2 sonuçtan 1 ile 2 arası

08502200235

Senior Member

08502200235

Arkadaşlar 08502200235 hangi firmanın kullandığı numara bilen varmı?

Junior Member

Re: 08502200235

bu numara 2-3 gündür beni de arıyor. geri aradım telefon çekmiyor ses tonu geliyor. internetten baktım
    1. ihtimal: almanyada bi yere kayıtlı numara..
    2. ihtimal : Türkiye'de yeni verilmeye başlayan 0850 alan kodu göçebe (nomadik) numaralar için kullanılıyor. Bu tür numaralara aynı zamanda sanal numara, veya telekom jargonunda DID numarası da deniyor.

Bu numaralar belli bir coğrafi adrese ait değildir. Numara sahibi numarayı istediği yerden kullanabilir.

Bu numaralar genellikle IP / VOIP tabanlı hizmet veren operatörler tarafından verilmektedir. Ve bu numaralar normal telefonlardan aranabilmektedir.

Bu numaralar, numarayı işleten operatörler tarafından, numara sahibinin istediği bir telefona yönlendirilebilirler. Veya, numara sahibi, kendi operatöründen bir cihaz almış ise, gelen telefonlar o cihazda sonlandırılır.

Akıltel, 50 ülkede sanal numaralar dağıtmaktadır. Bu ülkeler arasında, 0850 alan kodlu sanal numaraların tahsis edildiği Türkiye'de vardır.

Bu numaralar istenilen bir telefona yönlendirilebildiği için, Akıltel müşterileri, numaralarını herhangi bir Türkiye veya Yurt Dışı numaraya yönlendirebilirler. Hatta, müşterilerimiz, kendi sabit veya GSM telefonlarını da bu numaraya yönlendirmeleri durumunda, normal telefonlarını yurt dışındaki bir telefondanda (Akıltel tarifesi ile) çalacak şekilde ayarlayabilirler.

Yer imleri