk istiyorum iki kız iki erkek ki hem bacıları olsun hepsinin hem qardaşları
    [
    Ya da
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Biz iki kardeşiz. Bir kız bir erkek... Bir bacım olsun isterdim, kız kardeş bambaşka bir şey, kardeşim de eminim erkek kardeşi olsun isterdi. Ben teyze olamayacam kardeşim de amca...
    Bu yüzden 4 çocuk istiyorum iki kız iki erkek ki hem bacıları olsun hepsinin hem qardaşları
    Biz bu gidişle 100 milyon nüfusa çabuk ulaşacağız
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Moderator
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Biz bu gidişle 100 milyon nüfusa çabuk ulaşacağız
    Güzel yetiştirdikten sonra bir sakıncası yok bence 200 de olabilir. Fazla oldu galiba
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Peki kızlarınında ev hanımı mı olmasını istersin yoksa iş hayatında yer almalarını mı? Kadınların çalışması hakkında ne düşünüyorsun?

Moderator
    Peki kızlarınında ev hanımı mı olmasını istersin yoksa iş hayatında yer almalarını mı? Kadınların çalışması hakkında ne düşünüyorsun?
    Seçim yapmak zamanı geldiğinde zaten herşeyin bilincinde insanlar olduğumuz için ne yapacağına herkes kendisi karar verir. Bana nasıl ne yapmak istiyorsun diye sorulduysa ben de çocuklarıma sorarım. Babam hep çocuk gelişimi okumamı istedi ama yine de çok küçük olmama rağmen benim fikrime saygı duyup beni istediğim okulda okuttu. Eğer yapabilseydim devam edip güzel bir meslek sahibi olmamı da çok istediler ama ben yapamadım. Zaten gözüm de yoktu Herkes gibi ben de ailemin aynası olduğum için onlardan gördüğüm gibi davranacağım heryerde.
    Kadınların çalışması konusunda çok katıyım. Bence kadın muhtaç olmadığı sürece çalışmamalı. Erkeğin getirdiğiyle yetinmeyi bilmeli ki zaten Allah bereketi esirgemez kanaatkarların üzerinden. Annem bile "Niye Elif, şimdi benim bir maaşım olsaydı fena mı olurdu?" diyor Fena olurdu, ben okuldan döndüğümde kapıyı anahtarla açmak zorunda kalırdım, annem öperek karşılamazdı, babam işten eve yorgun döndüğünde yemek masası hazır bekliyor olmazdı. Ben de çalıştım ben de yoruldum diye belki de evini, kocasını, çocuklarını ihmal ederdi. Biz çok farklı yetişirdik. Eminim bu kadar huzurlu olmazdık.
    Erkek karısının evde olduğunu bilmeli, eve döndüğünde onu karşılayacak birinin olduğunu bilmeli (bence) Tabii bunlara karşılık karısını, çocuklarını hiçbirşeye, hiçkimseye muhtaç etmemeli, en azından bunun için çaba göstermeli.
    Yine herkes bana karşı çıkacak ama sordunuz yazdım işte.
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Yine herkes bana karşı çıkacak ama sordunuz yazdım işte. [/color][/b][/quote]
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Biz sadece soru soruyoruz seni yargılamıyoruz ki karşı çıkalım Arada esprili cevaplarda yazılıyorsa bu sana karşı gelmek değil neticede senin düşüncelerine herkesin saygı göstereceğine ve gösterdiğine eminim.

Ama nasıl benim düşüncelerime forumda herkesi katılmasını beklemem mümkün değilse senin düşüncelerinede forumda herkesin katılması mümkün değil.

Ve zaten esas olan başkalarının ne düşündüğünden çok seni tanımak ve senin mutluluğun.....

Ve bu seçimlerinin seni mutlu edeceğine olan inancın...

Dilerim her şey gönlünce olur....

Yalnız çalışan kadınlar iyi anne olamaz, çocuklarına gerekli ilgi ve sevgiyi gösteremez düşüncesine çok katılmıyorum ve bende senin annen ve baban gibi düşünüyorum

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer imleri