10 sonuçtan 1 ile 10 arası

ilk çarşı iznimiz

Senior Member

ilk çarşı iznimiz

Turkiyede bilindigi uzre acemi birliginin ilk ayinda carsi izni verilmez yemin torenine mutakip izin verilir ..
    boluk komutanim bi ustegmendi , ve cok cektik
    yorucu 1 aydan sonra ilk carsi iznine ciktik yesil disinda renkler gormeye basladik bi yerde bilmiyoz onumuze cikan ilk kahveye girdik..
    kahveye oturduk muhabbet falan derken bi amca yaklasti hal hatrimizi sordu durumuzu sordu bizde boluk komutaninin disiplininden sikayet edip durduk..amca sukunutle dinledi..
    birazda gulumseyerek...
    bir zaman sonra boluk komutani iceri girdi (normalde kahve yasak)
    biz eyvahlara tutusurken komutan bize dogru geldi `yanimizdaki amcaya:
    -baba nihatla gorustum ,halledecek...dedi.
    aksam savusur, gun cikar ..aydinlik bizimdir....

Azeri.net Sevdalısı
    güzel paylaşımdı teşekkürederiz

Senior Member
    ben tesekkur ederim animi paylastiginiz ve ovguye deger buldugunuz icin.

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    eeeeeeeeeee sonra ne oldu kardeş
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Senior Member
    sonrasinda 24 km kosu, 200 metrekarelik bi alanda surunme dersleri ,daglardan daha buyuk tabldotlari yikama(bulasik),2 hafta 3-5 nobeti............
    Allah tan 3 hafta surdu sonra kahveye gidilmemesi gerektigini ,hele askerin konusmalarina dikkat etmesi gerektigini orendik
    son donemde cok guzel anilarimiz oldu komutanla , aslinda bu gun baktigim zaman o donemde bana yuklenmek istenen sorumluluk duygusunun bugunku hayatima yansimasini daha iyi goruyorum...
    aslinda disiplin asi bi ruhun sinirlandirilmasi seklinde algilanmamali ,yasamin soguk oldugu ilerleyen zamanlarda ayaz ve buzlarla cevrilecegi icin ,o sartlara dayanma , kendi fiziksel gucunun ve alabilecegin sorumluk kapasitesinin farkina varma acisindan guzel bi firsattir ..
    daha sonraki donemde boluk cavusu oldum..
    ordayken neden harbe hazirlanir gibi egitim yapildigini sorgulardim ortada ne bi savas hali vardi hemde sivil hayatta ne isime yarardiki diye..
    gercek olan sudurki yasam her karesinde kavgadir ve her an hazir olmak gerek.....
    komutanimi bu vesileyle bi kere daha yad ettim ..kendisine daim mutesekkirim..
    paylastigin icin tesekkur ederim adem 52..

Yer
    sağol kardeşim cevap verme zahmetinde bulunduğun için eline sağlık

Yer
    ya bide cuturic ne demek merak ettim onuda yazarmısın kardeşim

Senior Member
    gecikmis bi cevap olcak ama
    aslinda bi isim ama hatirasi yuksek olan bi isim ..
    o yuzden bu nicki kullanirim

Senior Member
    Alıntı cuturic Nickli Üyeden Alıntı
    sonrasinda 24 km kosu, 200 metrekarelik bi alanda surunme dersleri ,daglardan daha buyuk tabldotlari yikama(bulasik),2 hafta 3-5 nobeti............
    Allah tan 3 hafta surdu sonra kahveye gidilmemesi gerektigini ,hele askerin konusmalarina dikkat etmesi gerektigini orendik
    son donemde cok guzel anilarimiz oldu komutanla , aslinda bu gun baktigim zaman o donemde bana yuklenmek istenen sorumluluk duygusunun bugunku hayatima yansimasini daha iyi goruyorum...
    aslinda disiplin asi bi ruhun sinirlandirilmasi seklinde algilanmamali ,yasamin soguk oldugu ilerleyen zamanlarda ayaz ve buzlarla cevrilecegi icin ,o sartlara dayanma , kendi fiziksel gucunun ve alabilecegin sorumluk kapasitesinin farkina varma acisindan guzel bi firsattir ..
    daha sonraki donemde boluk cavusu oldum..
    ordayken neden harbe hazirlanir gibi egitim yapildigini sorgulardim ortada ne bi savas hali vardi hemde sivil hayatta ne isime yarardiki diye..
    gercek olan sudurki yasam her karesinde kavgadir ve her an hazir olmak gerek.....
    komutanimi bu vesileyle bi kere daha yad ettim ..kendisine daim mutesekkirim..
    paylastigin icin tesekkur ederim adem 52..
    Cuturic eski bir asker olarak askerliğin mantığını kavradığın ve layıkıyla bu görevini yerine getirmiş olduğun için izninle seni tebrik etmek isterim, çünkü genelde askerlik mantıksızlık mesleği olarak düşünülür ve değerlendirilir...

Junior Member
    Yer
    Adana - Türkiye
    Eh eh biz daha askerlik yaşı gelmemiş gençlere güzel dersler sağol

Yer imleri