Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

VE YOUTUBE KAPATILIR...

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa

VE YOUTUBE KAPATILIR...

VE YOUTUBE KAPATILIR...

Düyanın en çok izlenen görüntü paylaşım sitesi Youtube’da Atatürk’e hakaret edilen video görüntülerinin yayınlandığı gerekçesiyle valiliğe başvuru yapıldı. Başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi de Atatürk’ün fotoğrafı ve Türk bayrağı üzerine İngilizce küfürler yazılı olan görüntülerin hakaret içerdiği gerekçesiyle Youtube erişiminin engellenmesini istedi.

Mahkeme kararının Türk Telekom’a ulaşmasıyla öğle saatlerinden itibaren internet sitesine erişim durduruldu.

YouTube yasağına tepki

Youtube ise gelişmelerin ardından tepki çeken video görüntülerini siteden kaldırdı.

Uygulamanın yanlış olduğunu öne süren bilişim uzmanları ve hukukçular erişimi engellemenin sansür olduğu görüşünde...

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany “Youtube’un yaptığı şeyin hakaret, doğru ya da yanlış olduğu gibi değerlendirmeler yapma durumunda değiliz. Mahkemenin kararını uyguladık” açıklamasını yaptı.

Görüntü paylaşım sitesi Youtube ise gelişmelerin ardından Atatürk’e hakaret edilen video görüntülerini siteden kaldırdı.

Site görüntülerin bir daha yayınlanmaması için gerekli çalışmaların sürdüğünü duyurdu.

Bu arada, Türk Telekom yetkililerinin verdiği bilgiye göre, söz konusu siteye Türk Telekom domain name’sinden yani alan adı sunucusundan erişim askıya alınırken, internet erişimi Türk Telekom üzerinden yapılsa bile eğer bilgisayarda diğer ISS’lerin IP adresleri tanımlıysa söz konusu siteye erişim mümkün olabiliyor.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Garip uygulama... YouTube zaten o rezil videoları kaldırmıştı... Kaldırdı ve bir daha yayınlanmayacağını belirtti... Ayrıca erişimin Türkiye'den kapatılmasının ne anlamı var ki! Biz izlemeyince, dünya da o çirkin şeyleri izlemiyor mu acaba!

Ama bir iki saptamam var... izninizle...

*O çirkin videoların hemen akabinde bizimkiler de Venizelos'u eşcinsel olarak gösteren kısa videolar ürettiler... Hatta Yunan halkının neredeyse tümünün gay olduğuna kadar vardırıldı olay... Gayreece sözcükleri üretildi... Bu da ayıp sanırım... Bize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmamız sanırım doğru değil...

*Dini simgelere saldırıldı diye ortalığa dökülenler, siteler haklayanlar bu konuda pek bir sessiz kaldılar... 'Silence of Believers'

herkese saygılar
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Moderator
    Kesinlikle katılıyorum Yeshu Abi. Bizim Türklüğümüzü gösterip daha olgun cevaplar vermemiz gerekirdi.
    Ama ben dün, Youtube'un kapanma nedeninin başka bir video olduğunu okumuştum.
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Yer
    From the hell
    çok doru ve yerinde bir karar çok iyi oldu

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    ben izledim o videoyu... Atatürk'ü gay gibi konuşturuyorlardı... ama tabii bizimkiler de aynısını Venizelos'a yapmışlar... Yani iki tarafın yaptığı da doğru değil...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    sonuçta you tube bir paylaşım sitesi böyle şeylere müsade etmesi yanlıştı tabi ulus olarak bişeylere tepki verilmesi taraftarıyım..belki bu tepki verilmeseydi yayın ortadan kalmayabilirdi ..kararı yerinde buluyorum..en azından başka olaylar için emsal teşkil eder inş..

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Ama sorun burada biraz da... Zaten video kaldırılmıştı TT erişimi engellediğinde... Yani video kaldırıldıktan sonra erişim engellendi... Dolayısıyla bizler geç kaldık aslında... Onlar kaldırmamakta ısrar etselerdi, o zaman haklısınız, ama zaten kaldırılmıştı... her konuda tepki göstermekte ve önlem almakta geç kalıyoruz... Sanırım asıl sorun bu! Bu yüzden de haklı olduğumuz bu olayda, dünya medyasına yasakçı Çin'le aynı kategoride yansıdık... Onlar da iki arama motorunu engellemişti. Neyse... sorun nasıl olsa çözüldü... Umarım bir daha ne Venizelos ne de Atatürk böyle şeylere maruz kalmaz. Çok ayıpladım bu işleri yapanları.

Azeri.net Sevdalısı
    herşeyi mükemmelde yapsak zaten bize sabit fikirle baktıkları için onların görüşleride bence çokta önemli deyil..dogruyu yapsakta dogru olarak görünürmüydük acaba?

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    o videolar günlerdir oradaydı zaten... daha hızlı karar verip hemen erişim engellenebilirdi... Ama günlerce beklendi ve videolar kaldırıldıktan sonra erişim engellendi...

FM radyolar yayına başladıktan tam 10 yıl sonra lisanslama işi yapıldı... Hatırlarsınız belki Magic Box televizyonu yayına başladığında korsandı... sonraki yıllarda da korsan olarak kaldı... Yani hemen tüzük hazırlansa ve düzenleme yapılsaydı fena mı olur...

Demek istediğim... bazı konularda pek hızlı davranamıyoruz...hep son anda iş yapmaya çalışıyoruz... ABD kongresi için şimdilerde orada kulis yapıyoruz tasarı geçmesin diye... son iki - üç ay kala... E koca yıl ne yaptık... Yumurtanın olgunlaşmasını bekledik!

O çirkin videolar günlerdir zaten seyrediliyordu... Seyreden seyretti... sonra önlem almaya kalkıştık... Yani atı alan Üsküdar'ı yine geçti...

Azeri.net Sevdalısı
    haklısın yeshu abi her dediğinede katılıyorum ama zaten biz mükemmel olsakta sonuç değişmeyecek..oturulan yerden yorum yapmak her millete has bir durum.bi laf vardır agzınla kuş tutsan yaranamazsın bizimkide o misal..oluşmuş bir önyargı var.sanırım bizde millet olarak kendimizi biraz başkalarının gerisinde görmeyi seviyoruz .biyerde bir animasyon izlemiştim..bulabilirsem onu sizlerle paylaşmak isterim bi bakayım ona sizde görünki bizim gibi gelişmiş ülkelerde varmış

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri