ARDI.. men buna narazi oldum, cunki men bele weylere inanmiram, Cunki Bize herweyi bexw eden ALLAHDIR, cunki bu heyatda bizim olan hecneyimiz yoxdu, Bize ne bexw olunubsa hamisi ALLAHIN verdikleridi, aldiqimiz nefeside, butun beden uzvlerimizide, herwey ALLAHIN bexwidi bize, odurki men Sebineye dedim eleme bele wey, o, ise isdeyinde qerarli idi, gedecem deyib durmuwdu, Neyise Sebinenin ad gunu oldu kecdi, sehersi gunu tezden mene zeng vurdu ve dediki indi cixiriq yola, Belece getdiler Marixal daqina amma smslewirdik yene, hardasa saat gunorta 1 olardi, Sebinenin menimle taniw olanan ilk defe telefonu baqlandi, menede hec bir wey demeden, Bawladim narahat olmaqa, hemen gun iyul ayinin 20 gunu idi, saat 5 radelerinde yene mene zeng geldi tanimadiqim nomreden, bu ise Gunay idi(Gunay, Sebinenin en yaxin refiqesi idi ve bizim sevgimizi heleki yegane olaraq o, bilirdi, virtual olaraq onunlada bir-birimizi taniyirdiq Sebinenin vasteciliyi ile, bize yegane desdek olan insan o, idi, Hetda mene catdirmiwdiki menim qardawim yoxdu, INWALLAH siz qovuwanda mene qardaw olacaqsan, qizima dayisi olacaqsan demiwdi)Gunay mene dediki Sebineni nece saatdi itirmiwik axtarmadiqimiz yer qalmayib tapa bilmirik, Sene bir soz dememiwdi, Men ise hemen marixalda olan pir meselesini daniwdim ona ve dedimki mutleq ora cixmiw olacaq orda axtarin, ve xahiw eledimki mene tez-tez melumat versin, Usdunen 1-2 saat kecmiwdiki Gunay mene zeng vurdu aqlaya-aqlaya dedi Sebineni tapmiwiq sen deyen yerden qayidanda yixilib veziyyeti pisdi xestaxaniya gotururuk, Yalvardimki meni daniwdir Sebine ile, oda soz verdiki teki salamatciliq olsun imkan olan kimi daniwdiracm sizi.Hardasa iki saat kecmidi yene Gunay mene zeng vurdu, dedi Sebinenin saq ayaqi ve sol qolu qirilib, hem cox ezilib, indi telefonu tutacam daniwin, Men Sebineye alo deyen kimi sanki nefesi kesile-kesile, himciraraq aqlayirdi, boqulurdu sanki, ne qeder eledise bir kelmede mene deye bilmedi, ne eledimse, ne dedimse xeyiri olmadi, daniwa bilmedi menimle, sonra Gunay menimle daniwib veziyyeti bawa saldi, dedi hekim yardim edib hec bir qorxlu wey yoxdu eve gotururuk indi, sora imkan olduqca daniwdiracam sizi, Menim ise az qala ureyim partlaya, ozume yer tapa bilmirdim, Herbideydim elacim yox idi, ARDI VAR, Sonra ne oldu? novbeti hissede.