Sayfa 1/8 123 ... SonSon
71 sonuçtan 1 ile 10 arası

ToLga Tabu FuncLup

Senior Member
    Yer
    ..ciτy οf aηgεŁ`ś śyмiяa..

ToLga Tabu FuncLup

22 şubat 1981… Filiz TABU kucağındaki yeşil gözlü bebeğe bakıp; “ömrüm” diyerek ağlıyordu… İstanbul Doğumlu olan *TABU*, 12 yaşında yaptığı ilk bestesinde “deli gönül sen ağlama” diyordu… Belki hüzünlü, isyan kokan eserlerin ilk tohumlarıydı bu.. 8 yaşında gitar, 10 yaşında piyano dersleri almaya başladı. Aynı zamanda gitar öğrenimi şan dersleriyle de birleşince yoğun tempo küçük yaşında tanıştığı bir hayat tarzı oldu TABU’nun. Ve yıllar sonra diyordu ki: belki de saklambaç oynamalıydım parmaklarıma kan oturana kadar gitar çalmak yerine, belki de dokuztaş oynamalıydım piyanonun notalarını ezberleyeceğime… Ama mutluydum ben öyle, gitarımla ve yazdıklarımla çocuk koksamda birgün büyüyecektim”… Babasının isteği üzerine turizm otelcilik okudu, staj zamanında da turizm yerine müzik oldu hayatında. Çünkü ilk sahnesini staj yaptığı otelde aldı… Üniversite bittiğinde de sahne almaya devam etti istanbulda. Birçok sanatçı onun bestelediği şarkıları söylerken biz ondan habersizdik belki de…Ve biz onu erkek kardeşinin internette duyulmasına vesile olduğu “BİR DİLEK TUTTUM” adlı eseriyle tanıdık. Duymayan bilmeyen kalmadı bu parçayı, daha o parçanın tadına doyamamışken “BİLSEYDİM” dedi, “AŞKIN ÖLÜM KOKUYOR” , “GADDAR” , “GURURUMDAN” , “SAHTEKAR BİR KALPLE YAŞANMAZ” diyordu… İsyanımıza ortak oldu, ve beklenmedik bir anda kalbimizde ve yakın arkadaşı Enis’in seslendireceği “KAHROLSUN SEVDA” verdiği son eserler oldu. Çünkü artık TABU vaktinin geldiğini düşünüyor bizler gibi

Tolga Tabu Röpörtaj

1)TOLGACIM AVCILAR LARA’DA VE KADIKOY KEYF-I HANEDE SAHNE ALIYORSUN.BU SENI YENI INSANLARIN DINLEMESINE NEDEN OLUYOR,GELEN DINLEYICILERDEN MEMNUNMUSUN,GENELDE NE TUR TEPKILER ALIYORSUN?
    Cevap : AVCILAR LARA'NIN BENDE YERİ AYRI, SİZLERLE TANIŞMAMA VESİLE OLAN YER OLMASI BAKIMINDAN... ZATEN O MEKANA GELENLER TABU'NUN OLDUĞUNU BİLEREK GELİYORLAR... KADIKÖY HENÜZ YENİ, BİLENLER SEVENLER TABİ Kİ HER DAİM YANIMDA... TANIMAYANLARIN YA DA İLK KEZ DİNLEYENLERİN YAKLAŞIMLARI HUZUR DOLU. KİMİLERİNE GÖRE KADIKÖY'E ARMAĞANIM BEN, KİMİLERİNE GÖRE SADECE BESTEKAR... ÖYLE YA DA BÖYLE NE FARKEDER, BİR GÜN HERKES TABUCU OLACAK DİYE BİR AMAÇ PEŞİNDE DEĞİLİZ... AMA YİNE DE TEPKİLER GÜZEL..
    2)BESTELERIN GERCEKTEN DILLERE DESTAN,BU GUZEL BESTELERINI HERHANGI BIR SANATCIYLA PAYLASTINMI,YADA PAYLASMAYI DUSUNUYORMUSUN ?
    Cevap : BU İŞİN TUNA TABU ORTAYA ÇIKMADAN ÖNCESİ DE VAR. SİZLERİN BİLMEDİĞİ BİR GEÇMİŞ.. BİZLER ZATEN BU İŞİN İÇİNDEYDİK, SİZLERSE TABU SOYADINDAN HABERSİZ TV KÜLTÜRLÜ ŞARKICILARIN SESLERİNDEN DİNLEDİNİZ BAZI BESTELERİMİZİ... VE İNANIN UZUN SÜRE DİLİNİZDEN DÜŞMEYEN PARÇALARDI İMZALARIMIZ... SON ZAMANLARDA BESTE ALIŞVERİŞİ YAPMIYORUM, BU DA BENİM TERCİHİM...
    3)SERDAR GITAR VE ERTUGRUL ABI ILE YENI PROJELERINIZ VARMI?
    Cevap : SERDAR SEVİNÇ VE ERTUĞRUL SAĞLAM... GERÇEKTEN BULUNMASI ZOR DOSTLAR, BULUNMASI ZOR SAHNE ÜSTADLARI... İKİSİNE DE SAYGILAR... SERDAR SEVİNÇ BU ARA STÜDYODA "BİR RESMİN BİLE YOK" ADLI PARÇAMIZIN KAYITLARINDA... BİTMEK ÜZERE VE ARDINDAN KLİP ÇEKİLECEK. ŞARKININ ŞİİR KISMINI YİNE BENDEN DUYACAKSINIZ.. VE KLİPTE DE BELKİ GÖRÜRSÜNÜZ BELLİ Mİ OLUR..
    4)TOLGACIM BAZI YAYIN ORGANLARINDAN SANA TELEVIZYONA CIKMA TEKLIFLERI GELIYO,BUNLARI NEZAMAN DEGERLENDIRMEYI DUSUNUYORSUN…NEZAMAN TAM ANLAMIYLA TURKIYENIN TAM KARSISINA CIKICAKSIN……??
    Cevap : BU SORU ARTIK O KADAR ÇOK KARŞIMA ÇIKIYOR Kİ... VE BEN BUNA ANLAM VEREMİYORUM, BENİ ÇAĞIRMAYAN TV KURULUŞU KALMADI SANIRIM, HATTA BAZILARI EVİMDEKİ TV'DE BİLE KANAL OLARAK YOK. AMA BEN HERZAMAN AYNI ŞEYİ SÖYLEDİM ISRARLA DA SÖYLEYECEĞİM... BİZLER BU İŞİ PARA PUL İÇİN YAPSAYDIK BENİ ÇOKTAAAN BİRÇOK TV DE GÖRÜR VE BESTELERİMİZDEKİ KELİMELERİN ANLAMLARINI YİTİRMESİNE SEYİRCİ KALIRDINIZ.. EĞER BU DAHA GÜZELSE TAMAM, BEN SİZLERİ BU KONUDA DA KIRMAYACAĞIM... BUGÜN SADECE SIRADAN BİRGÜNKEN, YARININ NE GETİRECEĞİ BELLİ OLMAZ... ÖNCELERİ SADECE BİR DİLEK TUTTUM VARDI, HERYER HERKES BU ŞARKIYA KİTLENDİ... DAHA SONRA PAYLAŞIMLAR DEVAM ETTİKÇE HER ŞARKI ÇIKIŞ PARÇASI OLDU... SONRASINDA ARTIK BİR TABU GERÇEĞİ VARDI. SİTELER KURULDU ADIMIZA, SAYFALAR AÇILDI, TELEFONLARA BİLE MELODİYDİ ASLINDA KAN KUSAN HER CÜMLEM.. BAZI SAHTEKARLAR YÜZÜNDEN TEK ÇATI AMAÇLI SİTEMİZ AÇILDI... FAKAT İNSAN EVLADI DOYUMSUZDUR, KONSERLER BAŞLADI İSTANBULDA... YETMEDİ İSTANBUL DIŞI DEVAM... SAHNE ALINAN MEKANLAR DA CİLASI OLDU... ŞİMDİ TV DE GÖRMEK ŞART MI SİZCE? BİZ BU KADAR İMKANSIZI BAŞARMIŞKEN, BENİ TV DE GÖRMEK NE DERECE TATMİN BİLEMİYORUM... KELİMELERİM YANLIŞ ANLAŞILMASIN SAKIN... İMA YAKINMA DEĞİL CÜMLELERİM... SADECE MERAK... ÇOĞUNUZ KARDEŞİM, ÇOĞUNUZ DOSTUM, DEĞER VERDİĞİMSİNİZ... AMA ŞU GERÇEĞİ UNUTMAYIN:

HERKES TABU DİNLEMEYİ KALDIRAMAZ!
    5)BANA COK SAYIDA MSJLAR GELIYOR..TOLGA TABU ANTALYADA-BURSADA-ANTEPTE-ANKARADA VS ULKENIN BI COK YERINDE KONSERE GELICEKMI VS
    SIMDILIK KAFANDA BOYLE BIR DUSUNCE VARMI…..VARSA EN YAKIN TARIH NEZAMAN VE NERESI…..?
    Cevap : ÖNCELİKLE TÜM DİNLEYİCİLERE DOSTLARA SEVGİLER... ŞU AN İÇİN RAMAZAN SÜRECİNİ ATLATMAYI BEKLİYORUZ... SONRASINDA İLK KONSER BURSA'DA OLACAK... SİTEMİZDEN GEREKLİ DUYURULAR YAPILACAK...
    6)NUMBER ONE TV DE HAFTANIN EN COK TIKLANAN KLIPLERI ARASINDA ILK SIRALARDA BIR DILEK TUTTUMLA ZIRVEDESIN…ANCAK BIR DILEK TUTTUM SARKISI CALARKEN TUNA TABUNUN RESIMLERI DÖNUYO EKRANLARDA…BUNUNLA ILGILI NELER SOYLEMEK ISTERSIN CANIM?
    Cevap : SİTEMİZİN TAKİPÇİLERİ DE BİLİYOR Kİ BESTELERİN TARAFINIZDAN DİNLENMESİ SADECE TUNA TABU'YLA ALAKALI... EĞER DEĞERLİ TUNA TABU BU ALEME SUNMASAYDI BU ŞARKILARI HERBİRİMİZ BİRBİRİMİZDEN HABERSİZ OLACAKTIK... AÇIKÇASI BEN BAHSEDİLEN KLİBİ İZLEMEDİM, FAKAT TV'DE DÖNÜYORSA SEBEBİ NE BEN NE DE TUNA... SEBEBİ SİZSİNİZ...
    8)SON OLARAK ISTANBUL KONSERI YAKINMI BEKLEYENLER ICIN NELER SOYLEMEK ISTERSIN
    Cevap : ÖNCELİKLE BURSALI DOSTLARIMIZA VERİLMİŞ SÖZÜMÜZ VAR... SONRASINDA İSTANBUL KONSERLERİ DEVAM EDECEKTİR... YEPYENİ BESTELER VE ESERLERLE... ARAMIZA YENİ KATILAN ARKADAŞLARIMIZLA... BELLİ BİR SÜRE DAHA BURALARDAYIZ sevgiyle kalın;
    ama kölesi olmayın...

Not:
    Resmi Web Sitesi:
    [

Ateş halindeki acı yavaş yavaş içimde kor haline geliyor soguyor belki de kaskatı donuyor ama anılar özlem buram buram hasret.

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Re: ToLga Tabu FuncLup

HER TÜRLÜ İLETİŞİM, KONSER ve SAHNE KONULARINDA YARDIM: 0542 373 11 02 - 0542 332 31 81
    BURAK GÜRMAN (manager)
    -------------------------------------
    HER PAZARTESİ ÇARŞAMBA CUMA B.ÇEKMECE FATİH OBASI 21:00---- PAZAR TAKSİM MEKTUP 17:00

Ateş halindeki acı yavaş yavaş içimde kor haline geliyor soguyor belki de kaskatı donuyor ama anılar özlem buram buram hasret.

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

ÇaMuR.... | Tuna Tabu

Köreldi tüm hayat uçlarım
    Bilendikçe Hayata.
    Söbelendim Saklandığım Köşede
    Yakalayan Dı Beni Terkeden.

Seferlere cıktım cocukluğumla
    Arkamda Kalan Son umudumla
    Dönüp bakarken yarınlara
    Dünlerimdi beni söbeleyen.

Kör Ebelere Tutundum
    Dilime Vurdum Halk Zincirini
    Yazılarım;Yazamadıklarım Kadar Okundu
    16 yaşındaydım.

17 Yaşıma Bastığımda Tanıdım Dumanı
    Cakmakları Arkadaslarım Tutardı
    İcime Cektim Dost Zehirini
    Dostluktan Vazgecmem Gerekirdi.

Elinde yazıldım kaderin
    Silgisi; Alın yazısı
    Lisedeydim Ögretmenlerin Hayvan Nidalarında
    Defterimdi Benim Bestelerim.

Bıyığım yeni terlerken hayata;
    Bir Kız vardı Herhangi Bi Sokak Arasında
    Bir Genc Onu Bekler,O Onu Sevmeyeni Gözler
    Onsekizindeydim Faziletinizden Soğuduğumda.

Gözyasımdı Beni İlk Kıran ve Benden Akan
    Anlamsızlıklardı Adım Adım Senelerimi Yavaşlatan
    Hic Tutamadıgım Mikrofonda Bulmuştum
    O Hic Duymadığım Mutluluk Notalarını

Gökkuşagının Tek Renkle Sevişmesini Gördüm
    Ve Onca İnsanın Aldanışlarına;Hic Göremedigi Renk Diyarlarında
    Büyüdükce Şahadet ettim Yanlızlığıma
    Tam İsabettim,Mutsuzlugun Hedef Yoluna

Yaralandıkca Yürümeyi
    Vuruldukca Koşmayı
    Konuşuldukca Susmayı
    Sevildikce Yazmayı Ögrendim.

Sözlerimin Yeni Bitme Saclarını,Kalemimle Tararken
    Siz Okudunuz...
    Tek Basına Yürürken Bu Yuvarlak Düzende
    Siz Okundunuz.

Özgürlüğümü Zincirleyin Şimdi
    Bal Sürün Müebbet Hapislerime
    Dilimi Acı Biberlerle Tatlandırın
    Susturun Beni;Ruhumun İntiharlarında
    Siz;Sizden Kacacak Kadar Benmisiniz?

Haydi Bir Yumrukta Siz Atın Sol Tarafımdaki Gamze Cukuruna
    Nefretinizle Doldurun.
    Siz;Aynaya Bakıp Kendinizi Görecek Kadar
    Körmüsünüz...

Ögretmenlerim Okusunlar Simdi
    Hani Senden Adam Olmaz Seni Gidi Zibidi...
    Üniformayı Giyen 16 sındaki Cocuk Adam İken
    Elinde Cetvel Tutan Sıfatsızlardan;Utanmadan Ders Almamışlığın Eseriyim Ben.
    Kırın Kalemimi.

Sahte Arkadaslıkların Militan Duman Altlı Ortamları
    Rüküj Aşkların Bol Makyajlı Kahramanları
    Tanımadıklarına Bacak Acan Kefensiz İnsanoğulları
    Duyun Sesimi
    Nefsim;Yüzünüze Tükürüyor.

Duyarken Sağır
    Görürken Kör
    Koşarken Topal
    Konusurken Dilsizken Ben 20 Yasındaydım...

Namusdu Nefsin Adı
    Ahlaktı Rabbin Aslı
    Aşktı İnsanın Dalı
    Siz Ne cabuk Tanımadığınız Carsaflarda Harmanlandınız?
    Duyun Sesimi;
    Sizi Tanıdığımda 21 yasındaydım...

Kafam İyi
    Ruhum Hallice
    Tribalim Belkide
    Az Birazda Adam Olmaz Serseri
    Ama Sizden Değil Asla;
    Affola...

Özgür Bir Kuştu Ucan Vefa
    Onu Vurandı Adem Sapanıyla
    Camurdan Gelendik ,Camura Basmaktan Kacarken Marka Ayakkabıyla
    İnsanoğluydu İcinde Boku Taşıyan
    Kibir Kimeydi Nedendi Hic Sormadan.
    Koşun Kendi Yolunuzda.

Sizden Sıkıldıgımda Tam Bugünümdeydim.
    alıntıdır

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

PaRonaya

........ O'nu dün görmüştüm...Tüm şeffaf sogukluğu ile bakıyordu gözlerimin icine...birseyler söylemek ister gibiydi...susmuştum.bir adım daha yaklaştı yatagımın kıytı köşesine.ürkmüştüm...korkularımı burnumdan solarken daha bi anlamlı bakmaya başlamıştı...Birseyler sormamı bekler gibiydi...Kalbimin ritimleri daha yakından duyulmaya başladıgı anda bir adım daha attı...Dudagıma dogru süzülen cesaretimle;

- Kimsin?

- Bu soruyu benim sormam gerek,Durmadan Beni Çağıran Sensin.Ama Asıl Önemli Olan,O soruyu Kendine Soramaman Olmalı.

Korkularım iyice artmış ve odamdaki bu yabancının beni tanıdıgına inanmaya baslamıştım daha ilk cümlesinde.Gecenin odaya verdiği zifiri karanlıgın etkisiyle göz bebeklerimde daha büyük gözüküyordu;karşımda oturan yansıması.Sadece beyaz göz bebekleriyle gözlerime sabitlenip baktıgını görebiliyordum...Kendimi Toparlayıp,tekrar sordum;

- Kimsin?

- Senin Unuttuğunu sandığın,hatırlamaktan kaçtığın.oysa deli gibi özlediğinim.

- Beni tanıyormusun?

- Senin Beni Tanıdığından Hallice.Korkmana gerek yok,sorularının cevapları icin buradayım.

- Ne sorusu?

- Hala cevaplarını aradıgın sorular.Hani şu durmadan;hayatı anlamaya calıştığın zırvalıklar.

- Zırvalık mı...

- Zırvalık.Hayatı Anlayamazsın,kısır bir döngüdür.Cocukken oynadıgın renkli misketler gibi,ici renkli ama ucuz.Büyüdükce dahada zırvalık boyutuna gelir.Pek cekilesi dert değildir ama cekersin.Sokakta Binlerce insan görürsün,ama onlardan farklı oldugunu düşünürsün.Sen Tanrı'ya Dua ettiginde kabul edilmesini beklersin,Tanrı O binlerce İnsanın Dua'larıyla boğuşur.Ama Sen Yinede Sesinin duyuldugunu zannedersin.Zırvalık.

- Ya mutluluk?

- Saydam...Somut olan mutsuzluktur.Zaten insanlarında en büyük hatası mutsuzluktan kacmaktır.

- Neden??

- Mutsuz İnsan büyür,mutlu insan yerinde sayar.mutsuz insan sebepler arar,savaşmayı ögrenir.Mutlu olan ise mutlu olduğu sebepleri bir çırpıda aldatabilir.Nankörlüğe gebedir mutluluk,Mutsuzluk Değil.

- Ya Aşk?

- Bir körün;senden daha fazla şeyler gördügüne inandıgın an.

- Nasıl?

- İnsanoğlu o illete kapıldığında;görmesi gereken cogu seyi görmez.Baktıkların degil,hayal ettiklerin önemlidir o an.Gördüklerin değil,duyduğun şeyleri görürsün.gözlerin senden bağımsızdır,yüregin görür.Kendini aldatmaya başladığın zamanda saklı,aşkın anlamı.Başı Sonu olmayan;insan kalbinin yazacağı tek romanın adı.Aşk.

- Öyle ise neden aldatıyorlar...

- Adı Üstünde İnsanoğlu.Oldum Olası Elmanın Şehvetinden Kacamadılar.

- Ya ölüm?

- Çeşit Çeşit...

- Anlamadım?

- Ölümden korkmak Tanrı'yı En fazla inciten günahtır.Asıl önemli olan ölüm değil;yaşamanın sebebi.mutsuzluktan cıkarabildiğin ders ve mutluluktan aldığın haz.

- Peki Gercekten Tanrı Varmı...

- Sen varsan o niye olmasın.

- Ya huzur?Ne zaman Huzuru bulacagım...

- Düşüp kanadığında,gülüp yaşadığında.Kendi icindeki kahramanı yaratman gerek en başta,ve o kahramana görevler verebilmek,önünde düşene gülmemek ama hic acımadan sırasını alabilmek,en önemlisi kendine olan saygını kaybetmemen gerek.

- Tekrar soracagım;Sen kimsin?

- Bunun bir önemi yok...Önemli olan senin bu uykundan uyanman,hayatın yaşanası kısımları oldugunu anlaman.ve mutsuzlugun cokta boktan birsey olmadıgını kavraman.Mutsuz olmaktan korkarsan;mutlu olmayı kaldıramazsın.Silkelen.karanlıktan kork ama ışığı söndür,aldatılmaktan kork ama aldatmaktan kaçmasını bil,huzuru bekle ama o hayalin kölesi olma...Büyüdüğünü göreceksin zamanla;icinde yetişen tüm hayat tohumlarının.Evet başarabilirim diyebildiğin gün;bu soruları sormaktan vazgececeksin bana.

- Yani Tekrar mı geleceksin??

Bir anda susmuştu...Karanlık onu görmeme engel oluyordu...Günün dogmasına cok az bir vakit kala gözlerini gözlerimden cekti,sol tarafındaki gamzesini görebiliyordum,tanıdık gelmişti...icimdeki ürperti kat kat fazlalaştıkca yorgana daha sıkı sarılıyordum...Ve gün doğmuştu,sanki bir anda o güneş batıdan doğmuştu gözlerim netlikle onu görebiliyordu.Yaşadığım sersemlik ve aldıgım tanıdık cevaplar...

Onu cok net görüyordum....BENDİM...delirmek üzereydim,karsımda benim yansımam duruyordu...Tebessüm ederek kayboldu...Korku icimde ,korku kanımda,korku tüm hücrelerimde dolaşırken nefeslerimi ayarlamaya calısıyordum...

Anlamıştım...Duymam gereken cevaplar,bilmem gereken gerceklerin acı tatları ve icinde bulundugum mutsuzluk...Mutsuzluğumdan memnundum artık,oda bana aitti,benimdi.Sahip cıkmalıydım...

Gördüklerimi Hikaye Olarak Yazacagım...
    Peki Ya gercekse??
    Odanızın ve Yüreginizin Karanlığından Korkun
    Yarın Hikaye Yazmak Zorunda Kalabilirsiniz...

Tuna Tabu. 29.08.2009
    alıntıdır

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Kardeşi Tuna Tabu

not
    TUNA TABU ve TOLGA TABU Öz Kardeştir...Sarkıları söyleyense Tolga Tabu'dur.

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Ankara Yandı Aşkımıza... [Şarkı sözü]

Ne duyuldu ne de görüldü..
    Böyle bir sevda inan
    Akıl almaz sana olan aşkım
    İnan içime sığmaz..

Git artık dediğinde dünyam durdu
    O şehri terkederken güllerim soldu
    Almadım haberini seneler oldu
    Bil ki hala sebebimsin..

Hatırla..
    Ankara yandı aşkımıza
    Hatırla..
    Birtanem yeminleri hatırla
    Hani demiştik ya o şehrin ortasında
    Ayrılık ölüm olsun
    Ölmek helalim olsun..

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Yorgunum Şarkı sözü
    Yorgunum yaŞlanmis çinar gibi yorgunum
    yillanmiŞ Şarap gibi yorgunum kalmadi gururum gözü yaŞli umudum
    Vurgunum yalanci bir esmere vurgunum,
    bilmem onun neyine tutkunum isyanim belki sonum belki tek umudum

Harcadim gözyaŞlarimi hiç korkmadan usanmadan
    bitirdim gençligimi sen bilmeden sen sormadan
    Sen ne yaptin söyle bana ne yaptin ki aŞk ugrunua
    yillari yikmaktan baŞka sen ne yaptin söyle bana
    sen ne yaptin söyle bana

Yeter.. yeter artik çektigim bu dertler
    bu nasil aŞk boyle nasil kader
    sevgin zulummüŞ iŞkenceymiŞ meger.

sevgin zulummüŞ iŞkenceymiŞ meger

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Senior Member
    Yer

Bir Dilek tuttum Şarkı sözü
    Bir diLek tuttum gönüL bağımda
    Seni aradım o kayıp yarınLarda

Tek çarem senmisin yar her gün üzersin
    Bumu senin sevgin hain
    BenLiğimi unuttum ben benden oLmuşum
    Sen değer biLirmiydin of zaLim

Artık konuşmuyorum..

İnanmak zor benmiyim bu haLdeki
    Her mevsim baharında binbir kırçiçeği
    Dur sakın sarıLma kokun siner kanıma
    Dur sakın konuşma yar gözümden anLa

AH BABAM SAĞ OLSAYDI

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Yer imleri