4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Türkiye - Yunanistan Stratejik Ortaklığı

Junior Member

Türkiye - Yunanistan Stratejik Ortaklığı

'Hedef, Yunanistan ile stratejik ortaklık'

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye ile Yunanistan arasında stratejik ortaklık ilişkisi geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Türkiye'nin çabalarını sürdürmeye ve sorunlara diyalog içinde çözümler üretmeye kararlıyız" dedi.

AA - TBMM Genel Kurulunda, AK Parti ve CHP'nin, Batı Trakya Türklerinin sorunlarıyla ilgili genel görüşme açılmasına ilişkin verdiği önergenin öngörüşmelerine başlandı.
    Dışişleri Bakanı Gül, konuyla ilgili Meclise bilgi verirken, Yunanistan ile 1999 yılında başlatılan diyalog ve işbirliği süreci çerçevesinde iki ülke arasında çok yönlü ilişkilerin geliştirilmesinin amaçlandığını belirterek, "Bu anlayışla, Türkiye ile Yunanistan arasında stratejik ortaklık ilişkisi geliştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. Bu yönde önemli adımlar atıldığını kaydeden Gül, enerji, ticaret, bankacılık, turizm ve ulaştırma gibi çok çeşitli sektörlerde bölge barışına ve refahına katkıda bulunacak işbirliği projelerine imza attıklarını söyledi.

[ - 10 Ocak 2007

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    iyi olur tabi de, onların ne yapacakları belli olmaz. arkamızı dönsek dalacaklar memlekete sanki.. ben biraz temkinli yaklaşalım diyorum.. tarih bir çok kez tekerrür etti bu konuda.. tekerrür etmeye devam edecek sanırım yine..

Junior Member
    Yer
    ankara
    Alıntı Mirze Nickli Üyeden Alıntı
    iyi olur tabi de, onların ne yapacakları belli olmaz. arkamızı dönsek dalacaklar memlekete sanki.. ben biraz temkinli yaklaşalım diyorum.. tarih bir çok kez tekerrür etti bu konuda.. tekerrür etmeye devam edecek sanırım yine..
    kayılıyorum sagı solu bellı olmaz onların
    daha yenı selanık e sözde pontus soykırımı anıtı dıktıler ne yapacakları belllımı olur
    medeniyetlere kucak acan toprak anadolu

Junior Member
    Biz Türklerin stratejik veya siyasal ortağımızın kim olacağına ancak yine bu millet veya bu milletin ta özünden çıkanlar karar verebilir.Bu tür sıçrayışlar bir iktidar döneminden öteye gitmez.Bu milleti esarete dahi götürecek kararları alacak kişiler şaibeli insanlardan olmamalıdır.Zaten bu tür kararlarıda Türk olup olmadıklarını dedelerinden sorarak öğrenen kimseler verebilirler bu da ancak bir iktidar dönemini bağlar.Saygılarımla
    Arkadaşlar azeri müziklerinden aşıkların eserlerini dinlemek istiyorum bu konuda bana adres veya mp3 gönderebilirmisiniz.Teşekkür ederim.Bursa/Türkiye

Yer imleri