9 sonuçtan 1 ile 9 arası

İnsanoğlunun En Çok Şaşırtan Davranışı?

Junior Member
    Yer
    istanbul/türkiye

İnsanoğlunun En Çok Şaşırtan Davranışı?

Zamanın ünlü bilgesine iki soru sormuşlar.

Birincisi ; "İnsanoğlunun seni en çok şaşırtan davranışları nedir ?"

Bilge tek tek sıralamış:

— Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler...
    — Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler...
    — Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yasarlar...
    — Hiç ölmeyecek gibi yasarlar. Ancak hiç yasamamış gibi ölürler... Sıra gelmiş ikinci soruya ; " Peki sen ne öneriyorsun? "

Bilge yine sıralamış ;

- Kimseye kendinizi "sevdirmeye kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi "sevilmeye bırakmaktır...
    — Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak "değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
    — Sizi seven çok kişi vardır ama onlar duygularını nasıl ifade edeceklerini bilmeyebilirler...
    — Bazen başkaları tarafından affedilmek yetmez, siz de kendinizi affedebilmelisiniz...
    Her sözü dinlerim,Her görünene bakarım,her düşünceye saygı duyarım Ama sözün doğrusunu seçer,yanlış olanını belirler,kötüyü tanırım.İyiyi tavsiye ederim. Kötüden sakındırır,ısrar edenden uzak dururum!

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    bilge çok güzel cevaplar vermiş kardeşim paylaşımın güzel ...bilge galiba birşeyi unutmuş yada belkide onun devrinde öyle insanlara hiç rastlamamış ,kendini beyenmiş insanların yanından uzak durun dememiş onuda ben ekliyim dedim..

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    İnsanın kendisi zaten şaşırtıcı değil mi? Kimyasına bağlı olarak değişgenlik göstermiyor mu? Aynı konuda başka başka davranmıyor mu? Bu nedenle sözlerimle ben de insanın şaşırtıcılığına bir örnek olayım: İnsan, gördüğüm en rezil yaratık, ama insan, aynı zamanda gördüğüm en değerli yaratık!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    İnsanın kendisi zaten şaşırtıcı değil mi? Kimyasına bağlı olarak değişgenlik göstermiyor mu? Aynı konuda başka başka davranmıyor mu? Bu nedenle sözlerimle ben de insanın şaşırtıcılığına bir örnek olayım: İnsan, gördüğüm en rezil yaratık, ama insan, aynı zamanda gördüğüm en değerli yaratık!
    yeshu o bahsettiğimiz insanoğlunun önünde cenabıhak yarattığı bütün varlıkları secdeye durdurdu,o yüzden insanoğlu verdiğin değer kadar değerlidir,ama bütün varlıkların önünde secdede durduğu insanoğluna rezil yaratık demeye hakkın yok,sevgilerimle.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    hmmm... Allah'ın yarattığı ama yine Allah tarafından yaratılan 6 milyon insanı fırınlayan Hitler'e... 17 aylık bebeğe tecavüz edene... çaldıkları çimento ve demir yüzünden depremde binlerce insanın enkaz altında kalıp ölmesine neden müteahhitlere... kızını satanlara... uyuşturucu için annesini öldürenlere... bence bu ya da bu tür insanlara diyebilirim... Başka nasıl bir nitelemede bulunabilirim ki! Ayrımı yapabilmeliyim... Yoksa Mevlana, Rahibe Teresa, Nelson Mandela ile Hitler yada Firavun'u ayırt edemezdim...

Yaratılan her canlının önünde eğildiği insan, unutmamak gerek ki, kendisini yaratan Allah'ı bile dinlemedi... Ona bile başkaldırdı... İnsan melek değil... İnsan düşmüş bir varlık!

Tabii bunlar benim düşüncelerim. Tamamen yanlış da olabilirler... Belki de kimyam göktaşlarının çekim gücü altına girdi... Kim bilir! İnsanız işte...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    hitlerden bahsediyorsun tamam.yanlız hitler birgün dünyanın başına bela olacak milleti önceden sezmişdi.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Kim kimi önceden ya da sonradan görmüş olsun fark etmez... O çok kötü bir yaratıktı... Sanırım onun yaptıklarını hiçbir inanç da savunmaz. Benim dilim de ona insan demeye el vermez.

Zafer bir şey sormak istiyorum sana. Cevap vermeyebilirsin ama. Anti semitik misin?

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Kim kimi önceden ya da sonradan görmüş olsun fark etmez... O çok kötü bir yaratıktı... Sanırım onun yaptıklarını hiçbir inanç da savunmaz. Benim dilim de ona insan demeye el vermez.

Zafer bir şey sormak istiyorum sana. Cevap vermeyebilirsin ama. Anti semitik misin?
    yok antisempatik değilim ben bütün insanlığı severim rengi dili ırkı asla gözetmem ben herkesi sevildiğim kadar severim ama düşmanımlada kirva olmam.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Yaxşı indi başa düşdüm. Sağolasın.

Yer imleri