Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

İSTİFADƏÇİLƏRİ TANIYAQ - sessiz_sair

Senior Member
    Hayatta şu olmazsa yaşayamam dediğin herhangi bişey varmı?
    [

Senior Member
    Yer
    Turkiye
    Alıntı cimbom Nickli Üyeden Alıntı
    şiirin çok güzelmiş mustafa ellerine sağlık
    şimdide sorulara geçelim

evet bikaç soru sorayım
    1_sinemaya tiyatroya gitmeyi severmisin hayatında
    hiç bi oyunda rol aldınmı okul tiyatrosunda filan yani
    2 yapmayı veya izlemeyi sevdiğin bir spor varmı
    (örneğin ben voleybola bayılırım)
    3kitap okumayı severmisin okuduğun
    kitaplar arasında hayatına yön veren seni çok etkileyen bir kitap oldumu
    4 şiir yazmaya ne zaman başladın ve şiirin hayatındaki önemini bize anlatırmısın
    Öncelikle soruların için teşekkür ederim fazla terletmeyecek sorularmış

Cevap 1-)
    Sinema ve tiyatroyu çok severim. Ancak tiyatroyu liseden sonra bıraktım . İlk okul, orta okul ve lisede okulun yaptığı tiyatrolarda oynadım. Ben tiyatro izlemeyi pek sevmezdim, oynamayı severdim tabi liseden sonra bıraktım. Epey zaman geçti.
    Sinema ise vakit geçirmem için birebir. Tabi iyi filmler olduğu sürece.

Cevap 2-)
    Öncelikle basketbol sonra futbol ve ardından kayak.
    Basketbolu da ilk okul, orta okul ve lisede okul takımında bulunarak oynadım.
    Futbol becerim sadece mahallede çok cam kırmışımdır
    Üç spordan futbol ve kayağı tv de seyretmeyi severim. Basketbolu ise sadece oynamayı severim

Cevap 3-)
    Kitapsız yaşayamam diye düşünüyorum. Kitap okuma alışkanlığım liseden sonra başladı, liseye kadar romanlardan nefret ederdim.
    İlk okuduğum roman Emine Işınsu’ nun “Sancı” adlı kitabıdır. İlkler her zaman önemlidir ve benim yaşamımı anlatan bir kitap olarak görüyorum. Okuduğum en güzel kitaplardan biride Mehmed Niyazi’ nin “Çanakkale Mahşeri” adlı kitabıdır.
    Roman okumak benim için su içmek gibi bir ihtiyaçtır. Kitapçıya girdiğim zaman bir kitap almak için giriyorum 3 kitap alarak çıkıyorum. Gözlerim fıldır fıldır dönüyor kitapçıda

Cevap 4-)
    Şiir yazmaya lisenin ilk zamanlarında başladım. Ancak yazdıklarımı elde tutmadım. Bir anda yazıp bir anda yok ettim hep. Çünkü kağıt kalemi elime aldığım zaman hiçbir şey yazamıyorum. Sadece bir anda aklıma geliyor ve aklımda kaldığı kadarını da unutmazsam eve gelince not edip tamamlıyorum şiiri Şiirin hayatımdaki önemi büyüktür. Yaşama kaynağımdır. Hayata dair sitemlerimi ve üzüntülerimi yazılara haykırırım ve şiir oluşur. Ama çok şiirim yoktur kayıtlı olarak 9 tane şiirim var. Gerisi lise sıralarında kağıt parçaları olarak kaldı. Yada ayrıldığım şehirlerin ıssız ve puslu sokaklarında.

Umarım cevaplar çok uzun olmamıştır dediğim gibi Terletmedi bile soruların
    [
    [

[

[

Senior Member
    Yer
    Turkiye
    Alıntı mechulasker Nickli Üyeden Alıntı
    Hayatta şu olmazsa yaşayamam dediğin herhangi bişey varmı?
    soru için teşekkürler güzel bir soru.

hayatımın en büyük parçası benliğimdir, beni ben yapan değerlerdir.
    kendimde hep şunu sabit tutmaya çalıştım ve kaybetmemeye çalıştım. o da aslım dır.
    aslımı, nereden geldiğimi, kültürümü, örfümü adetimi, hiçbirşekilde unutmam ve yaşarım. bunlar beni ben yapan değerlerdir. belki kimine göre eski kafalı gibiyimdir. ama nerde olursam olayım, hangi makam ve mevkide olursam olayım, aslımı asla unutmam, nerden geldiğimi hiçbir zaman unutmam ve buna göre hareket ederim.

eğer birgün olaki bunları unutursam veya değişirsem, işte o zaman yaşayamam.
    [
    [

[

[

Azeri.net Sevdalısı
    sorum şu mustafa.ceyda dan neden nefret ediyosun,bi sebebi varmı
    yok yok şaka.
    1-hiç terk edildinmi?
    2-hiç aşık oldun mu?
    3-1 sorunun cevabını sana yaşatan 2 sorunun cevabı mı?
    4-benden öğreniceğin bişeyler olduğunu düşünüyomusun (özellikler şiir konusunda)
    İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Senior Member
    Yer
    Turkiye
    Alıntı montoya Nickli Üyeden Alıntı
    sorum şu mustafa.ceyda dan neden nefret ediyosun,bi sebebi varmı
    yok yok şaka.
    1-hiç terk edildinmi?
    2-hiç aşık oldun mu?
    3-1 sorunun cevabını sana yaşatan 2 sorunun cevabı mı?
    4-benden öğreniceğin bişeyler olduğunu düşünüyomusun (özellikler şiir konusunda)
    aslında en üstteki soru harika yok yok şaka, ceydadan nefret edermiyim hiç üye olduğum gün ilk tanıştığım kişidir, saolsun imzam konusunda çok yardımı dokundu.
    gelelim sorulara, biraz terleyecez ama olsun boynumuz kıldan ince

Cevap 1-)
    evet terkedildim. terkedilmeseydim şiir yazmazdım benim için olumlu bi etkisi oldu terkedilmemin

Cevap 2-)
    ooo olmaz olurmuyum şair adam herşeye aşıktır,
    şaka bi yana evet aşık oldum. güzel birşey herkese tavsiye ederim ayrılık şayanmadığı sürece aşk her zaman güzeldir. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Cevap 3-)
    terkedilmemin sebebi 2. sorunun cevabından ziyade kandimle alakalıydı. Ben olduğum gibi görünmek isterken o beni kılıktan kılığa sokmaya çalışıyordu ama ben hep kendim gibi oldum onun yanında, bu sebepten dolayı yaşadığı şehirde kendisi gibi birini bulup mutlu olmaya çalıştı benim veremediğim mutluluğu inşallah o kişide bulur. sonuçta oda bir insan ve karşısındakini görmek istediği şekilde biçimlendiriyor ve öyle olmasını istiyordu. tepkim olmadı hiç

Cevap 4-)
    Senden öğreneceğm en önemli şey cimbomla başa çıkmak ardından şiir dersleri alacağım senden valla bu ikisini harika başarıyorsun D
    [
    [

[

[

Azeri.net Sevdalısı
    ALLAH vergisi ama elimden geldiği kadar yardım ederim
    İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Azeri.net Sevdalısı
    Kendini ne kadar önemsersın? Bir başkası mutlu olsun diye vazgeçtiklerin oldu mu?

Kimlere nelere öfkelenirsin ?

Sence özgürlük nedir?Sınırsızlıklarının ihlali söz konusu olduğunda,izleyeceğin yol nedir?

Senior Member
    Yer
    istanbul
    kimin için bazı şeylerdeb fedakarlık yapabilirsin?
    kendini en çok kimn yanında huzurlu hissedersin?
    DeLinse yer;çökse gök;yansa küL oLsa dört yan
    Yüce diLeğe doğru yine yürürüz yayan
    YıLdırımdan,tipiden,kasırgadan yıLmayan;
    ÖLümLerLe eğLenen tunç yürekLi TüRKLeRiZz

Senior Member
    Yer
    Turkiye
    Alıntı MyStery Nickli Üyeden Alıntı
    Kendini ne kadar önemsersın? Bir başkası mutlu olsun diye vazgeçtiklerin oldu mu?

Kimlere nelere öfkelenirsin ?

Sence özgürlük nedir?Sınırsızlıklarının ihlali söz konusu olduğunda,izleyeceğin yol nedir?

Sorular için teşekkür ederim Mystery

--Kendimi gereğinden fazla önemsemem. sadece her insanda olması gerektiği gibi doğruluk, dürüstlük, alnı ak ve başı dik bir şekilde yaşayabilmek, kendimde önemseyeceğim şeylerdir. giyim, kuşam, çereye güzel gözükmek, benliğime ters düşecek ortamlara ayak uydurmak gibi de bir niyetim olmadı. bu yüzden kendimi gereğinden fazla önemsemem.

--Birbaşkası mutlu olsun diye çok vazgeçtiğim şey oldu. kendimi fazla önemsemediğim için başkalarını mutlu etmek daha güzel benim için belki nelerden vazgeçebilirim diye sıralamaya kalkarsak çok yazmış olurum ama birtek şeyi yazsam diğerlerinide kapsar , yani başkalarını mutlu edebilmek için kendi mutluluğumdan vazgeçtim ve böyle durumlarda da hiç düşünmeden yine yapmaya gayret ediyorum.

--- Öfkelendiğim o kadar çok şey varki, bir evladın anasına babasına karşı çıkmasından tutun da, bir insanın vatanını satmasına kadar, vicdansızlık yapanlardan tutunda, mazlumun sırtından geçinenlere kadar.
    yani say say bitmez. belkide sevindiğim şeyleri saymak öfkelendiğim şeyleri saymaktan daha kolay olurdu.

Benim için özgürlük her yerde başı dik ve alnı ak yürüyebilmektir. parasız olsamda, sevgisiz olsamda, sonuçta doğru bildiğim yolda başıdik ve alnı ak yürüyebiliyorsam ben özgürümdür.
    Mümkün olduğunca nereden geldiğimi yani aslımı unutmayacak şekilde örf ve adetlerime bağlı kalarak ve haklı olduğum yolda korkusuzca ilerlemek sınırımdır. eğer bunların dışına çıkıyorsam yada çıkmaya meyil gösteriyorsam işte o zaman oturur düşünürüm ve neden bu duruma düştüğümü araştırırım. geçmişimi hatırlarım, anılarımı ve amaçlarımı hatırlarım ve o aştığım sınırdan adımımı geri atarım. tekrar özüme dönerim.
    [
    [

[

[

Senior Member
    Yer
    Turkiye
    Alıntı ByNVuRGuN Nickli Üyeden Alıntı
    kimin için bazı şeylerdeb fedakarlık yapabilirsin?
    kendini en çok kimn yanında huzurlu hissedersin?
    valla ihtiyacı olan herkes için fedakarlık yaparım. yeterki insan olsun. yaptığım fedakarlığın karşılığında hiçbirşeyde istemem. yeterki birşeyler yaparak irilerinin sıkıntısını gidereyim. bu bana yeter.

Kendimi ençok huzurlu bir ortamda rahat hissediyorum. yani tanıdığım ve iyiliklerinden şüpem olmayan insanların yanında huzurluyum.

yer olarak ise vatan toprakları üzerinde olayımda nerde olursa olayım. her yerinde huzurlu hissederim kendimi
    [
    [

[

[

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer imleri