Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası

canım türkiyemde neler oluyo

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    hiç kimse mükemmel olamaz ben bu insanı tanımam (can dündarı )yani benim için önemli olan yazan isim değil ne yazıldıgı ortada böyle bir gerçek var insanlar günlük 2 ytl ye çalışıyo ve hiç bir can güvenliği yok kamyonla işe gidiyolar ben bu yazıyı halimize şükretmemiz için yazdım bu can dündaqr için sadece bir yazı olabilir o gun yazmak zorunda olduğu yada köşesini doldurmak için bir araç ama benim için değil ben bu insanlara çok üzülüyorum ve halime şükrediyorum allah kimseyi 2 ytl ye çalışmak zorunda bırakmasın inşallah
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Senior Member
    Can Dündar hariç hepinizin yazdıklarına yürekten katılıyorum. Can Dündar'ın yazısına katılmayışımın esas sebebi yazdıklarında samimi olmadığını düşünmem ve biraz yazıya yoğunlaşır dikkatlice okursanız bu samimiyetsizliği özellikle son iki satırda çok iyi yakalarsınız...
    Ölen zavallıların ve üç kuruşa çalışan insanların (saati yada günlüğü 2 ytl de olsa) arkasından yazdığı son iki satır...

'Harçlık isteyen çocuklara bu yazıyla birlikte veriniz
    Hayat dersi niyetine...'

Bunu size anlatmamın zor olduğunu biliyorum ama bu adam yazdığı yazıya aşık olmuş, ve bu yazısıyla kitleleri, ölenlere ve çalışanların çektiği sıkıntıya karşı duyduğu merhametten çok kendi yazarlık gücünü hissettirmeye çalışarak etkilemeye çalışıyor... ve bu şekilde para kazanıyor...

Eğer hala anlatamadıysam hata bendedir, Can Dündar da değil...

Ama ben yoksul insanların sıkıntılarını kaleminin gücü ile paraya çevirmeye çalışan insanları sevmemeye devam edeceğim...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Günlük 2 YTL'ye çalışan insanların varlığından (hala haberi olmayan birileri varsa) söz edip bu konuya dikkat çekmesi iyi... Ülkemizin daha gelişmiş şehirlerinde 2 YTL'ye burun kıvıran insanlar var... 2 YTL'yi beğenmeyen çocuklar da var... Oysa o paraya saatlerce çalışan insanlar da var... Birinin burun kıvırdığı meblağın, başka biri için önemli olduğunun tabii ki çocuklara anlatılması gerekir. Biz çocuklarımıza 'israf' konusunda yeterince eğitim veriyoruz, ya da şükretmek konusunda... Ama birçok insan 'daha da fazlasını' elde etmeleri için çocuklarını motive ediyor...

Belki Dündar'ın, yazısı önermesi emeğini pazarlama konusuna örnek gösterilebilir... Ve gerçekten hoş olmayabilir... Ama Dündar'a kızıp yazının içindeki 'gerçeği' de yakmamak gerekir. 2 YTL'ye insan çalıştıran insanların ruh hallerini ve vicdanlarını açıkçası daha fazla merak ediyorum (Tıpkı Çin'de ya da daha fakir Doğu ülkelerinde günlüğü 1 USD'ye çalıştırılan işçilerinkini düşündüğüm gibi)
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    Can Dündar hariç hepinizin yazdıklarına yürekten katılıyorum. Can Dündar'ın yazısına katılmayışımın esas sebebi yazdıklarında samimi olmadığını düşünmem ve biraz yazıya yoğunlaşır dikkatlice okursanız bu samimiyetsizliği özellikle son iki satırda çok iyi yakalarsınız...
    Ölen zavallıların ve üç kuruşa çalışan insanların (saati yada günlüğü 2 ytl de olsa) arkasından yazdığı son iki satır...

'Harçlık isteyen çocuklara bu yazıyla birlikte veriniz
    Hayat dersi niyetine...'

Bunu size anlatmamın zor olduğunu biliyorum ama bu adam yazdığı yazıya aşık olmuş, ve bu yazısıyla kitleleri, ölenlere ve çalışanların çektiği sıkıntıya karşı duyduğu merhametten çok kendi yazarlık gücünü hissettirmeye çalışarak etkilemeye çalışıyor... ve bu şekilde para kazanıyor...

Eğer hala anlatamadıysam hata bendedir, Can Dündar da değil...

Ama ben yoksul insanların sıkıntılarını kaleminin gücü ile paraya çevirmeye çalışan insanları sevmemeye devam edeceğim...
    ben bu yazından sonra seninle hemfikir olduğumu gördüm teşekkürler..

Senior Member
    Yazıyı ilk okuduğumda sevmedim ama ilk anda neyi sevmediğimi anlayamadım. Bir daha okudum ve ilk satırlarından sonuna kadar bir samimiyetsizlik olduğu hissine kapıldım.

'Günlerdir iki demir lirayı elimde çevirip duruyorum' diyor...

Çok çarpıcı bir giriş ama sahici mi? Gerçekten çevirdi mi? Yoksa kitleleri etkilemek için mi bu giriş... Ben okudukça inanmadım içimdeki ses öyle söyledi işte bu adam bir dramı anlatıyor ve anlatırken KENDİNİ ve YAZISINI satıyor...

Yazıya girişte ne kadar duygulu ve düşünceli olduğunu satıyor okurlara...

Sonra hiç görmediği bilmediği tanımadığı insanları ve yerleri öyle bir anlatıyor ki... breh breh o kadar olur...

Yazının sonunda da yazısını satıyor, ben öyle bir yazarım ki yazarım, en iyi ben yazarım, hem ağlarım, hem yazarım...

Bu kadar duygusal yazan biri yada bir olaydan gerçekten bu kadar etkilenen biri en azından bu olaydan sonra atlar ilk uçağa görür oraları, kaza nerede olmuş bakar, nasıl olmuş bakar, ölenlerin aileleri kimlermiş ne hissederlermiş bakar, acılarını paylaşır, ağıtlarını dinler...

Ben her yazıda gerçeği ararım ve benim için bir yazıda beni en çok etkileyen ve ilgilendiren şey ne kadar gerçek olduğudur... Gerçek duyguları gerçek düşünceleri ifade etmeyen her yazı bir kandırmacadır bana göre...

Yeshu farklı bir bakış açısı getirmiş haklı olabilir, artık hiç bir zaman ve hiç bir konuda en doğru benim dememeyi öğrendim, belki de bütün bu yazdıklarımda bile yanılıyor olabilirim, belkide Can Dündar gerçekten samimi olarak yazmıştır, belki gerçekten iki demir lirayı günlerdir elinde çevirmiştir, yanılıyor olabileceğimi kabul etmekle birlikte kim ne derse desin kendi düşüncelerime ve görüşlerime sahip çıkmayıda öğrendim.
    Paylaştığınız ve bana sabır gösterdiğiniz için hepinize teşekkürler...

Yer
    ya allah aşkına yazıyı yazanı unutun yazının şeklinide unutun yazının içinde ismi geçen insanlardan bahsedin lütfen adam yazmış banane benim yazanla ne işim var o zaten varlık içinde yaşıyo büyük bi ihtimalle biz hala adamı eleştiriyoruz yani bizi bu hikjayenin içinde geçen insanlar hiç ilgilendirmiyo
    galiba yorumların çoğundan bu anlam çıkıyo

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Günlük 2 YTL'ye çalışan insanların varlığından (hala haberi olmayan birileri varsa) söz edip bu konuya dikkat çekmesi iyi... Ülkemizin daha gelişmiş şehirlerinde 2 YTL'ye burun kıvıran insanlar var... 2 YTL'yi beğenmeyen çocuklar da var... Oysa o paraya saatlerce çalışan insanlar da var... Birinin burun kıvırdığı meblağın, başka biri için önemli olduğunun tabii ki çocuklara anlatılması gerekir. Biz çocuklarımıza 'israf' konusunda yeterince eğitim veriyoruz, ya da şükretmek konusunda... Ama birçok insan 'daha da fazlasını' elde etmeleri için çocuklarını motive ediyor...

Belki Dündar'ın, yazısı önermesi emeğini pazarlama konusuna örnek gösterilebilir... Ve gerçekten hoş olmayabilir... Ama Dündar'a kızıp yazının içindeki 'gerçeği' de yakmamak gerekir. 2 YTL'ye insan çalıştıran insanların ruh hallerini ve vicdanlarını açıkçası daha fazla merak ediyorum (Tıpkı Çin'de ya da daha fakir Doğu ülkelerinde günlüğü 1 USD'ye çalıştırılan işçilerinkini düşündüğüm gibi)
    Adem kardeşim ben yazdığım yazıda sanki konunun özüne biraz dokundum gibi... Ne dersin?
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Yer
    özür dlerim abi sonradan farkettim sen bitanesin tekrar özür

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    rica ederim kardeşim... iyi ki varsın ve iyi ki yazıyorsun... bu yazışmalarla, paylaşmalarla, paslaşmalarla, tartışmalarla birbirimizi bina ediyoruz, geliştiriyoruz ve çevremizi anlamaya çalışıyoruz... bu bağlamda... katkın için sağolasın... eline sağlık...

Azeri.net Sevdalısı
    binadan çok binanın içinede bakmak lazım aslında bakmakla bakmak arası fark bu olsa gerek ademe katılıyorum.sonuçta adamın işibu güncel olayları kaleme alacak sonuçta burdaki yaşanan dram önemli olan.bizde onu görelim onu konuşalım bence

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer imleri