REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’TAN BELEDİYE BAŞKANLARINA İLGİNÇ TEKLİF!..

Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci ve Gazeteci Hasan Sancak (57) kendisine destek olacak il, ilçe ve beldelerde

görev yapan belediye başkanlarının yapmış oldukları hizmetleri ve icraatları en güzel şekilde şiirleştirerek, kitap haline

getirmek istediğini söyledi.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak:’Bu durum dünya ve Türkiye’de ilk olacaktır. İlk destek olan belediye

başkanının kitabı yayınlanmadan önce basın huzurunda notere onaylatılarak, o belediye başkanının ismi kamuoyuna

duyurulacaktır. Böylelikle belediye başkanı dünyada ilk ve tek icraatlarını şiirle kitap haline getiren belediye başkanı

unvanını kazanmış olacaktır. Ben de belediye başkanının şiirlerini yazan âlemdeki ilk şair unvanını elde etmiş olacağım. Ben

bulunduğum yerde çok güzel hizmetler verdim diyen belediye başkanlarından, özellikle de illerde görev yapanlardan cevap

bekliyorum. Ne kadar çok icraat yapmışsalar, bütün bu yaptığı icraatlar en güzel şekilde şiirleştirilecektir.3 tanesi çıkan

elli şiir kitabım,5000 şiirim ve elli tanesi noter onaylı 1500 senaryom bulunmaktadır. Bir şiiri kalemle deftere yazmak,

bilgisayara geçmek, sayfa düzenini yapmak, yanlışları düzeltmek, kelimeleri yerli yerine yerleştirmek… Büyük bir sabır ve

çaba gerektirmektedir. Bunlar yapıldıktan sonra şiir kitabının okuyucuya ulaşması için paraya ihtiyaç vardır. Benim gibi

maddi gücün yerinde değilse beklemek zorundasın.

Benim durumumda olan binlerce şair bulunmaktadır. Şiir kitaplarıma maddi destek olmak isteyen herkes bana telefon ya da

E-Mail yoluyla ulaşabilir. Destek olanların şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında, renkli olarak tanıtımı olacaktır' dedi.

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)