Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Sanal ortamda kimliksizler..

Azeri.net Sevdalısı

Sanal ortamda kimliksizler..

Sanal Ortam da Kimliksizler....

Çünkü kendilerini sevmiyorlar. Neden yasiyorum diye sormamislar kendi kendilerine.

Hiçbir sey olamayan ve olamayacak olan ruhlari varligini tekrar edip duruyor. "Ben ancak bu sekilde var olabiliyorum, " böyle diyorlar...

Nasil mi var olabiliyorlar?

Bir ise, bir yaziya, bir resme, bir yemege, bir emege çamur atarak mesela.

Dedikodu yapiyor ya da internet ortamindaki kimliksiz yasayabilme özgürlügü ve yüzsüzlügü ile uyduruk isimler alarak dösenebiliyorlar, adiyla açik açik yasayanlara.

En çok da bunlara kiziYorum. Yok çünkü... Ne yüzü var, ne ismi, ne cismi...
    Internet dünyayi küçültürken bazilari da tipki dünya gibi, küçüldükçe küçülüyor.

Birer adres koyuyoruz yazilarinizin basina. Paylasilan kisilerle iliski kurabilmek için.

Farkli ya da benzer görüsler bulusabilsin diye.

Insanca tartisilabilsin, haberlesebilsin diye... Ama kimileri var ki...

Bunlar, yani kimliksizler. .. Sadece internet de degil yasam alanlari. Onlar her yerde. Takip edin caninizi sIkan bir dedikoduyu. Iz sürün; kimden, nereden çiktigini bulun. Karsinizda ya bir sabun ya da böcek vardir. Pirrrttt diye kaçip "Yoo ben degildim ki" deyiverir.

Aslinda yeni yasam biçimi bu.

Cesur degil hiç kimse. Çünkü siradan ve sürüden biri olmayi buyurdu hayat onlara. Öfkeli oldular. Öfkeleriyle bas edemediler.. .

Öfkelerinin altina adlarini koyamadilar. Sahte isimlerle adresler alip kendilerini oksamayi sevdiler.

ALINTI

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    bu sanal dünya ve kimlikler sonunda bir yere toslayacak, ama bakalım ne zaman ve nereye...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    bence sadece kendine toslayacak..

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    sanal dünya kendi kendini gömecek...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    Herşeyden ve herkesten kaçabilirsin ama kendinden asla, birgün yakalanırsın maskenin ardındaki yalan dünyaya.

Toplum olarak zaten hiçbirşeyi hayatımıza sindirmeden anlamadan hayatımıza soktuğumuz için hile, yalan, dolan, üçkağıt her türlü pislik dönüyor.

Telefon gösteriş aletiyken, kitaplar kütüphane dekorasyonuyken, televizyonlar beyin uyuşturma makinesiyken bu olanlara hiç şaşırmıyorum söyleyecek kelamda bulamıyorum, buyrun sanal sofranın sinsar yiyicileri afiyet olsun, nasıl olsa birgün yedikleriniz boğazınıza düğüm olur...

Moderator
    Alıntı mystrey Nickli Üyeden Alıntı
    Dedikodu yapiyor ya da internet ortamindaki kimliksiz yasayabilme özgürlügü ve yüzsüzlügü ile uyduruk isimler alarak dösenebiliyorlar, adiyla açik açik yasayanlara.

Hiç sevemedim şu uyduruk isimleri. İnsanların bana ismimle hitap etmesini isterim. Saklayacak bişeyim yok, Hakkımda herşeyi bilsin insanlar, İsmim neden gizli kalsın ki? Ama bazen yaptıklarından dolayı isimlerini saklama gereği duyan insanlar yüzünden biz de saklamak zorunda kalıyoruz tabii isimlerimizi (bu istisna.) İnternet bizden çok şey götürdü, ve devam da ediyor...
    En başta Dilimizi ve geleneklerimizi aldı elimizden. Ahlakı yok etmeye, edebi ortadan kaldırmaya devam ediyor... Bu kadar rahat ve geniş bir ortamda edepli olma ihtiyacı duymamamızdan mı acaba, nasılsa çoook uzaklarda hiç görmediğim ve görmeyeceğim bir insanla konuşuyorum diye düşünmemizden mi. Ama şu da var ki o insanın bizi görmemesi bişey değiştirmez, yaptığımız haraketler onun değil bizim edepsizliğimiz olur ya da terbiyemizi gösterir...
    Tam anlatamasam da söylemek istediğimi anlayın işte, dikkatli kullanmak lazım bu interneti diyorum kısaca
    [
    Ya da
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı mystrey Nickli Üyeden Alıntı

Hiç sevemedim şu uyduruk isimleri. İnsanların bana ismimle hitap etmesini isterim. Saklayacak bişeyim yok, Hakkımda herşeyi bilsin insanlar, İsmim neden gizli kalsın ki? Ama bazen yaptıklarından dolayı isimlerini saklama gereği duyan insanlar yüzünden biz de saklamak zorunda kalıyoruz tabii isimlerimizi (bu istisna.) İnternet bizden çok şey götürdü, ve devam da ediyor...
    En başta Dilimizi ve geleneklerimizi aldı elimizden. Ahlakı yok etmeye, edebi ortadan kaldırmaya devam ediyor... Bu kadar rahat ve geniş bir ortamda edepli olma ihtiyacı duymamamızdan mı acaba, nasılsa çoook uzaklarda hiç görmediğim ve görmeyeceğim bir insanla konuşuyorum diye düşünmemizden mi. Ama şu da var ki o insanın bizi görmemesi bişey değiştirmez, yaptığımız haraketler onun değil bizim edepsizliğimiz olur ya da terbiyemizi gösterir...
    Tam anlatamasam da söylemek istediğimi anlayın işte, dikkatli kullanmak lazım bu interneti diyorum kısaca
    Katılıyorum elif yorumlarına.başkaları bizi görmesede biz kendimizi görmüyormuyuzda diye düşünüyorum ben .insan neden kendini kandırırki bende buna anlam veremiyorum..belkide iç dünya hezeyanlarının garip bir yansıması bu durumları..önlerinde 1 klavye hayallerinde bir karakter real hayatta yaşayamadıklarını yazıya döküyorlar..sonuç olarak kişinin iç vicdanıyla alakalı bir durum başkalarını kandırdıgını düşünen sadece kendini kandırmış oluyor.o bunun farkındamı farkında aslında ama boşvermişcilik zihniyeti.

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    arkadaşlar çok haklısınız bir insan yalanla nereye kadar gidebilir böyle bir ortamda neden yalan söyler hep düşünmüşümdür ama bi cevap bulamadım bişey olmalı belki bir amaç yada başka bişey bilen biri varsa lütfen yazsın merak ediyorum az ama
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı adem52 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar çok haklısınız bir insan yalanla nereye kadar gidebilir böyle bir ortamda neden yalan söyler hep düşünmüşümdür ama bi cevap bulamadım bişey olmalı belki bir amaç yada başka bişey bilen biri varsa lütfen yazsın merak ediyorum az ama
    Adem seninde şu az merakların beni öldürüyor merakın azı çoğu olmaz ki merak sonuçta..kim şimdi çıkarda ben yalancıyım derki

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    BEEEEN bazen yalan söylüyorum küçük yalanlar müşterilere tabi valla istemeden oluyo bazen yılda bi kaç tane o kadar
    burda benim hiç yalanım yok ama yani sanalda herşey gerçek
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri