7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Azerbaycan'dan Türkiye'ye şok!

Senior Member
    Yer
    ..ciτy οf aηgεŁ`ś śyмiяa..

Azerbaycan'dan Türkiye'ye şok!

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki vizenin kalkması beklenirken, Bakü'den şoke eden bir uygulama haberi geldi.

Türkiye ile kardeş ülke Azerbaycan arasında ipleri koparacak şoke eden bir gelişme yaşanıyor.

İnternethaber'in haberine göre; Azerbaycan havaalanında vize uygulamasını kaldırdı. Bağımsız Devlet Topluluğu'ndaki ülkelerine ayrıcalık devam edecek. Türkiye ise kapsam dışı bırakıldı.

Türkiye, Azerbaycan ile vizeleri kaldırmaya hazırlanırken Bakü'den gelen haber Ankara'da büyük şaşkınlık yarattı.

Azerbaycan, havaalanında vize uygulamasını sonlandırdı. Türkiye'de bu kapsama alındı ve bu ülkeye girmek isteyenlere artık Azerbaycan havaalanlarında vize sağlanmayacak.

Azerbaycan'a gitmek isteyenler ülkelerindeki büyükelçiliklere vize başvurusunda bulunacaklar.

VİZE KOLAYLIĞI BİTTİ

Türkiye'den gidenler bugüne kadar havaalanında vize alarak Azerbaycan'a girebiliyorlardı.

Azerbaycan 15 Ekim 2010 tarihi itibariyle bu uygulamaya son verdiğini duyurdu.

BÜTÜN DÜNYADA BÖYLE

Azerbaycan'a girişte havaalanında vize uygulamasının kaldırıldığı Azerbaycan sitelerinde yer aldı. Azerbaycan Dişişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Elhan Poluhov, Azeri sitelerine verdiği demeçte alınan kararı doğruladı.

Poluhov, "Bütün dünya ülkelerindeki uygulamanın böyle olduğunu, havaalanında vize almanın mümkün olmadığını" söyledi.

TÜRKİYE'YE AYRICALIK YOK AMA BAĞIMSIZ DEVLETLER TOPLULUĞU'NA ÜYE ÜLKELERE VAR...

Dışişleri sözcüsü Poluhov havaalanında vize uygulamasından "Müstakil Devletler Birliği"ne (Bağımsız Devletler Topluluğu) üye ülkelerin faydalanmaya devam edeceklerini söyledi.

Azerbaycan Dışişleri sözcüsünün MDB dediği Bağımsız Devlet Topluluğu'na üye ülkeler şunlar: Beyaz Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Rusya Federasyonu ve Ukrayna ANKARA'YA SOĞUK DUŞ Kardeş ülke Azerbaycan bu ülkelere ayrıcalıklı vize uygulamasını sürdürme kararı alırken, Türkiye'yi listeye dahil etmedi. Bu haberde Ankara'da soğuk duş etkisi yaptı.

AZERBAYCAN'A GİDECEKLER DİKKAT!

Türkiye'den vize almadan Azerbaycan'a gidenler bugün ülkeye girişte şoke eden bu uygulamayla karşı karşıya kalacaklar. Cuma gününden beri uygulamanın yürürlükte olduğu söyleniyor.

Gürcistan'dan vize almadan Azerbaycan'a giden bir grup havaalanından geri çevrildi.

Bağımsız Devlet Topluluğuna üye ülkeler dışındakiler için havaalanında vize kolaylığı kaldırıldığı için bu ülkeye giden Türk vatandaşları da havaalanından geri çevrilecekler.

Ateş halindeki acı yavaş yavaş içimde kor haline geliyor soguyor belki de kaskatı donuyor ama anılar özlem buram buram hasret.

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Re: Azerbaycan'dan Türkiye'ye şok!

bu olay gerçek ise üzücü üzüldüm..

Ateş halindeki acı yavaş yavaş içimde kor haline geliyor soguyor belki de kaskatı donuyor ama anılar özlem buram buram hasret.

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Türkiyenin Bakü Büyükelçiliği bu durumla ilgili açıklama yapmış. Türkiye vatandaşları bu uygulamadan muafmış. Havalanında vize alabilirler.
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Senior Member
    Yer

bilgi için teşekkürler
    üzüldüm çünkü ben seviyorum kardeşlerimizi onlarla aramızda sorunlar olsun istemiyorum inşallah böyle sorunlar aşınılır düşmanlık olmaz iki kardeş devlet arasında sonuçta aynı kanı ve aynı dili paylaşıyoruz hatta aynı yürekleri çok üzülürüm

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

bilgi için teşekkürler
    üzüldüm çünkü ben seviyorum kardeşlerimizi onlarla aramızda sorunlar olsun istemiyorum inşallah böyle sorunlar aşınılır düşmanlık olmaz iki kardeş devlet arasında sonuçta aynı kanı ve aynı dili paylaşıyoruz hatta aynı yürekleri çok üzülürüm

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye

aradan zaman geçti şu an durum ne acaba merak ettimm
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Bu haber yalan haber. Azerbaycan hiçbir zaman Türkiyeye havaalanında vize uygulamasını kaldırmadı. Şu an da devam ediyor.
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Yer imleri