7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Türkiyede yaşayan bir ermeninin türkler hakkında yazdığıyazı

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE

Türkiyede yaşayan bir ermeninin türkler hakkında yazdığıyazı

türkiyede yaşayan bir ermeninin türkler hakkında ermeni sitesine yazdığı yazıyı
    başka bir sitede buldum
    Yorum Sizin .. .

Turkler bunu asla kabul etmezler cunku onlar ataturkun uydurdugu soylu turkler masalına inanirlar. Turkler kimsenin adam yerine bile koymadigi daglarda yasayan soysuz barbar bir kavimdir, orta asyadan kacmislardir cunku cinlilerden korkmuslardir, dolayisiyla korkakliklari da genetiktir. Turkiyeyi amerika ve israil yonetir, onlar yillarca amerikanin gonderdigi paralarla ayakta durmuslardir. Bir turk para icin her turlu adiligi yapmaya musaittir. Turkler inanilmaz derecede cahildir. Cogu omrunde eline kitap almis degildir. Turkler okumaz, arastirmaz, onlar sadece televizyon izlerler ve televizyon ne derse ona inanirlar. Politikacilari sadece ulkeyi soyarlar, ulkelerinin her kosesinde rusvet ve yolsuzluk vardir. Tum turk ticaret adamlari vergi kacirir. Egitim sistemleri berbattir, her sene yuzbinlerce,milyonlarca ogrenci universiteye gitmek ister ama gidemez, saglik sistemleri berbattir, milyonlarca insan doktor kuyrugunda olur, emeklisine, iscisine memuruna cok az para ve deger verirler, turkler izledikleri "kurtlar vadisi" gibi pembe dizileri ve o dizilerdeki kahramanlari gercek sanirlar, kafalarina kuduz kopeklere yapildigi gibi cuval geciren amerikan askerlerinden polat alemdar isimli bir soytari dizi kahramaninin intikamlarini aldigini zannederler. Turkler insan hayatina asla onem vermezler, hukuka saygilari ve inanclari yoktur, ulkede alt kademe askerler bile profesorden daha yuksek maas alirlar, turklerin diger milletlere ve dinlere hic saygilari yoktur, musluman olmayan herkese gavur derler ve kotu davranirlar, kendilerine ozgu kulturleri bile yoktur, turkler cok dedikoducu bir halktir, insanlarin arkasindan konusmaya bayilirlar, namus kavramlari sadece bacak arasindadir. Kisacasi turkler dunyanin en asagilik milletidir!!! afganistan iraq ve irandan sonra sira turkiye cumhuriyetine gelecek. Amerika birlesik devletleri bu hasta devleti de bitirecek...

Member
    Yer
    istanbul
    askerlerın aldıgı parayla ya da polıtıkayla ılgılı soylenenlerın bır kısmı dogru.
    ama dıger asagılık seylerı soylemeye nasıl cesaret etmıs hayret dogrusu.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Bence kurgu bir yazıya benziyor... Yani sanki birileri özellikle yazıp yayılsın diye internet ortamına atmış gibi... Bu tür yazıları çok da kaale almamak gerekiyor... Ya da düşünmek gerekiyor, belki de Türkiyedeki ermenilerin durumunu zorlaştırmak için yazılmış kışkırtıcı bir yazı olabilir. Milleti galyana getirmek adına zaman zaman değişik milletler için dünyanın her yanında bu tür abuk sabuk yazılar kullananlar (yazıp yayanlar) çıkıyor. Amaç kıvılcım yaratmak, nefreti körüklemek!

Bu yazının kaynağını araştırmak isterim ben. Gerekirse ermeni sitesinde yazılanları orijinalinden çevirtmek isterim. Linki kimse biliyor mu?

Teşekkürler
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Moderlər
    Yer
    Bakı
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Bence kurgu bir yazıya benziyor... Yani sanki birileri özellikle yazıp yayılsın diye internet ortamına atmış gibi... Bu tür yazıları çok da kaale almamak gerekiyor... Ya da düşünmek gerekiyor, belki de Türkiyedeki ermenilerin durumunu zorlaştırmak için yazılmış kışkırtıcı bir yazı olabilir. Milleti galyana getirmek adına zaman zaman değişik milletler için dünyanın her yanında bu tür abuk sabuk yazılar kullananlar (yazıp yayanlar) çıkıyor. Amaç kıvılcım yaratmak, nefreti körüklemek!

Bu yazının kaynağını araştırmak isterim ben. Gerekirse ermeni sitesinde yazılanları orijinalinden çevirtmek isterim. Linki kimse biliyor mu?

Teşekkürler
    bencede bu yazıyı bir ermeni den çok başka birileri kışkırtmak amaçlı yazmış.
    belki yazabilir ama son 2 cümle başka birilerinin parmağının olduğunu gösteriyor.
    iran şu anada ermenistanın en iyi dostlarından biri.
    Mesafler mi aşkı uzaklaştırır ,aşk mı mesafeleri yakınlaştırır,Uzayan yollar,kanayan sevdalar,ne kadar aşkı yansıtır,Sevmekten uslanmayan gönülmüdür.Uslanmayan sevdamıdır.Ey arsız sevda,yoluna gül dökülesi,İşte geldin yakınımdasın,Bir seslensem el uzatırmısın?

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı

Teşekkürler
    valla bende tesadüfen buldum bi sitede alıntıdır diyordu.
    bende sizinle paylaşmak istedim çok kızdım bu yazıya çünkü
    hem türkiyenin ekmeğini yiyip hemde böyle alçakça şeyler
    yazılmasına.bence doğru olma ihtimalide yüksek çünkü benim
    tanıdığım daha doğrusu burda yaşayan ermenilerde var ve
    bizden nefret ettikleri her hallerinden belli oluyor.gerçek olma
    ihtimali hiçte düşük değil bence.

Azeri.net Sevdalısı
    Ben yazının kurgu oldugunu düşünmüyorum.Türkiyeyi sevmeyen herkezin yazabilecegi kadar basit bir yazı olmuş.o sevmesin biz seviyoruz beyenmiyorsa çekip gider

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Kurgu derken... ermeni birinin yazmış oldugu görüntüsü görüntüsü verilmiş, ama başka birileri tarafından yazılmış bir yazı anlamını taşıyor. Bu yazıyı bir ermeni yazsaydı, kullanacağı dil ve değineceği konular çok daha farklı olurdu. Neyse... bu bir nefret yazısı... ve hoş bir yazı değil...

Son bir şey... yazı incelendiğinde Türkiye'de (özeliikle internet dünyasında) çoğunun yaptığı (artık neredeyse standart hale gelen) dilin kötü kullanımına ilişkin bütün kötü ve yanlış belirtiler görülüyor. Bu yazı çeviri mi yoksa özgün şekli mi bilemem, ama söyleyebileceğim şu ki, yazıyı yazanın da ya da (varsa) çevirenin de mutlaka biraz dilbilgisi ve yazım kuralları konusunda eğitimden geçmesi gerektiği. Eğitimden geçemiyorsa, en azından yüksek sesle kitap okuması. Böylelikle öncelikle Türkçeyi öğrenmiş olur. Dilini daha doğru dürüst kullanamayan birinin 'büyük boyutlu' konulara el atması, en azından benim nazarımda biraz 'eğreti' duruyor!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Yer imleri