ARDI.. Men sozun duzu bunun bu sozune inanmadim(sonralar mene gosderende bunun heqiqet olduqunu anlamişdim)amma yened cox qorxdum, başladim Sebineni sakitleşdirmeye, amma o, sadece aqlayirdi mene hecne cavab vermirdi, Men gordum bu hecne demir, telefonu sondurub ev nomrelerine zeng vurdum bir xanim cavab verdi men sadece dedimki Sebinenin veziyyeti pisdi onun otaqina baxin ve sondurdum telefonu.(sonradan bildimki bacisi olub tele cavab veren)hemen gunu duz seher saat 10-a qeder telefonu baqli oldu Sebinenin, , sonra men ona zeng vurdum halin soruşdum, hekimden gelmşdi, anasinada demişdiki hemen nişanli olduqu oqlana getmekdense olmeyim yaxşidi, ancaq anasi yene evvelki fikirinde qalmişdi, yani mutleq ona getmeli olduqun demişdi, Neyise hemen gunu Sebine mene dediki tap gorum bu gun ne gunudu??(30.06.2005)men ne qeder fikirleşdim tapa bilmedim, mene dediki axşama qeder fikirleş, tapa bilmesen men deyerem, MEN ise qarşima cixan her kesden soruşdum, zabit-esger heyetinin hamisindan, , zeng vurub dostlarimdan soruşdum, hhec kim tapmadiki-tapmadi, axşam hava qaralanda Sebineye zeng vurdum ve dedimki tapmadim bu gun ne gunudu, Dedi onda men deyim, Bu gun Prezdentin fermani ile ILHAM ve FERIZE-nin toy gunu, AZERBAYCANLILARIN milli SEVGILLILER gunudu, bu gun ilk defe qeyd olunur AZERBAYCANDA.Men ise soruşdum indi sozunun cani nediki??O, ise guldu ve dediki Men isdeyirdim sene olan hisslerimi mes bu gun bildirim, , ona gore mes bu gunki, hec vaxt yadimizdan cixmasin, herzaman sevgilliler gunun qeyd eleyende xatirlayaqki ilk defe mes bu gun sene seni SEVDIYIMI demişem ve dediki Şenlik SENI SEVIREM VE SOZ VERIREMKI SON NEFESIME QEDER TEK SENI SEVECEM, YA SENIN OLACAM YA TORPAQIN.Men ise sevincimden ozumu saxlaya bilmedim, gozlerim yaşardi, qeyri ixtiyari sevincden atilib-duşurdum deli kimi, cunki heyatimda ilk defe birisi mene, meni sevdiyini deyirdi.. Men ise hemen an Sebineye dedimki onda menimde bir fikirim var, , gel 17 iyun tarixini yani taniş olduqumuz tarixi, ikimize, yalniz ozumuze mexsuz olacaq ve her il qeyid edeceyimiz SEVGILILER gunu kimi qeyd edek, Oda razilaşdi, Belece biz hemen gunnen isdkli, sevgili kimi danişmaqa başladiq.Amma Sebine yene cetinlikler, bizi gozleyen problemler ucbatinan qorxur ve aqlayirdi gunler ise kecirdi Sebinenin ad gunune az qalirdi.Sebine mene dediki sene bir surpirizim var amma ola bilsin bu surpiriz cox baha başa gelsin bize, men soruşanda bu ne surpirizdi?demedi, amma men yenede mecbur eleyende dozmeyib dedi, Dediki ad gunumun sehersi gunu Şekiye Marixal daqina isdirahete gedeceyik ailevi ve aile dostlarimizla(taniyanlar biler)Marixal daqinda bir pir olduqunu eşitmişem, o, pire ne niyet yazarsan, ne arzu tutarsan yerine yeter dyiller, mende ora cixib bir soz yazmaq ve orda iki uzuk gizletmek isdeyiremki, bir gun ikimiz bir yerde olanda gedek ora ve hemen uzukleri tapib bir-birimizin barmaqina taxaq dedi, , hem dediki amma ora cixmaq cox qorxuludu, daqin başindadi o, pir her adam cixa bilmir ora, Amma men qacib cixacam ora mutleq.Men buna narazi oldum, ARDI VAR