Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
64 sonuçtan 11 ile 20 arası

Azeri Milleti ve Türk Milleti, Nedir Bu İki Milletin Hikmet

Senior Member

Re: Azeri Milleti ve Türk Milleti, Nedir Bu İki Milletin Hikmet

Alıntı bayberk1071 Nickli Üyeden Alıntı
    Azeri Milleti ve Türk Milleti, Nedir Bu İki Milletin Hikmet...

Arkadaşlar sizden sormat itediğim bir şey var? Azeri milleti ve Türk milleti mi? Yoksa bir kısmı Asyada kalmış ve şu anki devlet ismi Azarbaycan olan ülkenin Türk vatandaşları ve Türkçenin Azeri Lehçesini kullanan insanlar ve diğer tarafta Anadoluda kalmış şuan ki devlet ismi Türkiye olan ve Türkçenin Anadolu lehçesini kullanan Türkler. Bu iki millet gibi gösterilen ülke; aslında Türkçenin iki farklı Lehçesini kullanan Aynı milletin çocuklarından başkası değil.

Sovyetler birliğinin yıllarca uygulamış olduğu "Parçala-Ayrıtut" politikalarının bir ürünü olarak Azeri Türkleri ve diğer asyada yaşayan tüm diğer Türkler gelin birlik olalalım. Bizleri yok etmek isteyenlere karşı tek parça olarak karşılarında duralım.

Saygılarımla.

Mehmet GÜRBÜZ
    WALLA KATILIYORUM SIZE AZERBEYCAN VE TÜRKİYE ARASINDA SADECE DİL FARKI VAR BENCEDE BUTUN MUSLUMAN ÜLKELERİ BIRLEŞSİN
    [

Junior Member

Azerbaycan

Ben Türküm ülkesini ve bütünüyle milletini seven. Ancak yüreğim haykırıyor,
    bu haykırışı 1980 lerin sonunda ortaokula giderken alıp okuduğum Esir Türkler
    kitabını bitirdiğim zamanda duymuştum. O zamanlar Azerbaycan Sovyet tahakkümündeydi. Şimdi bakıyorum Türkiye de çok büyük bir milli şuur uyanışı
    var. Özellikle Türk gençlerinde, ancak bunu Azerbaycan da göremiyorum. Bir gün Türkler birleşecekse bunun temeli en kolay Türkiye - Azerbaycan birleşmesiyle atılabilir. Bunun sebebi ise kullandığımız dilin lehce birliğidir. Anlaşabiliyoruz Türkçe ile rahat rahat. Ancak elbetteki buna kısa ve orta vadede imkan yok. Ancak şu anda benim tek isteğim bir yürek birliği yapılabilmesi en azından. Bu arada değerli kardeşlerim Ermeni işgali altındaki Azerbaycan topraklarını en kısa zamanda kurtarmanızı Rabbimden niyaz ederim.
    Biz bu Ermeni hainlerini en az sizin kadar iyi tanırız. Erzurum da bunların ellerinden zor kurtulmuş ninelerimiz sağdırlar daha. Size düşmanlıkları bence Türkiye ye olan düşmanlıklarından kaynaklanıyor. Selamlar saygılar

Member
    Yer
    türkiye/istanbul/zeytinburnu
    Irkçılık değil, Ümmetçilik!
    Merhaba sevgili Müslüman kardeşlerim.Bakın Müslüman kardeşlerim diyorum.Çünkü bize şeytanın önderliğini yaptığı ırkçılık değil Hz Muhammed (s.a.v) in serveri olduğu ümmetçilik yakışır.Bakın Emeviler ırkçıydı ve bu nedenle biz Türkler 10. yy a kadar İslam ı büyük kitleler halinde kabul etmedik.Bize hoşgörü, birlik ve beraberlik gerek!Ben günün 24 saati bu konuları düşünerek yaşıyorum.Daha sabah Kerkük te bir köye saldırı yapıldığını ve bir çok Türkmenin yaralandığını duyduğumda aklıma Türkiye nin Kerkük hakkında acilen bir şeyler yapması gerektiği ve hiçbir dış baskıya boyun eğmemesi geldi.Bakın Bir çok arap ülkesinde Hatay Suriye ye bağlı ve ya bağımsız bölge olarak gösterilir.Bu Kötü bir şey.Çünkü Hatay bizim elimizden zulüm görmüyor.Ama bakın Kerkük öyle mi?Tabiki değil.O zaman ben olsam Türkiye haritasına Kerkük ü de katardım.Resmi olmasa bile bir bilinç uyanır ve uzun bile olsa bir süre sonra orası adalete kavuşurdu.Osmanlı dan yardım istendiğinde Hindistana bile gitmiştir.Ya biz ne yapıyoruz?Resmen bu zülme göz yumuyoruz.İslam Konferansı Örgütü bunu Halledecek tek güçtür.Çünkü hepimizin ortak bir yanı daha var .Hepimiz Mü'miniz.Ama biz İKÖ bile birlik olamıyoruz.Her şey maddiyat olmuş.Tv lerimizde saçma sapan programlar yayınlanıyor.Yeni nesiller yanlış yetişiyor.Dünyadan hiç haberleri yok.Olanda yanlış yönlendirilip suça yöneltiliyor.

Off off ben böyle şeyleri arkadaşlarımla konuşamıyorum.Onların aklı fikri k*rıda kızda bir te futbol var tabi Bilinçsiz yetişiyorlar işte.

İmzamı okudunuz mu hiç:
    "-Biz geçmişin uzağına, geleceğin tuzağına düşmüş bir milletiz!"

Bu sözü iyi düşünün.

Atatürk ne diyor:

"Türk, övün,çalış,güven"

Geçmişimizle övünelim; gelecek için çalışalım; kendimize güvenelim...

Gerisi Allah'a kalmış...
    [

Junior Member
    İnşallah Turanı gerçekleştireceğiz. Türkiye'de bunu isteyen %15-20 lik bir kesim var daha ama. Milliyetçi Türkiye yaratılıp Turan gerçekleştirilecek. Kimse merak etmesin. Hepimiz aynı soyun çocuğuyuz. Hepimiz Türk'üz. Dış oyunlara gelmemeliyiz. Teşekkürler.

Moderlər
    Yer
    Bakı
    Alıntı Turanci-Turk Nickli Üyeden Alıntı
    İnşallah Turanı gerçekleştireceğiz. Türkiye'de bunu isteyen %15-20 lik bir kesim var daha ama. Milliyetçi Türkiye yaratılıp Turan gerçekleştirilecek. Kimse merak etmesin. Hepimiz aynı soyun çocuğuyuz. Hepimiz Türk'üz. Dış oyunlara gelmemeliyiz. Teşekkürler.
    kaç senedir sadece %10-15 ulaşmışsanız bu iş dünya sonu geldiğinde belki bir ihtimal
    Mesafler mi aşkı uzaklaştırır ,aşk mı mesafeleri yakınlaştırır,Uzayan yollar,kanayan sevdalar,ne kadar aşkı yansıtır,Sevmekten uslanmayan gönülmüdür.Uslanmayan sevdamıdır.Ey arsız sevda,yoluna gül dökülesi,İşte geldin yakınımdasın,Bir seslensem el uzatırmısın?

Member
    Yer
    türkiye/istanbul/zeytinburnu
    Irkçılık politikasıyla bu iş yürümez.Her kesimden destek gerekli çünkü.Ayrıca ben türk-islam birliğinden yanayım........
    [

Senior Member
    Yer
    istanbul
    arkadaşlar bende hepinşize katılıyorum...azeri türklerinin,kırgız türklerinin,biz türklerin,ve bunun gibi bir çok ülke insanın soyu orta asyadan kalıp anadoluya gelen göktükrlere dayanıyo...yani hepimiz kardeşiz ve atalrımızda kardeşti...sadece insanların bazıları doğuya kimisi kuzeye dier bi kısmıda güneyle btıya göç etmek zorunda kaldı ve geldikleri yerlere yerlşmeye başladılar...öle omasaydı şimdi aynı topraklarda ve aynı devletin içinde yaşıyor olurduk heralde çokta güzel olurdu...tüm müslüman ve aynı kandan kardeşlerimle yaşamak..
    çok konuştum galiba
    DeLinse yer;çökse gök;yansa küL oLsa dört yan
    Yüce diLeğe doğru yine yürürüz yayan
    YıLdırımdan,tipiden,kasırgadan yıLmayan;
    ÖLümLerLe eğLenen tunç yürekLi TüRKLeRiZz

Junior Member
    Alıntı ceng Nickli Üyeden Alıntı

kaç senedir sadece %10-15 ulaşmışsanız bu iş dünya sonu geldiğinde belki bir ihtimal
    %15 derken milliyetçi partinin aldığı oyu söyledim. oysa milliyetçi kesim çok daha fazla. ayrıca unutulmamalı ki türkiye çok zor dönemlerden geçti. siyaset yasaklandı. darbe oldu. bunlara rağmen hedef 2023 kardeşim, Allah'ın izniyle 2023. şunu da unutmamalısın Türkiye 75 milyonluk insanın yaşadığı bir ülke. Ama yine de ne olursa olsun turan gerçekleşecek. şu an başımızdaki hükümet malum. ülkeyi satıyor fakat milletin gözü boyanmış. %50 oy alabiliyor. milliyetçiler ise toplamda %35-40 larda kaldı. ama yetişen genç nesillerden umutluyuz. çok iyi bir teşkilatlanmayla bu fikrimizi onlara benimsetiyoruz. Hedef 2023. Cumhuriyetin 100. Yılı

Junior Member
    Alıntı ByN_VuRGuN Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bende hepinşize katılıyorum...azeri türklerinin,kırgız türklerinin,biz türklerin,ve bunun gibi bir çok ülke insanın soyu orta asyadan kalıp anadoluya gelen göktükrlere dayanıyo...yani hepimiz kardeşiz ve atalrımızda kardeşti...sadece insanların bazıları doğuya kimisi kuzeye dier bi kısmıda güneyle btıya göç etmek zorunda kaldı ve geldikleri yerlere yerlşmeye başladılar...öle omasaydı şimdi aynı topraklarda ve aynı devletin içinde yaşıyor olurduk heralde çokta güzel olurdu...tüm müslüman ve aynı kandan kardeşlerimle yaşamak..
    çok konuştum galiba
    kesinlikle. hepimiz aynı soyun evlatlarıyız. dış güçlerin birbirimize düşürme oyunlarına gelmemliyiz. ayrıca ümmetçilik demiş bazı arkadaşlar. önce bi ırkımızı toplayalım. soyumuzla birleşelim. daha sonra o da olur elbet

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı ceng Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Turanci-Turk Nickli Üyeden Alıntı
    niye öyle diyorsunki zamanla sayımız dahada artacak her geçen gün genç nesil bilinçleniyor ve turanın önemini anlıyor

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer imleri