ARDI... Indi size aciqlayim herweyi, O, mene bele desek qisa olaraq xasiyyetnamesin yazmiwdi evcelce, adi Sebine idi ozu CAN AZERBAYCANIN rayonlarinin birinde yawayirdi, ailenin son ovladi ve o, zamanki API-nin qiyabi telebesi idi. Indi kecim ne derdi olduquna, Demeli Sebineni ailelerin razilawmasi ile hec vaxt gormediyi, ozunden cox boyuk ve Ukrayinada yawayan bir oqlana niwanlamiwdilar, Sebine ise yazirdi onu sevmediyini, ona getmeyeceyini, ne olur-olsun ohetda ozunu oldureceyini amma ona getmeyeceyini yazmiwdi mene... ve Son yazisindan bilinirdiki, o, ele bilirdiki men ona daha yazmayacam, onunla dost olmaq isdemeyecem. Men ise onun halina cox pis olmuwdum, belke ona yardim, ne curse ona komek ede bileceyimi duwunub ona bildirdimki SENINLEYEM DOST, DERDINI BOLUWE BILERSEN MENIMLE, FIKIRIMDE O, IDIKI ona bawa salimki yawin ele bir ferqi yoxdu, niwanlisina isdek yaradacaq sepkide daniwirdim onunla, amma ne edirdimse mumkun olmurdu, razilawmirdiki-razilawmirdi yene deyirdiki en sonda elacim her weyden kesilse ozumu oldurecem, Onun bu cur daniwmasinda belke menim yerime bir bawqasi olsaydi qorxardi, Amma men teredutsuz ona komek elemeyi duwundum, o, ucurumdaydi, o, bir bataqliqda idi ona el uzadacaq, onu xilas edecek birisi lazim idi Cunki aileside onu bawa duwmurdu, , valdeyinleri demiwdiki ya senin bu evden meyidin cixacaq yada ona gedeceksen, bu niwan pozulmayacaq amma. Men bunlari bilende ona, onun halina yaziqim geldi. Bawladim ona desdek olmaqa, derdlerine werik olmaqa belece novbeti gece saat 11 olanda dedimki senin yatmaq, telefonu sondurmek vaxtin geldi eslinde men hemen geceni yatmali idim, , o, ise oz novbesinde mene dediki Bunan sonra daha hec vaxt sondurmeyecem telefonu ve en esasi sen yatmadiqin geceleri mende yatmayacam, seninle daniwacam, mende ozumu senin kimi xidmetde hiss edecem dedi mene, Aciqi onun bu sozleri, bu semimiyyeti menim cox hemde lap cox xowuma gelmiwdi, Merd, vetenperver, ve temiz insan olduqu bilinirdi, , men ise ona ilk ve son yalanimi dedimki yatmiram bu gecede cunki o, ele bilirdiki yatmayacam, belece sehere qeder daniwdiq (ve bunan sora menim esgerlikden gelene qeder butun yatmadiqim geceleri oda menimle yatmadida)Belece gunler kecirdi, gece-gunduz daniwirdiq, her gun dah cox mehriban ve semmi olurduq, sanki bir baqliliq aranirdi bizde, , butun fikirlerimiz, isdeklerimizde ust-usde duwurdu, . Artiq bir hefde kecmiwdiki men herbi telime gedesi oldum, telefon ise goture bilmezdim, Sebine ile saqollawanda mene uqur arzu etdi ve menim ucun cox darixacaqini demiwdi mene, hem demiwdiki seni itirmekden orxuram, sanki derdini unudubda butun umudlerini mene baqlamiwdi amma biz dost idik guya, , Neyise men getdim telefonsuz idim o, uc gun mene uc il kimi geldi, menimde butun fikirim, axilim onda qalmiwdi menede nese olurdu amma anlamirdim, cunki daha evvel hec vaxt yawamadiqim hissleri yawayirdim, cetinde olsa o, uc gun kecdi men qayitdib gelen kimi telefona qacib acdim telefonu, acan kimi Sebineye zeng vurdum menim sesimi ewidende bawladi aqlamaqa, xeyli aqlayanan sora, mene dediki sanmiwdim daha qayitmaycasan, birdaha meni bele sensiz qoyma, sen olmayanda deli kimi olmuwdum dedi mene, neyise bunu sakitlewdirdim, telfonu sondurende gordumku Sebine hemen uc gun erzinde mene dayanmadan yazib, hem geceleride yatmayib yazib yuzden cox sms gelmiwdi onun nomresiden. onda anladimki bizimki dosdluq deyil eslinde, Bizim xeberimiz bele olmadan, herweyi unudub vurulmuwduq bir-birimize qarwiliqli olaraq... Yene hemen qaydada gece gunduz daniwib, smslewirdik sanki isdeylimiw kimi daniwirdiq amma hec birimiz urek eleyib cerciveden cixmirdiq, cunki arada cox boyuk problemler var idi, hem hec gormemiwdik bir-birimizi sadece tesevvur edirdik bir-birimizi, , DAHA SONRA NE OLDU??? DOSTLUQUMUZ SEVGIYE CEVRILDIMI??? BAWIMIZA NE IWLER GELDI??? bunlar novbeti hissede. ARDI VAR.