5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Bildiklərim məni yarı yolda qoydu ...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Bildiklərim məni yarı yolda qoydu ...

Ürəyimdən bəzi cümlələr keçdi,bilmədim nə edim bura yazdım.Yəqin mənim durumumda olanlar məni anlar.Bəzən fərqli hisslər hakim olur insan varlığında....Nə hiss etdiyini anlamırsan...Xoşbəxtsənmi???Yoxsa çox yorğun? Bezgin? Yoxsa çox iradəli??? Anlamaq olmur...Qəlbində hakim olanı,sənə bu cür düşünməyə vadar edəni..
    Niyə adi hisslər deyil yaşadığım???...Axı nədir mənim beynimi bu qədər qərarsızlığa məcbur edən???
    Mən axı bu günü çox gözləyirdim.Onda nədir mənim ürəyimdəki bu sancı???Bu anda susmalı yoxsa danışmalı olduğunu,ağlamalı yoxsa gülməli olduğunu anlaya bilmirsən....Anladığım tək şey anlaşılmazlığmdır....Bildiyim tək şey bilməməzliyimdir...Duyduğum tək şey hisssizləşməyimdir...Susmağımın tək səbəbi çox danışacağımdan qorxmağımdır...Danışacacağım və başa düşülməyəcəyimdən qorxmağımdır...Ən çoxda özüm özümü anlamayacağımdan qorxuram...Quracağım cümlələr beynimin yox hisslərimin məhsulu olacağından qorxuram...
    Qorxmağımın səbəbləri isə tək deyil...Çox münbit bir torpaqda məskən salıb özünə qorxularım...Hər əlvərişli anda biraz daha boy atır,biraz daha budaqlarını böyüdür...Bəs indi nədir axı qorxularıma dəstək verən???Bilmirəm!!Bilmirəm!!!Artıq heçnə bilmək istəmirəm...Bildiklərim məni yarı yolda qoydu ...Bu an mən dediyim o qarışıq anlardandır...Bu an hisslərimin idarəsi məndə deyil...Artıq beynim susub...Etdiklərinin nəticələri olmadığını görüb susub...Yeri hisslərimə verib.Onlar isə öz qarışıqlılığı ilə,naməlumluluğu ilə öz sözünü deyir...Arada qalan isə mənəm!!!Hər zamankı kimi...Mən yenə susuram...Danışsamda heçnə dəyişməyəcək....
    Sualım yoxdur artıq...Bu insanların bədbəxtlik üstündə qurduqlarına baxaraq sözüm dilimdə,yaşım gözümdə donur...
    Beynim düşünməkdən bezib artıq...Artıq beynimin diqtəsindən qaçıram...

Əgər oxusanız məsləhətinizə ehtiyacım olduğunu unutmayın...

Bu bir mətn də,bir cümlə də,bir sözdə ola bilər....

P.S Yazı tamamilə mənə aiddir

Senior Member
    Yer
    Baki

Re: Bildiklərim məni yarı yolda qoydu ...

her insanin heyatinda bele zamanlari olur.sadece islerin yogunlugu,gerginliyi, bezi probleler ,heyat terzi insani bu hala getirib cixarir,calisin ozunuze 2-3 gun vaxt ayirin sakit yere gedin,dincelin,yada sizi basa dusecek biriyle derdlesib,sohbetlesin, sevdiyiniz islerle mesgul olun biraz, yada kinoya teatra gedin. biraz eyniniz acilacaq, heyat davam edir. ya ayaqda durmaliyiq yada surunmeliyik. menim tanidigim Nuriyev surunenleden deyil. ozunuzu toplayin,hersey yaxsi olacaq,buna urekden inanain ve calisin.ugurlar size.
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Alıntı Sindy Nickli Üyeden Alıntı
    her insanin heyatinda bele zamanlari olur.sadece islerin yogunlugu,gerginliyi, bezi probleler ,heyat terzi insani bu hala getirib cixarir,calisin ozunuze 2-3 gun vaxt ayirin sakit yere gedin,dincelin,yada sizi basa dusecek biriyle derdlesib,sohbetlesin, sevdiyiniz islerle mesgul olun biraz, yada kinoya teatra gedin. biraz eyniniz acilacaq, heyat davam edir. ya ayaqda durmaliyiq yada surunmeliyik. menim tanidigim Nuriyev surunenleden deyil. ozunuzu toplayin,hersey yaxsi olacaq,buna urekden inanain ve calisin.ugurlar size.
    çox sağol ama dediklerini hamsın etdim olmadı olmadı kimese derdimi deyende nicat sen bunlara layiqsen deyir ne edim cesaretim çatnırkide özümü oldürem uje bele çıxırki menim kimi pis insan yer üzünde yoxduda

Senior Member

Men ozum de ozumu anlamirdim senin kimi ,ama dusunmeyi buraxdim bir qiraga,ureyimin sesine qulaq verdim, indi cox yaxsiyam,belkede boyuk sehvlere yol verecem ama en azi biliremki bu menem nece varam eleceyem, bunu etiraf elemek hemise cetin olur ama bu gucu ozumde tapdim ve heyatimin butun sehifesini deyishdim,meni bedbext eliyen insanlarin ehatesinden uzaqlasdim,yeniden nefes aliram indi,cox daha yaxsiyam,daha urekden gulurem artiq,sevinirem,bezen urekden sevsen bele yox demesini bilmek bacarigi lazimdi,indi yavas yavas heyat gulur uzume,seninde bele olmagini cox isterdim,uzaqlas fikirlerinden,burax azad olsunlar,dusunme,sev heyati nece var ele,ozunu nece varsan ele qebul ele,bu menem de ,men beleyem,basqa biri olmaga calishma,sen buna mecbur deyilsen,gulmeyi sev,ozunu sev

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Alıntı alena Nickli Üyeden Alıntı
    Men ozum de ozumu anlamirdim senin kimi ,ama dusunmeyi buraxdim bir qiraga,ureyimin sesine qulaq verdim, indi cox yaxsiyam,belkede boyuk sehvlere yol verecem ama en azi biliremki bu menem nece varam eleceyem, bunu etiraf elemek hemise cetin olur ama bu gucu ozumde tapdim ve heyatimin butun sehifesini deyishdim,meni bedbext eliyen insanlarin ehatesinden uzaqlasdim,yeniden nefes aliram indi,cox daha yaxsiyam,daha urekden gulurem artiq,sevinirem,bezen urekden sevsen bele yox demesini bilmek bacarigi lazimdi,indi yavas yavas heyat gulur uzume,seninde bele olmagini cox isterdim,uzaqlas fikirlerinden,burax azad olsunlar,dusunme,sev heyati nece var ele,ozunu nece varsan ele qebul ele,bu menem de ,men beleyem,basqa biri olmaga calishma,sen buna mecbur deyilsen,gulmeyi sev,ozunu sev
    okili bikili özümü seviremde maşallah tfu tfu göz deymesin ohhhh düşmanlarım çatlasın

Yer imleri