7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Kurşunkalem..

Azeri.net Sevdalısı

Kurşunkalem..

Kurşun Kalem Gibiyiz...

Hiç kurşunkalemle aramızda benzerlikler olabileceğini düşündünüz mü?

"Nasıl?" dediğinizi duyar gibiyim. İşte açıklaması:

*Kurşunkalem gibiyiz, hatalarımız düzeltilebilirse de izlerini tümüyle yok edemeyiz. Geçmişi değiştiremeyiz ama düzeltme yoluna gidebiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, acılarımız bizim kalem açacağımızdır. Yaşadığımız zorluklar kişiliğimizin biçimlenmesine yardımcı olurlar.

*Kurşunkalem gibiyiz, birisinin elimizden tutmasına izin verirsek çok şey yapabiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, her fırsatta izimizi bırakabiliriz. Yaşamda var oluş nedenimiz budur, izimizi bırakmak. Belki küçük bir yolda, belki birlikte olduğumuz insanlarda, belki yetiştirdiğimiz insanlarda, ama kesinlikle arkamızda iz bırakmaya çabalamalıyız.

*Kurşunkalem gibiyiz, içimizde ne olduğu önemlidir. Anlayış ya da hoşgörüsüzlük, sevgi ya da şiddet, barış ya da huzursuzluk, nezaket ya da benmerkezcilik, umut ya da umutsuzluk, yüreklilik ya da korku, önemli olan içimizde ne olduğudur.

Şimdi yazı yazmak için elinize bir kurşunkalem aldığınızda, bir an için durun ve bu küçük yazı aracını düşünün. O, bize yaşam hakkında kimi önemli dersler öğretmektedir.

Steve Goodier

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    kurşun kalem ve ben aynı yerde pek şık durmuyoruz
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Senior Member
    Yer
    Baki
    kalam cok iti bir silahdir.bi nagil var cocukken okulda gecdim,bi ovcu ova gidiyo ve ov ovlarken kursunu bi ayiya deyir ormanda.ve ayiya senden ne kotu koku gelir deye deyir .
    aradan bi muddet geciyo ve ayni ovcu ormana ova geldiyinde yeniden hemin ayini goruyo.nasilsin? deye soruyo yaran sagaldimi diyo.Ayiysa kursun yaram cokdan sagaldi ,ama sizin bana dediyiniz o soz yarasi hala sagaladi.

soz agizdan cixdi geri donmez,onun icin qarsimizdakina soz soylerken dusunmemiz sert.
    tesekkurler mystrey
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Junior Member
    Yer
    Ankara | Türkiye

Re: Kurşunkalem..

Tükenmez Kalem olmaktan iyidir! Hataları ancak daksille yok edebilirdik ki bunun izi daha büyük olurdu
    Nevbaharda Geleni Sensin Sandım Dün Gece...

Azeri.net Sevdalısı

Çocuk büyük babasının mektup yazışını izliyordu birden sordu;

"Bizim başımızdan geçen bir olayımı yazıyorsun?benimle ilgili bir hikaye olma ihtimali varmı?"

Büyük baba yazmayı kesti,gülümsedi ve torununa şöyle dedi;

"Dogru senin hakkında yazıyorum.Ama kullandığım kurşun kalem,yazdıgım kelimelerden çok daha önemli.Umarım büyüdüğünde bu kalemi sende seversin."

Çocuk kaleme merakla baktı ama özel birşey göremedi.

"İyi ama bu kalem benim hayatımda gördüğüm kalemlerden hiç farklı degil ki."

"Bu tamamen nesnelere nasıl baktıgınla ilgili.Bu kalemin beş önemli özelliği var ve sen de bu özellikleri kendinde benimseyebilirsen hep dünyayla barışık bir insan olursun."

"Birinci özellik: Harika şeyler yapabilirsin,ama attıgın adımları yönlendiren bir el oldugunu asla unutma.Bizim için bu el tanrı'dır. ve her zaman kendi kudretiyle bizi O yönlendirir."

"İkinci özellik: Zaman zaman her ne yazıyorsam durmam ve kalemimin ucunu açmam gerekir.Bu kaleme biraz acı çektirsede sonuçta daha sivri olmasını saglar.Bu yüzden bazı acılara göğüs germeyi ögrenmelisin.Bu acılar seni daha iyi bir insan yapar."

"Üçüncü özellik:Kurşun kalem yanlış birşey yazdığında bunu bir silgi ile silmene her zaman olanak tanır.Yaptıgımız birşeyi sonradan düzeltmenin kötü bir şey olmadığını anlamalısın.Aksine bu bizi adalet yolunda tutmaya yarayan en önemli şeylerden birisidir."

"Dördüncü özellik: Kurşun kalemin en önemli kısmı,kalemin yapıldığı ahşabı ya da dışarı yansıyan şekli degil,içerisinde yer alan kurşunudur. O yüzden her zaman kendi içine bakmalı,en çok onu korumalısın."

"Beşinci ve son özelliği ise her zaman bir iz bırakmasıdır.Aynı şekilde sende hayatta yaptıgın her şeyin bir iz bırakacagını bilmeli ve her hareketinin farkında olmalısın.

Paulo Coelho

pus
    pus çevrimdışı
    Member
    Yer
    Türkiye
    Kaleminiz hiç tükenmesin....

Anlatılmak istenen çok güzel. Tebrik ediyorum.
    Azerbaycan! Azerbaycan!

Ey kahraman evladın, şanlı vatanı!
    ----------------------
    Pusula olsun,
    Pusu'da bırakmasın yaşadıklarınız....

Azeri.net Sevdalısı
    Okuyan gözlerin dert görmesin.saolasın yazılarını göremiyoruz artık?

Yer imleri