Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
64 sonuçtan 21 ile 30 arası

Azeri Milleti ve Türk Milleti, Nedir Bu İki Milletin Hikmet

Moderlər
    Yer
    Bakı
    Alıntı ceyda Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ceng Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Turanci-Turk Nickli Üyeden Alıntı
    İnşallah Turanı gerçekleştireceğiz. Türkiye'de bunu isteyen %15-20 lik bir kesim var daha ama. Milliyetçi Türkiye yaratılıp Turan gerçekleştirilecek. Kimse merak etmesin. Hepimiz aynı soyun çocuğuyuz. Hepimiz Türk'üz. Dış oyunlara gelmemeliyiz. Teşekkürler.
    kaç senedir sadece %10-15 ulaşmışsanız bu iş dünya sonu geldiğinde belki bir ihtimal
    niye öyle diyorsunki zamanla sayımız dahada artacak her geçen gün genç nesil bilinçleniyor ve turanın önemini anlıyor
    niye olmaz

1. hiç bir ülke başka bir ülkelerin emri altına girmek istemez,kendi ayakları üstünde durmak ister.buna tüm Türk cumhuriyetleri dahil.sınırlar karşılıksız açıla bilir ama tek bir yönetim olamaz.sadece birlik olur.

2. Türkiye kedi içinde bile bir olamazken,yönetimler her kesimi kucaklayamazken ,yarın bu türkiye vatandaşı,bu azerbaycan vatandaşı diye ayırmazlar mı sizce!

ve ben bunu asla istemem.

daha bir sürü bunun gibi gerçekler,bundan dolayı gerçekçi olmak lazım.
    Mesafler mi aşkı uzaklaştırır ,aşk mı mesafeleri yakınlaştırır,Uzayan yollar,kanayan sevdalar,ne kadar aşkı yansıtır,Sevmekten uslanmayan gönülmüdür.Uslanmayan sevdamıdır.Ey arsız sevda,yoluna gül dökülesi,İşte geldin yakınımdasın,Bir seslensem el uzatırmısın?

Member
    Yer
    istanbul
    bende katılıyorum bendee
    TÜRK DOĞDUM TÜRK YAŞARIM TÜRK OLARAKTA ÖLMEKTİR AMACIM

[

[
    HAYKO CEPKİN is life_the rest is mere detail

Member
    Yer
    Bursa-Türkiye
    Alıntı ceng Nickli Üyeden Alıntı
    niye olmaz

1. hiç bir ülke başka bir ülkelerin emri altına girmek istemez,kendi ayakları üstünde durmak ister.buna tüm Türk cumhuriyetleri dahil.sınırlar karşılıksız açıla bilir ama tek bir yönetim olamaz.sadece birlik olur.

2. Türkiye kedi içinde bile bir olamazken,yönetimler her kesimi kucaklayamazken ,yarın bu türkiye vatandaşı,bu azerbaycan vatandaşı diye ayırmazlar mı sizce!

ve ben bunu asla istemem.

daha bir sürü bunun gibi gerçekler,bundan dolayı gerçekçi olmak lazım.
    Biz emir altına alacağız demiyoruz.Ama doğru söylüyorsun gardaş,biz daha kendi içimizde birlik olamadık.Ama bu Turan için engel değildir.Türkiye'de 100.000 lerce Azerbaycanlı yaşıyor,kimse de horgörmez,daha cox kucaklar.6 kardeş her alanda birlik olmamız lazımdır.Zaten bir bayrak altında toplanmak için önce temelini atmak lazım.Bu temel de :Kültürde,dilde,dış münasebetlerde beraber olmaktır.Önce bunları sağlamamız lazımdır.

Junior Member
    Azeri kardeşlerimiz korkmayın Türkiye hep sizi koruyacak kollayacak ..sizin için canımızı veririrz
    Türk ve Azeri 2 ayrı devlet tek bir özdür

Senior Member
    Turan kurulsa her Túrk ülkesi kendi ayaklarında dursa, bence çok güzel olur.
    ShenAy

Bir Gúlúsún Var Senin,
    Gøkteki Ay Karanlik Olur,
    Bir Sevincin Var Senin,
    Ismin Shen´ligini Unutur!!!

Shen´imsin,
    Sen Benim Canim,
    Kanim Herseyim,
    Biricik Ablamsin!!!

Azeri.net Sevdalısı

olay bu işte.yüzyılar evvel dedelerimiz ayrı yerlere göçmüş,bizimde zamanla dilimiz değişmiş.ama sonuçta azeri türküde olsa oğuz türkleri(türkiye dekiler) de olsa,tüm türkler kardeştir. kanımız aynı
    İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı montoya Nickli Üyeden Alıntı

olay bu işte.yüzyılar evvel dedelerimiz ayrı yerlere göçmüş,bizimde zamanla dilimiz değişmiş.ama sonuçta azeri türküde olsa oğuz türkleri(türkiye dekiler) de olsa,tüm türkler kardeştir. kanımız aynı
    kesinlikle haklısın montaya nerde yaşarsan yaşa soyun
    değişmez bişeydir.hepimizn soyu aynı ister azeri türkü
    ol ister türkiyedeki türklerden

Senior Member
    Alıntı montoya Nickli Üyeden Alıntı

ShenAy

Bir Gúlúsún Var Senin,
    Gøkteki Ay Karanlik Olur,
    Bir Sevincin Var Senin,
    Ismin Shen´ligini Unutur!!!

Shen´imsin,
    Sen Benim Canim,
    Kanim Herseyim,
    Biricik Ablamsin!!!

Azeri.net Sevdalısı
    azerbaycan halkının mutluluğu bizim mutluluğumuz,kederi bizim kederimizdir

M.KEMAL ATATÜRK

biz bir millet,iki ayrı devletiz

HAYDAR ALİYEV

İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Junior Member
    ya kardeşim siz hiç gidipte azerbaycanı gördünüzmü oranın insanını özelliklede bakünün insanını tanıdınızmı ne birleşmesi ne turanı ben onlarla birlikte su bile içmem kimse kusura bakmasın kardeşim bu kadar parayı seven bi millet görmedim ben.kimileride islam birliği falan demiş eğer orda islam varsa bende müslüman değilim 4 ay kaldım bir kez ezan sesi duymadım başkentinde sadece bir tane cami gördüm oda şehitlikteki türk camisi onlar türkden çok ruslara daha çok benzemişler.emlakçısı taksicisi ev sahibi öğretmenleri hepsi sizi soyma peşinde orda bi türk değil yürüyen dolarsınız inanmayan gitsin bi ay kalsın orda ne demek istediğimi anlarsınız ben genel olarak konuşuyorum.azerbaycanda türk dostu sadece köylerindeki bozulmamış insanlar.herşeye rüşver alırlar herşeyde sizi soymaya çalışırlar ben hepsini haram ediyorum.

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer imleri